Férfi kézi EHF-kupa: csalódott Füred, nulla pont Veszprémben

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2015.03.20. 19:59
A férfi kézilabda EHF-kupa D-csoportjának hatodik, utolsó fordulójában negyedszer szenvedett vereséget a Balatonfüred, miután két góllal alulmaradt a svéd Eskilstuna Guiffal szemben.

Az már a záró kör előtt eldőlt, hogy a fürediek nem juthatnak tovább csoportjukból, a svédek pedig biztos negyeddöntősként várták a veszprémi összecsapást. A két együttes svédországi találkozója döntetlent hozott.

Eleinte a vendégek vezettek kis különbséggel, majd amikor magára talált a magyar csapat, és a csoportkör során először jutott vezetéshez hazai pályán és lépett meg 7–5-re, jött a svéd időkérés.

Taktikát váltott az Eskilstuna, egyenlített, erre Csoknyai István vezetőedző – akinek a szerződését csütörtökön hosszabbították meg – próbálta rendezni a sorokat. Ez sikerült neki, csapata újra lendületbe jött, és minden addiginál nagyobb előnyt szerzett a szünetig (11–8).

A fordulást követően viszont jobban kezdett a Daniel Pettersson vezette északi együttes, amely a 36. percre egyenlített (12–12), sőt lendületből továbbment. Kétgólos hátrányban, 14–16-nál időt kért a hazai edző, mert csapata támadójátéka szinte lebénult, védőfala pedig átjáróház lett, miközben a túloldalon Herdeiro Lucau kapus parádézott. Nem igazán hozott azonban változást a „fejmosás”, amit jelzett, hogy negyedórával a vége előtt már 19–15-re vezetett el az Eskilstuna.

Ettől végérvényesen megroppantak a fürediek, akiknek a végén is csak emberelőnyben sikerült felzárkózniuk. Az Eskilstuna 25–23-ra nyert.

A hazai meccseit Veszprémben játszó Balaton-partiak harmadik mérkőzésükön sem tudtak pályaválasztóként pontot szerezni, így utolsóként zárnak a kvartettben.

Sikerével az Eskilstuna csatlakozott a negyeddöntős sorsolást váró Hamburg, Melsungen (németek), illetve Skjern és Holstebro (dánok) mellé. A hatodik negyeddöntős együttes a szlovén Velenje vagy a spanyol Grnaollers lesz. A Füchse Berlin házigazdaként kiemelt, és már biztosan ott lesz a final fourban, amelynek a német főváros ad otthont.

BALATONFÜRED:
SZÉKELY – IVÁNCSIK T. 6 (3), Vilovszki 1, Bánhidi 3, Gerdán, Ligetvári 1, Bóka 2. Csere: Borbély (kapus), Juhász 1, Győri, Szöllősi B., Gábori, Faluvégi, ZDOLIK 6, Grigorjev 3, Kovacsics. Edző: Csoknyai István
ESKILSTUNA:
LUCAU – D. PETTERSSON 8 (1), Akerman 2, R. Andersson 1, Ingolfsson 1, ÖSTLUND 5, TOLIN 6. Csere: EDVARDSSON (kapus), E. Andersson, Blank, Ekman 1, Gustavsson, Lindgren 1, Freiman. Edző: Kristian Andersson
Az eredmény alakulása. 5. perc:
2–2. 11. p.: 3–4. 17. p.: 7–5. 21. p.: 7–8. 28. p.: 10–8. 36. p.: 12–12. 41. p.: 14–16. 47. p.: 15–20. 52. p.: 18–23. 57. p.: 19–24.
Kiállítások:
10, ill. 8 perc
Hétméteresek:
3/3, ill. 2/1
Csoknyai István:
– Koncentráltabb játékkal szünetig még nagyobb előnyre tehettünk volna szert. Fordulás után sajnos átfutottak rajtunk a svédek, mert több meghatározó játékosunk formán kívül teljesített.
Kristian Andersson:
– Az első félidőben jó védekezésével alaposan meglepett bennünket a Füred, de a szünetben megbeszéltük a problémáinkat, és végül biztosan győztünk. Örülünk a továbbjutásnak.