Férfi kézi EHF-kupa: a Füred bejutott a csoportkörbe

2014.11.29. 17:48
A Balatonfüred hazai pályán 26–18-ra legyőzte az első mérkőzésen ötgólos sikert arató osztrák Hardot a férfi kézilabda EHF-kupában, így 52–49-es összesítéssel bejutott a legjobb 16 közé, vagyis a csoportkörbe.

Jól kezdett a Füred, és Székely kiváló védéseinek köszönhetően a félidő közepére már hátrányának több mint felét ledolgozta. A félidő hajrájában 12–7-nél már a Füred állt továbbjutásra, de aztán egy hármas emberhátrányt jól kihasználtak a vendégek, és felzárkóztak.

Fordulás után Székely Márton továbbra is válogatott formában védett, és a fürediek szenzációsan védekeztek. Egyre csak nőtt a füredi előny, a 48. percben már hét góllal vezettek a helyiek. A mérkőzés hajrája balatoni örömjátékot hozott, a közönség az utolsó perceket felállva tombolta végig. A fürediek végül 52–49 összesítéssel magabiztosan jutottak be az EHF-kupa legjobb tizenhat csapata közé.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
A LEGJOBB 16 KÖZÉ JUTÁSÉRT, VISSZAVÁGÓ
Balatonfüred–Hard (osztrák) 26–18 (12–8)

Balatonfüred, 700
néző. V: Libor, Skruzny Radoslav Kavulics (csehek)
BALATONFÜRED:
SZÉKELY – IVÁNCSIK T. 4, Grigorjev, SZÖLLŐSI B.10 (1), BÁNHIDI 1, FALUVÉGI 5, Kovacsics. Csere: Borbély (kapus), Gerdán, Németh B., Juhász K. 2, Győri 3 (1), Kis Á., Vasvári, LIGETVÁRI 1, Gábori. Edző: Csoknyai István
HARD: DOKNICS – Knauth 1, Markez 1, Kozina 3, ZEINER 4, Dicker, Weber. Csere: Schmid, Zsivkovics 1, Wüstner 1, Jochum, Stockbauer, Vogelauer, SCHLINGER 6, Herburger 1. Edző: Thomas Huemer
Az eredmény alakulása. 7. perc: 2–2. 14. p.: 5–2. 19. p.: 6–4. 25. p.: 10–6. 28. p.: 12–7. 39. p.: 16–11. 48. p.: 20–13. 54. p.: 23–15. 57. p.: 25–16
Kiállítások: 14, ill. 14 perc+végleges
Hétméteresek: 8/2, ill. –
Csoknyai István:
– Csapatom minden tagja dicséretet érdemel. A jó játék ugyan elmaradt, hat büntetőt is elhibáztunk, de amit küzdeni tudásból játékosaim ma bemutattak, az példaértékű.
Thomas Huemer: – Sajnos ma meg sem közelítettük igazi tudásunkat, és ha a kapusunk nem véd ilyen jól, akár nagyobb különbséggel is kikaptunk volna. Gratulálok a Fürednek, igazán jó csapat, és ezt mondtam a játékosaimnak a hazai pályán öt góllal megnyert mérkőzés után is, de nem hitték el.