Férfi kézi Eb: nagyon szoros lett, de megvan a dán siker

2016.01.18. 21:49
A lengyelországi férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének 2. fordulójában Dánia a vártnál jóval szorosabb meccsen, 30–28-ra legyőzte Montenegrót, így már biztosan továbbjutott, csakúgy, mint a magyar válogatott.

A magyar csapat meccséről bővebben ide kattintva olvashat!A magyar csapat meccséről bővebben ide kattintva olvashat!

Az oroszokat legyőző együttes a félidőben még 16–14-es hátrányban volt a mieink ellen kikapó montenegróiak ellen, de a hajrát jobban bírták Eggerték.

A C-csoportban a szlovén válogatott döntetlent játszott az előző kontinensviadalon bronzérmes spanyol csapattal, Németország pedig szoros mérkőzésen 27–26-ra győzött Svédország ellen. A szünetben Svédország négy góllal vezetett (13–17). Az utolsó öt percre viszont kétgólos német vezetésnél fordultak a felek (27–25), a különbség pedig csak eggyel csökkent.