Férfi kézi Eb: Dumoulin parádéja kellett a francia sikerhez

2014.01.15. 22:12
A férfi kézilabda Európa-bajnokság második fordulójában a franciák hajszál híján pontot veszítettek a lengyelekkel szemben a C-csoportban: a Nikola Karabatic vezette „kékekre” a második félidőben felzárkóztak a lengyelek, és ha nincs Cyril Dumoulin kapus parádéja, valamint védése az utolsó másodpercben, nem nyerik meg a mérkőzést.

A C-csoportban az orosz–szerb meccset rendezték előbb, és a legutóbbi Eb ezüstérmese vezetett négy góllal is a mérkőzés elején, az viszont oroszok 5–0-s rohammal fordítottak, a folytatásban pedig felváltva vezettek a felek a szünetig. A második félidő elején viszont a szerbek újra rossz periódusba kerültek, Jegor Jevdokimov vezetésével elléptek négy góllal az oroszok, és ugyan Vladan Marics válogatottja felzárkózott, kiegyenlíteni már nem sikerült, az oroszok értékes győzelmet arattak. C-csoportban az orosz–szerb meccset rendezték előbb, és a legutóbbi Eb ezüstérmese vezetett négy góllal is a mérkőzés elején, az viszont oroszok 5–0-s rohammal fordítottak, a folytatásban pedig felváltva vezettek a felek a szünetig. A második félidő elején viszont a szerbek újra rossz periódusba kerültek, Jegor Jevdokimov vezetésével elléptek négy góllal az oroszok, és ugyan Vladan Marics válogatottja felzárkózott, kiegyenlíteni már nem sikerült, az oroszok értékes győzelmet arattak.

Az esti meccsen a franciák a lengyelekkel mérkőztek, és papíron a „kékeknek” sima győzelmet kellett volna aratniuk, ehhez képest a piros-fehérek annyira jól tartották magukat, hogy a második félidő elején még a vezetést is sikerült átvenniük és tartaniuk. A félidő közepén viszont Cyril Dumoulin nagyon elkapta a fonalat a francia kapuban, ziccerek sokaságát védte, Nikola Karabatic mellé pedig ekkor William Accambray is beszállt a mennyiségi gólgyártásba. A franciák megléptek három góllal, de a lengyelek nem hagyták magukat, sőt, Mariusz Jurkiewicz bombája után úgy mentek a felek az utolsó percbe, hogy egyenlő volt az állás. A Cédric Sorhaindo sérülése miatt beszálló Igor Anic viszont győztes góllal tette fel a koronát jó teljesítményére, igaz, a győzelemhez kellett még Dumoulin sokadik védése is az utolsó pillanatokban.

A D-csoportban Horvátország a szünetben eggyel vezetett Montenegró ellen, ám végül az esélyeknek megfelelően könnyed győzelmet aratott. A Veszprém kapusa, Mirko Alilovic 44 százalékos védési hatékonysággal járult hozzá a győzelemhez, mellette a szélsők, elsősorban Ivan Cupic és Manuel Strlek eredményessége alapozta meg a sikert.

A kvartett másik meccse, a fehérorosz–svéd is hasonló forgatókönyv szerint alakult: az esélytelenebb fehéroroszok a szünetig tartották magukat – elsősorban a szinte mindent elvállaló Sziarhej Rutenkának köszönhetően –, a második játékrész közepén viszont folyamatosan növelte előnyét a skandináv csapat. Végül Fredrik Petersen és Andreas Nilsson is alaposan megszórta magát, Rutenka pedig hiába jutott el 13-ig, a svédek fölényesen nyertek nyolc góllal.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG
2. FORDULÓ
C-CSOPORT (Aarhus)
Lengyelország–Franciaország 27–28
(14–15)
Ld: Lucak 5, K. Lijewski, Chrapkowski 4-4, ill. N. Karabatic 8, Accambray, Anic 4-4, Guigou 4/2
Oroszország–Szerbia 27–25 (14–14)
Ld:
Jevdokimov 5, Szokpincev, Atman, Harbok, Selmenko 4-4, Kovaljov 4/2, ill. Vujin 6, P. Nenadics 5, Nikcsevics 4

Ld:
Cupic 6, Bicanic 5, Kopljar, Strlek 4-4, ill. Sevaljevics 9/2, Rakcsevics, Markovics 4-4

1. Horvátország 2 2 60–44 +16 4
2. Svédország 2 2 58–43 +15 4
3. Montenegró 2 2 43–55 –12 0
4. Fehéroroszország 2 2 44–63 –19 0