Férfi kézi EHF-kupa: nyert otthon, ám kiesett a Füred

2012.10.20. 20:34
A Balatonfüred kiesett a férfi kézilabda EHF-kupában, mivel a 32 közé jutásért rendezett párharc szombati visszavágóján három góllal nyert ugyan a vendég Vojvodina ellen, de az első mérkőzésen a szerb csapat négygólos fórt harcolt ki magának.

Az utolsó támadást három másodperccel a vége előtt hetessel fejezhette be a házigazda, ám a meccs egyik legjobbja, Zdolik Bence a kapufát találta el – így kiesett a magyar csapat.

Az egy hete rendezett első mérkőzésen a Vojvodina 29–25-re győzött.

A sorozatban érdekelt másik magyar csapat, a Tatabánya-Grundfos vasárnap lép pályára a norvég Elverum vendégeként, a mieink múlt szombaton hazai pályán 27–23-ra kikaptak.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
BALATONFÜREDI KSE–RK VOJVODINA (SZERB) 27–24 (11–13)
Balatonfüred, 600 néző. Vezette: Sirbu, Suponicov (moldovaiak)
BALATONFÜRED: Szathmári – Hornyák 4, Pulay, Faluvégi 1, Kovács Gy., SANDRK 5, Pásztor. Csere: SZABÓ T. (kapus), Nagy D., NÉMETH L. 6, Río 1, Kis Á., Lelkes, Kemény 3, ZDOLIK 7 (1). Edző: Sótonyi László
VOJVODINA: L. Arszenics – Csupkovics 2, JOSICS 4, MILOSEVICS 5, Veszelinov 1, Csurkovics, Radisics 2. Csere: Abadzsics (kapus), Damjanovics, Popov 1, Sztepanovics, SZTOJANOVICS 5 (3), N. Arszenics, MARIJANAC 2, Mitrovics 2, Sztankovics. Edző: Djordje Csirkovics
Az eredmény alakulása. 10. perc: 1–5. 14. p.: 3–7. 21. p.: 5–9. 23. p.: 5–12. 28. p.: 11–12. 35. p.: 16–15. 52. p.: 24–21. 57. p.: 27–24
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/1, ill. 3/3
Sótonyi László: – Csaknem egy félidőn át hibernált volt a csapatom. Ezalatt az újvidékiek összesítésben hatalmas, tizenegy gólos előnyt szereztek. Ez óriási különbség, amelyet a végén lelkes, csupa szív játékkal mégis csaknem sikerült behoznunk. Nagyon bosszant, hogy a balszerencsénk miatt estünk ki.
Djordje Csirkovics: – Nem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz a visszavágó, de a hajráig kontroll alatt tartottuk a meccset. A végén mégis elfogyott az erőnk és a türelmünk. Főleg a támadásaink sikerültek gyengén, és a végén a Jóisten segítsége is kellett a továbbjutáshoz.
Továbbjutott: a Vojvodina, 53–52-es összesítéssel