Férfi kézi EHF-kupa: öttel is vezetett, eggyel nyert a Füred

2018.11.18. 11:59
A férfi kézilabda EHF-kupa harmadik selejtezőkörében a Balatonfüred idegenben 34–33-ra legyőzte a cseh Karvinát a párharc első mérkőzésén, így fontos lépést tett a főtábla (azaz a legjobb 16 közé jutás) felé.

A Balatonfüred jól kezdte az első mérkőzését az EHF-kupa 2018–2019-es idényében, ám hiába húzott el többször is az ellenfelétől, a cseh Karviná mindig vissza tudott zárkózni. Az első félidő vége megint Csoknyai István csapatának sikerült jobban, így a csapatok négygólos füredi előnnyel vonultak a pihenőre.

A játék képe a fordulás után sem változott, a fürediek diktálták az iramot. A vendégek kapujában Fazekas Nándort Bősz Dániel váltotta, ez pedig jó húzásnak bizonyult: a 27 éves kapus több bravúrt is bemutatott, ez pedig különösen jól jött a hajrában, amikor rövid ideig hármas(!), majd hosszabban kettős emberhátrányban is játszott a Balatonfüred.

Az 58. perc elején – az így a mezőny legeredményesebbjeként záró – Szita Zoltán a nyolcadik gólját is meglőtte, ám kevesebb mint másfél perc alatt hárommal válaszolt a cseh együttes, így a Balatonfüred végül „csak” egy góllal nyert. 33–34

A visszavágón (november 25., vasárnap 16 óra) a 16 közé jutásért, egyben a főtábla négycsapatos csoportjaiba kerülésért küzdenek majd a csapatok.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. SELEJTEZŐKÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉS
HCB KARVINÁ (cseh)–BALATONFÜREDI KSE 33–34 (16–20)
Karviná,
1500 néző. Vezette: Lindenbaum, Laron (izraeliek)
KARVINÁ: Marjanovics – NEDOMA 7, Bruna 2, Solak 1, Uzek 2, ZBRANEK 8, MONCZKA 6 (2). Csere: Mokros (kapus), Ruza, Piatek 1, Placek, CHUDOBA 5, Drzyzga 1, Mucha, Nantl, Sztojanovics. Edző: Jirí Tabara
BALATONFÜRED: Fazekas – Hornyák 2, MÁTHÉ D. 4, Szemjonov 3, TOPIC 7, SZITA 8, Bóka 2. Csere: BŐSZ (kapus), KEMÉNY 3, Vajda, Déber, Németh B., Kancel, Da Silva 1, Karvackij 1, ZDOLIK 3. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–4. 12. p.: 5–9. 17. p.: 8–10. 22. p.: 11–15. 26. p.: 14–15. 28. p.: 15–19. 36. p.: 20–23. 40. p.: 23–24. 46. p.: 23–27. 52. p.: 26–31. 56. p.: 29–31
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 4/2, ill. 1/0
Csoknyai István:
– Nehéz és dinamikus mérkőzést játszottunk. Örülünk az idegenbeli győzelemnek, de nem dőlhetünk hátra. Sok gólt lőttünk, de sajnos sokat is kaptunk, mert gyakran hibáztunk védekezésben. Még nyílt a továbbjutás, nagyon kell igyekeznünk a visszavágón, mert célunk a csoportkörbe jutás.

A MÁSIK MAGYAR ÉRDEKELTSÉGŰ MECCSEN
Grundfos Tatabánya–OCI-Lions (holland) 31–18 (14–9)

A főtábla mérkőzéseit február 9. március 31. között rendezik meg, majd a negyeddöntő (április 20. és 28. között) következik. A négyes döntőre május 17. és 19. között kerül sor.