Férfi kézi Eb: a németeket nem lehetett megverni

2018.01.15. 20:09
Veszelin Vujovics most sem zárta a szívébe a játékvezetőket (Fotó: AFP)
Már-már komikus jelenetek után 25–25-ös döntetlennel ért véget a Szlovénia–Németország mérkőzés a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokságon. Macedónia legyőzte Montenegrót is, ezzel továbbjutott.

Az Eb-címvédő németek és a vb-bronzérmes szlovénok összecsapása jó meccset ígért, és nem is kellett csalódnunk. A macedónoktól vitatott körülmények között kikapó szlovénok az első félidőben hat góllal is vezettek, a szünetben 15–10 volt a javukra.

A második félidőben a sokat emberelőnyben játszó németek 19–19-nél utolérték ellenfelüket, majd a vezetést is átvették (20–21). Ezután sorozatban három szlovén gól született (23–21), de a fordulatoknak ezzel még közel sem volt vége.

A németek egyenlítettek, majd már az utolsó percben Vid Kavticnik hétméteresével 24–23 lett a szlovénoknak. Paul Drux 11 másodperccel a vége előtt egyenlített, de a szlovénok egy villámgyors ellentámadásból megszerezték a győztes gólt. Azt hitték.

A litván játékvezetők ugyanis a 60 perc letelte után elvonultak videózni, és körülbelül tíz perc után úgy döntöttek, hogy Blaz Blagotinseknek piros lapot adnak, a németeknek pedig időn túli hétméterest, azzal indokolva, hogy a Veszprém beállója szabálytalanul akadályozta a németek utolsó középkezdését – meg még egy másik szlovén is, ahogy az az alábbi videón látszik. A büntetőt Tobias Reichmann értékesítette, 25–25 lett a vége.

AZ UTOLSÓ MÁSODPERCEK

Mi értelme van veszélyeztetni az egészségemet? – tette fel a költői kérdést Veszelin Vujovics a macedónoktól elszenvedett vereségük után, utalva az érthetetlen játékvezetői ítéletekre.
A szlovénok szövetségi kapitánya ezek után különösen nehezen viselte a most történteket, először tüntetőleg ő akart beállni a kapuba az időn túli hetesre…

A szlovénok megóvták a találkozót.

A csoport másik hétfői mérkőzésén a macedónok hasonlóan izgalmas mérkőzésen legyőzték a montenegróiakat, ezzel biztosították továbbjutásukat.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG, HORVÁTORSZÁG
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
C-CSOPORT (ZÁGRÁB)
Szlovénia–Németország 25–25 (15–10)
Legjobb dobók:
Zarabec 5, Blagotinsek 4, Janc 4, Mackovsek 4, ill. Gensheimer 7, Groetzki 4, Reichmann 4

Montenegró–Macedónia 28–29 (16–15)
Ld:
Csavor 6, Vujovics 5, ill. Kuzmanovszki 5, K. Lazarov, Manaszkov, Mirkulovszki 4-4