Férfi kézi Eb: drámai finis, Ausztria kiejtette a spanyolokat!

K. Zs.K. Zs.
2024.01.16. 22:16
Osztrák továbbjutás és hatalmas ünnep (Fotó: Getty Images)
Ausztria 33–33-as döntetlent harcolt ki Spanyolország ellen a férfi kézilabda Európa-bajnokság keddi játéknapján, ezzel továbbjutott, egyben kiejtette 2018 és 2022 kontinensbajnokát. Az A-csoport rangadóján a franciák 33–30-ra megverték az eddig hibátlan németeket.

FRANCIAORSZÁG–NÉMETORSZÁG 33–30

Három góllal kezdett a német válogatott, azonban a franciák gyorsan összekapták magukat, és 7–6-ra már ők vezettek. Onnantól fej fej mellett haladtak a csapatok, aztán az első játékrész utolsó három gólja a franciáké volt – hosszú idő után újra kettő volt a különbség, most a „kékek” javára. Sőt az újrakezdés után néggyel is megléptek a franciák (19–15), de elég volt egy rövid hullámvölgy, és a német felzárkózás máris fordítást hozott (25–26). Ez a fordulatok meccse volt: nyolcperces német gólcsend következett négy francia góllal, ezzel eldőlt a meccs – a németek elvesztették hibátlan mérlegüket, másodikként jutottak tovább a franciák mögött.

SPANYOLORSZÁG–AUSZTRIA 33–33

Az első félidőben a spanyolok végig futottak az eredmény után, volt, hogy háromgólos hátrányból kellett újrakezdeniük az építkezést (11–14), de tették a dolgukat, és a második félidő elején, Ian Tarrafeta gólja után újra döntetlen volt az állás (18–18), sőt Daniel Dujshebaev révén a vezetést is átvették. Elhúzniuk azonban nem sikerült, sőt a hajrára megint az osztrákok fordultak kétgólos előnnyel, köszönhetően a remeklő Mykola Bylik újabb találatának. Aztán spanyol fordítás. Ők jutnak tovább? Nem! Az utolsó pillanatokban a 38 éves Janko Bozovic egyenlített, a 33–33 pedig az osztrákok továbbjutását jelentette!

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (NÉMETORSZÁG)