Férfi kézi EHF-kupa: győzött, de nem juthat tovább a Füred

NSO / MTINSO / MTI
2015.03.14. 21:41
Nyert a horvát RK Nexe otthonában, de így sem juthat tovább a negyeddöntőbe a Balatonfüred a férfi kézilabda EHF-kupában.

A magyar csapat az első győzelmét aratta, az előző négy fordulóban ugyanis csak egy döntetlenre futotta erejéből.

A Balatonfüred korábban hazai környezetben, Veszprémben vereséget szenvedett, így a szombati győzelem bravúros, a negyeddöntőhöz azonban kevés, mert a nap másik mérkőzésén a svéd Eskilstuna begyűjtötte a két pontot az éllovas német Melsungennel szemben.

A csoportból az első két helyezett jut a negyeddöntőbe. A fürediek jövő pénteken a svéd Eskilstuna elleni veszprémi mérkőzéssel búcsúznak a sorozattól.

FÉRFI KÉZI EHF-KUPA
D-CSOPORT, 5. FORDULÓ

RK NEXE (horvát)–BALATONFÜREDI KSE 26–27 (13–16)
Nasice,
1800 néző. V: Nabokau, Kulik (fehéroroszok)
Nexe: Lelic – Bozic 1, Celebi 3 (2), Jurjevic 1, Mrdenovic 2, Vegar 1, Nuic 2. Csere: Juzbasic (kapus), Herceg 3, Crnic, Barisic 4, Tomas, Kruzic 1, Sokolic 4, Sakic 4, Oroz. Edző: Zdenko Kordi
Balatonfüred: Székely M. – Iváncsik T. 2 (2), Ligetvári, Szöllősi Balázs 6, Bánhidi 3, Faluvégi 2, Bóka 4. Csere: Borbély Á. (kapus), Juhász K. 4, Gerdán, Zdolik 4, Grigorjev 2, Győri, Gábori, Kovacsics P., Vilovszki. Edző: Csoknyai István
Az eredmény alakulása. 5. perc: 1–1. 10. p.: 4–5. 20. p.: 7–10. 28. p.: 10–16. 36. p.: 14–19. 46. p.: 18–23. 53. p.: 23–25
Kiállítások: 10, ill. 14 perc
Hétméteresek: 3/2, ill. 3/2
Csoknyai István:
– Küzdelemből jelesre vizsgáztunk. A második félidőben érdekes játékvezetői ítéletek születtek, ennek ellenére fiatal csapatom teljesen megérdemelt sikert aratott. Két irányítónk, Szöllősi Balázs és Juhász Károly nagyon taktikusan és okosan vezényelte le a mérkőzést.

Eskilstuna (svéd)–Melsungen (német) 27–25 (16–14)