Férfi kézi EHF-kupa: a Tatabánya ismét meghajolt a Füchse előtt

2017.04.29. 16:34
A Grundfos Tatabánya kettős vereséggel búcsúzott a férfi kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjében a Füchse Berlin ellen. A német csapat ötgólos győri sikere után hazai pályán is magabiztosan, 28–22-re diadalmaskodott, így bejutott a final fourba.

A párharc első felvonásán 30–25-ös vereséget szenvedett a Tatabánya Győrben a jó erőkből álló Füchse Berlintől, így az idegenbeli visszavágón a tisztes helytállás volt a reális cél. Az első félidőben jól tartotta magát a Tatabánya, a német együttes egygólos vezetésével vonulhattak pihenőre a csapatok.30–25-ös vereséget szenvedett a Tatabánya Győrben a jó erőkből álló Füchse Berlintől, így az idegenbeli visszavágón a tisztes helytállás volt a reális cél. Az első félidőben jól tartotta magát a Tatabánya, a német együttes egygólos vezetésével vonulhattak pihenőre a csapatok.

A fordulás után aztán a Füchse bedarálta a magyar csapatot, hatgólos győzelmével magabiztosan jutott a göppingeni final fourba. A Tatabánya legjobbjai az 5-5 gólig jutó Juhász Ádám és Demis Grigoras voltak.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

FÜCHSE BERLIN (német)–GRUNDFOS TATABÁNYA KC 28–22 (14–13)
Berlin, Max Schmeling Halle, 4828 néző. V: Boricsics, Markovics (szerbek)
BERLIN: Heinevetter – Lindberg 5, Wiede 4, Kozina 1, P. Nenadics 2, Fath 6, Elisson 4. Csere: Stochl (kapus), Gojun 1, Drux 1, Tönessen 2, Jimenez, D. Nenadics, Struck, Zachrisson 2, Reissky. Edző: Velimir Petkovics
TATABÁNYA: Székely M. – Vujovics 3, Szöllősi B. 2, Vranjes 2, Juhász Á. 5, Grigoras 4 (1), Pásztor Á. 1. Csere: Tóth M. (kapus), Sipos A., Leimeter 2, Ilyés 1, Dénes 2, Szöllősi Sz. Edző: Matics Vladan
Az eredmény alakulása. 8. perc: 6–6. 20. p.: 10–10. 26. p.: 13–12. 33. p.: 16–14. 45. p.: 22–16. 55. p.: 26–21
Kiállítások: 14, ill. 4 perc
Hétméteresek: 2/0, ill. 2/1
Velimir Petkovics: – Örülünk, hogy kettős győzelemmel jutottunk a négyes döntőbe, de most is nehéz dolgunk volt egy jó Tatabánya ellen. Ellenfelünk ismét bizonyította, nem véletlenül jutott el idáig. Ám győzelmünk teljesen megérdemelt.
Matics Vladan: – Egy jobb, rutinosabb csapattal szemben maradtunk alul. De jó iskola volt az EHF-kupa, főleg, ha tudunk belőle tanulni. Tapasztalhattuk, hogy ez egy más szint. 30–35 percig jól tartottuk magunkat, de mi már nem tudtunk frissíteni, amikor a németek még mindig új erőket vethettek be. Minden tőlünk telhetőt elkövettünk, de a hazaiak megérdemelten jutottak tovább.
Továbbjutott: a Füchse Berlin, kettős győzelemmel, 58–47-es összesítéssel