Férfi kézi Eb: a dánok nagyon elkalapálták Hollandiát, Palicka őrületbe kergette a szlovénokat

K. Zs.K. Zs.
2024.01.17. 22:09
Mathias Gidsel ellenállhatatlan volt a második félidőben (Fotó: Getty Images)
Dánia a negyedik mérkőzését is megnyerte a Németországban zajló férfi kézilabda Európa-bajnokságon: a dánok a második félidőben megugrottak, és 39–27-re győztek Hollandia ellen a középdöntő hamburgi csoportjának első játéknapján. A késő esti mérkőzésen a svédek 28–22-re megverték a szlovénokat.

DÁNIA–HOLLANDIA 39–27

Az első félidőben a dánoknak került kisebb erőfeszítésbe a gólszerzés, többször is megléptek három góllal, de odaát Rutger ten Velde és Niels Versteijnen jó lövőformát mutatott, öt-öt góljukkal versenyben tartották a holland csapatot. Akár iksz is lehetett volna az állás a szünetben, csakhogy az első játékrész legvégén Niklas Landin kivédte Ten Velde hetesét – így maradt egygólnyi a dán fórból.

A második játékrész első tíz perce is szorosan alakult, akkor azonban magasabb fokozatba kapcsoltak a dánok: egy emberelőnyös helyzetben Mathias Gidsel betalált (24–22), és főképp az ő góljainak köszönhetően pillanatok alatt 30–22-re alakult az állás.

A dánok keményen megbüntették a szaporodó holland labdaeladásokat, és mivel Landin kapusteljesítménye is feljavult, a végjátékban már nem volt kérdéses, ki nyeri meg a mérkőzést.

Dánia a negyedik mérkőzését is megnyerte, méghozzá lenyűgöző második félidővel, mérlege világbajnokhoz méltó.

SVÉDORSZÁG–SZLOVÉNIA 28–22

Jól kezdtek a szlovénok, 4–2-re, 6–5-re még ők vezettek a kevés gólt hozó első félidőben, aztán a svéd mezőnyjátékosok szép lassan felnőttek az addig is remeklő kapusuk, Andreas Palicka mellé, és egymás után öt gólt lőve nemcsak fordítottak, tekintélyes előnyt is szereztek. A szünet utáni első négy gólt is ők lőtték, és esélyeshez méltón bezsebelték a két pontot.

Palicka 50 százalékos hatékonysággal védett (14/28), őt választották meg a meccs legjobbjának. A magyarországi légiósok közül a svéd Lukas Sandell (Veszprém) egy gólt dobott, akárcsak a másik oldalon Gasper Marguc (Veszprém) és Dean Bombac (Szeged), míg Borut Mackovsek (Szeged) kétszer talált a kapuba.

FÉRFI KÉZILABDA EURÓPA-BAJNOKSÁG (NÉMETORSZÁG)