Férfi kézi EHF-kupa: a Tatabánya bejutott a csoportkörbe

2018.11.25. 15:59
A megnyugtató hazai győzelem után 27–27-es döntetlent játszott a Tatabánya férfi kézilabdacsapata a sittardi Fitland XL Arénában az OCI-Lions ellen, így feljutott EHF-kupa 16-os főtáblájára.

A visszavágó végig kiegyensúlyozott csatát hozott, az első félidőben a magyar csapat 7–5-re és 11–9-re is vezetett már, majd a második félidőben is többször átvette a vezetést, de a hollandok a biztos kezű Ivo Steins vezérletével fordítani tudtak.

A 27–27-es végeredményt végül a vendégek montenegrói szélsője, Milos Vujovics állította be, a magyar csapatban Szöllősi Balázs hét, Juhász Ádám és Demis Cosmin Grigoras öt-öt gólt szerzett.

A csoportkör sorsolását november 29-én, csütörtökön tartják, a hat fordulót január 9-10-én, február 16-17-én és 23-24-én, illetve március 2-3-án, 23-24-én és 30-31-én rendezik.

FÉRFI EHF-KUPA
3. SELEJTEZŐKÖR, VISSZAVÁGÓ
OCI-LIONS LIMBURG (holland)–GRUNDFOS TATABÁNYA 27–27 (12–12)

Sittard, 800 néző. V: D. Martins, R. Martins (portugálok)
LIONS: Hoiting – Janssen, Ramos 3 (2), Stavast 2, STEINS 8, Baart 1, Schmeits 1. Csere: Schenk (kapus), J. Adams 4, Versteegden 2, Heijnen 2, Feldmann 1, Van Straaten 2, Strauven, Adams R., Roefs 1. Edző: Mark Schmetz
TATABÁNYA: Bartucz – Vujovics 3 (1), SZÖLLŐSI B. 7, JUHÁSZ Á. 5, Vranjes 1, GRIGORAS 5, Pásztor Á. Csere: Székely M. (kapus), Sipos A. 1, Rozner, Ilyés 2, Rosta M. 2, Dénes, Schaffer 1, Fekete D., Vrankovics. Edző: Vladan Matics
Az eredmény alakulása. 8. p.: 3–4. 16. p.: 6–9. 22. p.: 10–10. 33. p.: 13–14. 46. p.: 22–20. 49. p.: 24–23. 57. p.: 26–24
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/1
Továbbjutott: Tatabánya (58–45)
Mark Schmetz:
– Minden tisztelet csapatomnak, amely reménytelen helyzetében is férfiasan küzdött.
Vladan Matics: – Újra a főtáblán vagyunk az EHF-kupában, ide készültünk. A visszavágót is majdnem végig a kezünkben tartottuk. Örülök, hogy fiataljainknak sok játéklehetőséget adhattam. Sajnos nem nyertünk, de a rendkívül lelkes hazaiak ellen az iksz sem rossz.