Férfi kézi EHF-kupa: bent van a csoportkörben a Balatonfüred is

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2018.11.25. 18:05
A Balatonfüred házigazdaként 32–29-re nyert a cseh Baník Karviná ellen a férfi kézilabda EHF-kupa selejtezőjében, a harmadik forduló visszavágóján, és kettős győzelemmel jutott be a csoportkörbe.

A magyar csapat egy héttel ezelőtt 34–33-ra győzött idegenben, és Máthé Dominik vezérletével a párharc visszavágóját is remekül kezdte (5–2). A következő öt hazai gólt kivétel nélkül Zdolik Bence dobta (8–4), és a magabiztos kezdésnek köszönhetően megnyugtató előnyt dolgozott ki csapatuk. Támadásban nem volt könnyű dolguk, mert a csehek időnként rendkívül szokatlan formációt alkalmaztak védekezésben, három emberüket is feltolták a térfelük közepére.

A magyar csapat fölényes vezetését (15–9) követően megakadt a támadójátéka, a Baník Karviná egy 5–0-s sorozattal felzárkózott, így a Balatonfüred csupán egy góllal vezetett a szünetben.

A második félidőt egy 6–1-es szériával kezdte a magyar együttes, ellenfelét azonban ez sem törte meg, és kilenc perc alatt 6–0-s sorozattal válaszolt, és 2–2-t követően egyenlített. A játékvezetők furcsa felfogásban tevékenykedtek, engedték a szokásosnál is keményebb, durva játékot, ehhez a fürediek nehezen alkalmazkodtak.

A csehek a hajrában sem tudták átvenni a vezetést, így a Balatonfüred nagy csatában, kettős győzelemmel jutott tovább.

A 16 csapatos csoportkör sorsolását csütörtökön rendezik Bécsben, a mérkőzéseket pedig február 9. és március 31. között játsszák.

FÉRFI KÉZILABDA EHF-KUPA
SELEJTEZŐ, 3. FORDULÓ, VISSZAVÁGÓ
BALATONFÜREDI KSE–HCB KARVINÁ (cseh) 32–29 (17–16)
Balatonfüred,
800 néző. V: Metalari, Nikolovszki (macedónok)
BALATONFÜRED: Fazekas – Hornyák 1, MÁTHÉ 9 (4), Szemjonov 1, Topics 3, ZDOLIK 6, Bóka 1. Csere: BŐSZ (kapus), KEMÉNY 4, Varga M., Déber, Németh B. 1, Kancel, Da Silva, SZITA 6, Karvackij. Edző: Csoknyai István
KARVINÁ: Marjanovics – Nedoma 2, CHUDOBA 9 (1), UZEK 4, Solak 4, BRUNA 4, Zbranek 2. Csere: MOKROS (kapus), Monczka, Piatek 4, Placek, Drzyzga, Mucha, Nantl, Sztojanovics. Edző: Jirí Tabara
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 8. p.: 6–2. 14. p.: 9–7. 20. p.: 14–9. 27. p.: 15–14. 34. p.: 19–16. 37. p.: 23–17. 44. p.: 23–23. 50. p.: 25–25. 55. p.: 28–26. 59. p.: 30–28
Kiállítások: 8, ill. 8 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 2/1
Továbbjutott: a Balatonfüred (66–62)
Csoknyai István:
– Azt a forgatókönyvet játszottuk, mint Csehországban. Többször is elhúztunk öt-hat góllal, de ellenfelünk mindig felzárkózott, így a végjátékban dőlt el a továbbjutás kérdése. Szinte minden játékosom kivette a részét a sikerből.
Jirí Tabara: – A Balatonfüred rutinosabb csapat, és erősebb bajnokságban edződik, mint mi. Ellenfelünk többször is elhúzott, és nagy erőket mozgósítottunk a felzárkózásért. Döntetlen állásnál volt némi esélyünk, de a Balatonfüred megérdemelten jutott tovább.