Férfi kézi EHF-kupa: elmaradt a bravúr, a Tatabánya kikapott a Füchse Berlintől

2017.04.22. 16:42
Pásztor Ákos három gólig jutott a Füchse Berlin ellen (Fotó: Szabó Miklós, archív)
A Tatabánya 30–25-re kikapott a német Füchse Berlintől a férfi kézilabda EHF-kupa negyeddöntőjének első mérkőzésén Győrben.

A Tatabánya esetében már az is kisebb csoda, hogy bejutott a legjobb nyolc közé az EHF-kupában, a Füchse Berlinnel szemben pedig a szoros meccsben bízva lépett pályára Vladan Matics együttese.

Az első tizenkét percben sikerült is felvenni a németek tempóját, egészen addig fej fej mellett haladtak a felek, utána azonban a vendégek 4–0-s sorozatot futottak, így elhúztak a Bányásztól. A 19. percre hat gólra duzzadt a két fél közti különbség (7–13), ami a szünetre megmaradt (11–17).

A második félidőben a Tatabánya nagy erőket mozgósított, hogy felzárkózzon, az 51. percre három találatra olvadt a Füchse előnye (22–25). Ezek után a berliniek legeredményesebb játékosa, a dán Hans Lindberg vette hátára a csapatát, három gólt is dobott, ami megnyugtatta a vendégeket, akik végül magabiztosnak mondható, ötgólos győzelmet arattak Győrben (25–30).

A visszavágót egy hét múlva rendezik Németországban.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
GRUNDFOS TATABÁNYA KC
FÜCHSE BERLIN (német) 25–30 (11–17)
Győr, Audi Aréna, 2500
néző. V: Veszovics, Mitrovics (montenegróiak)
TATABÁNYA: Tóth M. – Pásztor Á. 3, Vranjes 1, Sipos A., Ilyés 2, Szöllősi Sz., Vujovics 7 (3). Csere: Székely M. (kapus), Grigoras 3, Szöllősi B. 3, Leimeter 1, Bozsovics, Juhász Á. 4, Nagy Sz. 1, Dénes. Edző: Vladan Matics
BERLIN: Heinevetter – Lindberg 9 (4), Wiede 3, Kozina 1, P. Nenadics 6, Fäth 3, Elisson 1. Csere: Stochl (kapus), Gojun 3, Drux, Tönnesen 3, Jimenez, D. Nenadics 1, Struck. Edző: Velimir Petkovics
Az eredmény alakulása. 4. perc: 1–1. 14. p.: 6–9. 19. p.: 7–13. 25. p.: 10–16. 35. p.: 14–19. 39. p.: 16–20. 44. p.: 18–23. 51. p.: 22–25. 56. p.: 23–28
Kiállítások: 10, illetve 10 perc
Hétméteresek: 3/3, illetve 4/4
Vladan Matics: –
Reális az ötgólos különbség. A Berlin rutinos csapat, amely a hibáinkat azonnal büntette, így túl nagy falatnak bizonyult. A mi fiataljainknak ez jó iskola, kiváló alkalom volt a tanulásra. Sajnos megéreztük Harsányi hiányát, illetve a meccsen megsérült Bozsovicsét.
Velimir Petkovics: – Nagyon nehéz meccsen vagyunk túl, ezért érthető az örömünk. Tudtuk, hogy tisztelnünk kell a Tatabányát, amely eddigi teljesítményével és a mostanival is rászolgált erre. Az elmúlt hat napban két nagy mérkőzést is játszottunk. Tartottam tőle, hogy nem nyújtanak a játékosaim százszázalékos teljesítményt, de végigbírtuk a hatvan percet.