Férfi kézi Eb: könnyed sikernek indult, megizzadtak a horvátok

2018.01.18. 22:02
Sagosen tarthatatlan volt az első meccsen (Fotó: AFP)
Könnyed sikernek indult, de a végén alaposan megszenvedett Horvátország Fehéroroszországgal a férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében. A tavalyi vb-ezüstérmes Norvégia 32–27-re legyőzte Szerbiát.

SZERBIA–NORVÉGIA

Gólzáporral kezdtek a csapatok, hiszen a 6. perc közepén összesen már 11 találatnál jártak (5–6), a 10.-ben pedig 17-nél (8–9).

Ekkor a norvég védelem valamelyest magához tért, a 16. percig csak egy gólt engedélyezett, miközben saját maga azért be-betalált (9–12).

A 23. percben még mindig a norvégok vezettek hárommal (12–15), ehhez képest Milan Jovanovics találata a 28. percben már 16–15-ös szerb előnyt jelentett, és 17–17-tel fordulhattak a felek.

A 32. perctől aztán újabb szerb megrekedés következett, egy 5–0-s sorozattal 22–18-ra elhúztak a norvégok, ezt követően pedig már nem tudtak újra közelebb kapaszkodni déli szomszédaink (27–32).

A veszprémi Tönnesen három gólig jutott, míg az idén az együtteshez igazoló Nenadics négyet szerzett.

Luka Cindricék jobban bírták a végjátékot (Fotó: AFP)

HORVÁTORSZÁG–FEHÉROROSZORSZÁG

A horvátok a meccs elején 4–1-re elléptek ellenfelüktől, és bár többször is visszajött egy gólra a fehérorosz együttes (8–7), a 25. percben ezzel együtt fölényesen vezettek (13–8).

A szünetre három gólra csökkent a különbség (15–12), ám a 49. percben négy volt közte (21–17) és még az 54. percben is kényelmesen álltak a horvátok (23–20).

Ekkor azonban Jurinokék lehúzták a rolót, így az 59. percet már iksz mellett kezdték meg a csapatok (23–23)!

A végjátékban azonban Luka Cindricék akarata érvényesült, azaz ha nem is könnyedén, de meglett a horvát siker (25–23).

A balatonfüredi Artur Karvackij egy gólt szerzett a horvátok ellen.