Férfi kézi Eb: nyertek a németek, még élnek a reményeink

2016.01.24. 19:58
Mihail Csipurin öt gólt lőtt a németeknek, az oroszok azonban nem sokra mentek ezzel (Fotó: AFP)
A német válogatott 30–29-re legyőzte az oroszokat a lengyelországi férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének 2. csoportjában, míg a dánok 27–23-ra nyertek a spanyolok ellen.

NÉMETORSZÁG–OROSZORSZÁG

Az oroszok a második félidőben ötgólos hátrányból (24–19) egyenlítettek (26–26), a végjáték azonban a németeknek sikerült jobban. Utóbbiak a győzelmükkel jót tettek a magyar válogatottnak is, amelynek – nem túl vérmes – olimpiai reményei továbbra is élnek. Az olimpiai selejtezőtornára akkor van esélyünk, ha a középdöntős csoportunkban megelőzzük az oroszokat vagy a norvégok megnyerik az Eb-t vagy a norvégok ezüstérmesek lesznek a franciák mögött.

A németeknél Christian Dissinger hét gólt lőtt, de Erik Schmidt (6 gól) és Tobias Reichmann (5 gól) teljesítményére sem lehetett panasz. Az oroszok legeredményesebbje a hétszer eredményes Tyimur Gyibirov volt, Mihail Csipurin ötször talált be.

SPANYOLORSZÁG–DÁNIA

A vasárnap esti meccsen a spanyolok a kapuban parádézó Sterbik Árpád vezéreltével 6–2-es előnyre tettek szert, a szünetre pedig 14–11-es vezetéssel vonulhattak.

A mérkőzés kulcsperiódusa a második félidőben jött el, amikor az ibériai csapat 12 percig nem tudott gólt dobni, ezalatt a dánok 23–18-ra fordítottak. Ez döntőnek bizonyult, újabb fordulat már nem következett, Dánia nagy lépést tett az elődöntőbe jutás felé.

A találkozó legeredményesebb játékosa a dán Michael Damgaard lett hat góljával. A magyarországi légiósok közül Cristian Ugalde (Veszprém) és Antonio García Robledo (Szeged) kétszer, Niko Mindegía (Szeged) egyszer sem volt eredményes. Mikkel Hansen (3 gól) ezúttal visszafogottabb teljesítményt nyújtott az északiaknál, akik azonban ezt is elbírták, mivel Niklas Landin Sterbikhez hasonlóan bravúrok sorát mutatta be.