Férfi kézi Eb: francia sikerrel ért véget a késő esti thriller

2018.01.12. 22:12
Életkép a francia–norvég csatából – de hol a labda? (Fotó: AFP)
A házigazda Horvátország magabiztosan, 32–22-re legyőzte Szerbiát a férfi kézilabda Európa-bajnokság pénteki nyitónapján, míg a világbajnok franciák parázs végjátékot követően 32–31-re legyűrték Norvégiát.

A kora esti mérkőzésekről, Izland svédek elleni győzelméről ide kattintva olvashat!

A B-csoport rangadóját a világbajnok franciák kezdték jobban, Valentin Porte gyors indításos gólja után 5–2-re vezettek, majd 8–5-re is, azonban tavalyi vb-döntőbeli ellenfelük szorgalmasan faragta a hátrányát, és 11–11 után Magnus Jöndal megugrást követő találatával fordított.

Innentől az északiak irányítottak, többször is megléptek három góllal, a 40. percben, a veszprémi Kent Robin Tönnesen hetedik gólját követően például 24–21-re vezettek, csakhogy a franciák sem törtek meg, Porte révén 26–26-nál egyenlítettek.

Nyolc perc maradt a döntésre: a franciák további három alkalommal egyenlítettek, majd előbb tőlük Porte kapott kétperces büntetést, kisvártatva odaát Tönnesen.

Luc Abalo góljával hosszú idő után a franciák álltak jobban (31–30), majd bár jött a norvég egyenlítés, 59:27-nél Michaël Guigou – immár emberelőnyben – belőtte a „kékek" győztes gólját (32–31).

A horvát–szerb presztízsmérkőzésen utoljára 2–2-nél voltak együtt a csapatok. Ezt követően megugrott a házigazda, míg a szerbek próbáltak lépést tartani – és sokáig a közelben is maradtak.

Az első játékrész hajrája aztán a horvátoknak sikerült jobban, és ez döntőnek bizonyult: 10–9 után a veszprémi Mirko Alilovic lehúzta a rolót, odaát született három gól, sőt a szünet előtti pillanatokban a remek első félidőt teljesítő Luka Stepancic lőtt még egyet (14–9).

A második félidő hatodik percében, Zejlko Musa találata után már 19–12-re vezettek a horvátok, és végül a vártnál sokkal magabiztosabb győzelmet arattak. A szerbeknél a Veszprém új szerzeménye, Petar Nenadics szerezte a legtöbb gólt (6).

A magyar válogatott szombaton játssza az első mérkőzését (D-csoport), az ellenfél Dánia lesz (20.30, tv: M4 Sport).