Férfi kézi EHF-kupa: döntetlen után a 2. körben az Orosháza

2014.09.14. 19:49
Az Orosháza 28–28-as döntetlent játszott hazai pályán a moldovai Olimpus 85 Usefsszel, így 62–56-os győzelemmel bejutott a legjobb 40 közé a férfi kézilabda EHF-kupában.

Az Orosháza a szombati első mérkőzésen szintén hazai pályán (hivatalosan idegenben) 34–28-ra nyert a pályaválasztói jogot feladó moldovai csapat ellen, így jó helyzetből várhatta a visszavágót. A vasárnapi meccsen bő negyedórával a vége előtt két góllal vezettek a vendégek, de nem forgott veszélyben az orosháziak továbbjutása.

FÉRFI EHF-KUPA, 1. FORDULÓ (A 40 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
VISSZAVÁGÓ
OROSHÁZI FKSE-LINAMAR–OLIMPUS-85S (moldovai) 28–28 (15–14)
Orosháza, 800
néző. V: Emil Aghakishi, Ernest Aghakishi (azeriek)
OROSHÁZA: Ivanisevics – Benis 2, Németh G. 3, Benmiloud 1, CEMAS 5, Buday 1 (1), NÉMETH L. 9 (4). Csere: Herjeczki (kapus), Mazics 2, Stranigg J. 1, Morva 1, Tárkányi 1, Pásztor M., Milovics 2, Szeitl, Varsandán Á. Edző: Vladan Jordovics
OLIMPUS: Veremcsuk – Sipulin 2, MACOVCHIN 7, Alexei Pervanciuc 2, Alexandru Pervanciuc 7 (3), Juravliov 5. Csere: Minciuc 1, Maliarevic, Plesca, CHISELIOV 4. Edző: Nicolai Gomeniuc
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–1. 7. p.: 5–2. 12. p.: 7–6. 15. p.: 8–9. 18. p.: 10–9. 22. p.: 11–12. 27. p.: 14–13. 34. p.: 15–16. 41. p.: 18–20. 44. p.: 20–20. 50. p.: 22–23. 54. p.: 24–25. 57. p.: 27–26
Kiállítások: 8, ill. 4 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 3/3
Vladan Jordovics: – Hasonló mérkőzést vívtunk, mint előző nap, nagyon összeszokott csapatot búcsúztattunk. Elégedettek vagyunk, hiszen sikerrel vettük az első fordulót.
Nicolai Gomeniuc: – Szombaton azt ígértük, hogy a maximumot fogjuk nyújtani vasárnap. Nagyon jó mérkőzést vívtunk az Orosházával.
Továbbjutott: az Orosháza, 62–56-os összesítéssel