Férfi kézi Eb: Norvégia Myrhol nélkül legyőzte Horvátországot

2016.01.17. 17:45
Mindkét mérkőzés meglepetést hozott a férfi kézilabda Európa-bajnokság B-csoportjának 2. fordulójában. A fehéroroszok Izlandot, a norvégok Horvátországot verték meg. Az A-csoportban a címvédő franciák tíz góllal nyertek Szerbia ellen.

B-CSOPORT B-CSOPORT

FEHÉROROSZORSZÁG–IZLAND

Már az első félidőben sem működött a csapatok védekezése, Izland 18–17-re vezetett a szünetben. A játék képe a második játékrészben sem változott, futószalagon jöttek a gólok. Izland 24–20-as előnyben volt a 37. percben, a fehéroroszok azonban a 11 gólig jutó Puhovszkij vezérletével fordítottak, és bravúros győzelmet arattak.

A korábbi csurgói irányító mellett a nyolcszor eredményes Sziarhej Rutenka és a mind a hét lövéséből betaláló Makszim Baranau volt a fehéroroszok legjobbja. Az izlandiaknál a hatgólos Alexander Petersson vitte a prímet, a veszprémi Aron Pálmarsson négy gólt lőtt.

Az EHF szerint a 39–38-as eredménnyel rekord született, ennyi gól egy mérkőzésen korábban egyszer sem született férfi kézilabda Eb-n.

NORVÉGIA–HORVÁTORSZÁG

A norvégok fájdalmas, 26–25-ös vereséget szenvedtek Izlandtól a nyitó mérkőzésükön, amelyen ráadásul kézsérülést szenvedett egyik legjobbjuk, Bjarte Myrhol. A skandináv csapat azonban a korábbi veszprémi beálló nélkül is kemény diónak bizonyult, amelybe a horvátok foga bele is tört.

Pedig jól kezdtek Alilovicék, 7–4-re és 11–8-ra is vezettek, a szünetben viszont már csak eggyel voltak jobbak (17–16). A norvégok a második félidőben folytatták jó játékukat, az utolsó tíz percben már végig ők vezettek. Kristian Björnsen hét, Espen Hansen hat gólt lőt közülük, a horvátoknál Domagoj Duvnjak nyolc góllal zárt.

4. Fehéroroszország 2 1 1 60–65 –5 2

A francia Olivier Nyokas nem tudott hibázni a szerbek ellen (Fotó: AFP)

A-CSOPORT

SZERBIA–FRANCIAORSZÁG

A szerb–francia összecsapáson Zsarko Sesum az első félidőben még meccsben tartotta csapatát, a fordulás után azonban a franciák elhúztak, és könnyed győzelmet arattak. A találkozó legjobbja a francia Olivier Nyokas volt, aki a torna hivatalos honlapja szerint mind a nyolc lövéséből betalált.

MACEDÓNIA–LENGYELORSZÁG

A lengyelek csakúgy, mint a szerbek ellen, nagyon szenvedtek, de egy góllal ismét nyerni tudtak. A macedónok a második félidő elején még 14–11-re vezettek, két és fél perccel a vége előtt viszont már 24–20 volt a hazaiaknak. Mégis nagyon izgalmas lett a vége, a macedónok ugyanis feljöttek egy gólra, és a legvégén támadhattak az egyenlítésért, de Kiril Lazarovot leblokkolták, majd Dejan Manaszkov sem tudott betalálni. A meccs legeredményesebb játékosa Kiril Lazarov lett nyolc góllal, ám ehhez 15 lövésre volt szüksége, a második félidőben pedig két hétméterest is kihagyott. A lengyelek hatalmas termetű beállója, Kamil Syprzak hat lövésből hat gólt szerzett.