Férfi kézi Eb: a németek a 47. perc után lehúzták a rolót

2018.01.19. 19:52
A németek a végén egy 6–0-s rohanással hagyták állva a cseheket (Fotó: AFP)
A férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének első fordulójában a címvédő németek nagy csatában 22–19-re legyőzték a mieinket kiejtő cseheket. A dán válogatott a 11 gólig jutó Lasse Svan vezérletével 31–28-ra megverte Szlovéniát.

A szorosan induló korábbi meccsen először az első negyedóra végén volt két gól a felek között, hiába vezettek azonban 7–5-re a németek, nem sokkal később már Ondrej Zdráhaláék álltak jobban (7–8).

Ezt a csehek minimális fölénye követte, a 38. perc elején 14–12-re mentek, de Patrick Wiencek találata újabb fordítást eredményezett (15–14).

A 47. percben Tomás Cíp góljával megint kettő lett a cseh előny (16–18), ám ezt követően a németek lehúzták a rolót. Hatvan másodperccel a vége előtt a Szegedre igazoló Stanislav Kaspárek törte meg a csendet, addigra azonban már lőtávolon kívül voltak a németek (22–19).

Lasse Svan megállíthatatlan volt (Fotó: AFP)

SZLOVÉNIA–DÁNIA

Minimális dán fölénnyel és Miha Zarabec-, illetve Lasse Svan-show-val indult a mérkőzés – a szlovén a csapata első hét, a dán az együttese első nyolc góljából vállalt ötöt. Az első játékrész utolsó percei inkább az olimpiai bajnok fölényét hozták, így 14–16-ot mutatott a szünetben az eredményjelző.

A második félidő elején kétszer is háromgólosra duzzadt a differencia, de a szlovénok rendre visszazárkóztak egy gólra, így még az 52. percben is szoros volt a meccs, amikor az újabb háromgólos hátránynál Blaz Janc kétszer is betalált rövid idő alatt (25–26).

Ezt követően viszont már nem volt pardon, a dánok egy 3–0-s sorozattal végleg leszakították ellenfelüket (28–31).