Férfi kézi EHF-kupa: fél lábbal a főtáblán a Tatabánya

2018.11.18. 16:07
A férfi kézilabda EHF-kupa harmadik selejtezőkörében a Tatabánya hazai pályán döcögős kezdés után 31–18-ra kiütötte a holland OCI-Lionst, így nagy lépést tett a 16-os főtáblára kerülés felé.

Nem indult fényesen a meccs a Tatabánya számára, hiszen a holland csapat a 12. percben még két góllal vezetett (3–5). A házigazda ekkor megrázta magát, és Pásztor Ákos vezérletével egy 6–0-s sorozattal elhúzott ellenfelétől (9–5). Innen még feljött két gólra az OCI-Lions (10–8), de a szünetre ismét kinyílt az olló a felek között, 14–9-cel fordulhattak a felek.

A második félidőben Milos Vujovics félelmetesen kezdett, húsz perc alatt hétszer talált be (összesen már tíznél járt), csapata 25–15-re ellépett, végül31–18-ra nyert.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
3. SELEJTEZŐKÖR, ELSŐ MÉRKŐZÉS
GRUNDFOS TATABÁNYA KC–OCI-LIONS (holland) 31–18
(14–9)
Tatabánya, 1000 néző. Vezette: Budzak, Zahrodnik (szlovákok)
TATABÁNYA:
SZÉKELY M. – JUHÁSZ Á. 5, Vranjes 1, ILYÉS 2, Sipos A. 1, Vrankovics, Pásztor Á. 3. Csere: Bartucz (kapus), VUJOVICS 10 (4), Bozovics 1, GRIGORAS 6, Szöllősi B., Rosta M. 2, Dénes. Edző: Matics Vladan
LIONS: Hoiting – Janssen 2, RAMOS 5 (1), Stavast, Steins 1, Baart 4, Schmeits 2. Csere: Schenk (kapus), ADAMS J. 4, Versteegden, Heijnen, Feldmann, Van Straaten, Strauven, Adams R. Edző: Mark Schmetz
Az eredmény alakulása. 6. perc: 2–2. 12. p.: 3–5. 18. p.: 8–5. 23. p.: 10–8. 36. p.: 17–11. 42. p.: 20–11. 46. p.: 24–14. 55. p.: 26–17
Kiállítások: 10, ill. 18 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/1
Matics Vladan: –
Eleinte nem találtuk a vendégek szokatlanul nyitott védekezésének ellenszerét, mivel a magyar bajnokságban ilyet ritkán tapasztalunk. De már ekkor is okosan játszottunk. A jó védekezésünket, és Székely Marci remeklését bizonyítja, hogy csupán tizennyolc gólt kaptunk.
Mark Schmetz: – Tudtuk, hogy kemény ellenfelet kaptunk, de a tizenhárom gólos különbség rengeteg. Túl sok kétperces kiállítást és hétméterest kaptunk, de bármi is történt a pályán, mi igyekeztünk a saját játékunkat hozni. A visszavágón valószínűtlen, hogy tizennégy góllal nyerjünk, de igyekszünk megnehezíteni a Tatabánya továbbjutását.

KORÁBBAN
Karviná (cseh)–Balatonfüredi KSE 33–34 (16–20)
A visszavágókat egy hét múlva rendezik meg.

A főtábla mérkőzéseit február 9. március 31. között rendezik meg, majd a negyeddöntő (április 20. és 28. között) következik. A négyes döntőre május 17. és 19. között kerül sor.