Férfi kézi Eb: svéd, francia, norvég és horvát győzelem

2018.01.14. 19:50
Timothey N'Guessan és a francia válogatott az osztrákok fölé nőtt (Fotó: AFP)
A svédek 30–25-re megverték a szerbeket a férfi kézilabda Európa-bajnokság A-csoportjában, míg a B-csoportban a franciák az osztrákok ellen arattak győzelmet még simább mérkőzésen. A késő esti mérkőzéseken sem borult a papírforma, a házigazda Horvátország Izlandot, míg Norvégia Fehéroroszországot múlta felül magabiztosan.

A-CSOPORT

A sérült Marko Vujint nélkülöző szerbek végig futottak az eredmény után, a svédek hat góllal is vezettek már. Az előnyük a mérkőzés hajrájához közeledve rohamosan csökkenni kezdett, 23–21-nél Petar Nenadics egy gólra felhozhatta volna a szerbeket, ám a Veszprém új irányítója ziccert rontott. A nagy lehetőséget ezzel elszalasztották déli szomszédaink, ezután újra leszakadtak, és elszenvedték második vereségüket is, míg a svédek az izlandiak elleni fiaskó után javítani tudtak.

Az izlandiak a szünetben még csak egygólos hátrányban voltak a horvátokkal szemben, a második félidőben azonban beindultak a házigazdák, és Domagoj Duvnjak nélkül is sima győzelmet arattak. A veszprémi Mirko Alilovic a hivatalos statisztika szerint 13 lövésből egyet védett, a nyártól a Veszprémet erősítő Manuel Strlek négy gólt lőtt, míg a Szegedről elküldött Denis Buntic kettőt.

B-CSOPORT

A franciák osztrákok elleni sikeréhez nem férhetett kétség. A következő szezontól a Veszprémben játszó Kentin Mahé a torna hivatalos honlapja szerint három lövésből háromszor volt eredményes. A mezőny legjobbja a szintén francia Timothey N'Guessan volt hét góllal. A franciáknál Nikola Karabatic és Cédric Sorhaindo sem lépett pályára.

A fehéroroszoknak sokáig esélyük volt a meglepetésre, az 55. percben csak háromgólos hátrányban voltak, de a norvégok nem engedték ki a kezük közül a győzelmet. A veszprémi Kent Robin Tönnesen öt góllal járult hozzá a sikerhez.

Legjobb dobók:
Pálmarsson 5, A. Gunnarsson 4, ill. Cindric 7, Karacic 4, Mamic 4, Stepancic 4, Strlek 4

Ld:
Björnsen, Gullerud, Sagosen 6-6, ill. Karaljok 5, Baranau 4, Gajducsenka 4, Silovics 4

1. Franciaország 2 2 65–57 +8 4
2. Norvégia 2 1 1 64–60 +4 2
3. Fehéroroszország 2 1 1 55–59 –4 2
4. Ausztria 2 2 52–60 –8 0