Férfi kézi Eb: nyertek a svédek, négy csapat reménykedhet

2018.01.22. 22:18
A francia férfi kézilabda-válogatott az ötödik mérkőzését is megnyerte a horvátországi Európa-bajnokságon, és a szerbek elleni 39–30-as sikerével nagyon közel került az elődöntőhöz. Amelybe a középdöntő I. csoportjából még a horvátok, a svédek és a norvégok is bejuthatnak.

A svéd Jim Gottfridsson lő kapura (Fotó: AFP)

A franciák az első félidőben alapozták meg újabb sikerüket, 19–12-re vezettek 30 perc után. Sima győzelmükből a nyáron Veszprémbe igazoló Kentin Mahé négy góllal vette ki a részét, míg a másik oldalon leendő csapattársa, Petar Nenadics hatszor volt eredményes.

A svédek később 29–20-ra nyertek a fehéroroszok ellen, így ebből a hatosból még négy csapatnak is van esélye az elődöntőbe jutásra.

Az utolsó fordulóban svéd–norvég és horvát–francia mérkőzést rendeznek. Még a francia, horvát, svéd és a svéd, norvég, horvát trió között is kialakulhat körbeverés. A csoportból még egy válogatott sem biztosította a helyét az elődöntőben. A franciáknak van erre a legjobb esélyük, de a horvát, a svéd és a norvég csapat is bejuthat a legjobb négy közé.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG
KÖZÉPDÖNTŐ, 3. FORDULÓ
1. CSOPORT
Szerbia–Franciaország 30–39 (12–19)
Legjobb dobók:
Zelenovics 7, Nenadics 6, ill. Caucheteux, L. Karabatic 7-7, N. Karabatic, Mahé 4-4

Svédország–Fehéroroszország 29–20 (16–11)