Férfi kézi Eb: a 20–5-ös félidő után belefért a lazítás

2016.01.21. 20:06
Nikola Karabatic a fehéroroszok ellen is igazolta klasszisát (Fotó: AFP)
Két papírforma-győzelem, két, talán a várakozásokhoz képest is simábban alakuló mérkőzést rendeztek csütörtökön a férfi kézilabda Európa-bajnokságon, a középdöntő első játéknapján. A francia válogatott a 20–5-ös (!) szünet után a második félidőben pihenhetett Fehéroroszország ellen, ám így is 34–23-ra nyertek Karabaticék, míg horvátok 34–24-re győztek Macedónia ellen.

A francia–fehérorosz találkozó Nikola Karabatic három góljával kezdődött, a világ egyik (ha nem a...) legjobb irányítója a 12. percben már hat (!) gólnál tartott. A fehéroroszok pedig nem elég, hogy a félidő derekára 10–4-es hátrányba kerültek, de ezt követően még kaptak nyolc gólt is zsinórban, így már a szünetben borítékolható volt, hogy a franciák fölényes győzelmet aratnak.

Claude Onesta csapatának a második játékrészben így az is belefért, hogy abszolút második sorral játszanak, a fehéroroszok pedig kozmetikázhattak valamelyest az eredményen (vége: 34–23). Nikola Karabatic a szünetig kilenc gólig jutott, ennyivel is zárt, a kiegészítő játékosnak számító Nedim Remili és Theo Derot a hibák ellenére is öt-öt gólt szerzett, míg Thierry Omeyer neve mellett 67 százalékos (!) volt a védési hatékonyság. A fehéroroszoknál Aljakszej Hadkevics iparkodott a leginkább, ő is kilencszer zörgette meg a hálót.

A horvát válogatott 34–24-re győzött Macedónia ellen, déli szomszédunk válogatottjában a két veszprémi játékos, Mirko Alilovic és Ivan Sliskovic is sokat tett a könnyű győzelemért.

A franciákhoz hasonlóan a horvátok is nagyon bekezdtek, Marko Mamic és Marino Maric szórta a gólokat, a 7–1-es nyitány pedig jó alap volt a folytatáshoz. A macedónok nehezebben adták a bőrüket, mint a fehéroroszok, de csak Dejan Manaszkov jelentett állandó veszélyt Alilovic kapujára, és a szünetbeli négygólos különbség inkább rájuk nézve volt hízelgő (13–17).

A második játékrész közepére gyakorlatilag eldőlt a meccs, de hogy a tízgólos különbség ne csökkenjen, arról tett Sliskovic, aki jött és sorozatban hat horvát gólt szerzett az utolsó negyedórára fordulva, így Zlatko Horvat utolsó előtti másodpercben született góljával megmaradt a tíz közte (24–34).

A fehéroroszok és a macedónok így továbbra is nulla ponttal állnak a középdöntős csoportjukban, így jó eséllyel kiszállnak az olimpiai selejtezős helyekért vívott harcból.

KÉZILABDA
FÉRFI EURÓPA-BAJNOKSÁG, LENGYELORSZÁG

KÖZÉPDÖNTŐ, 1. CSOPORT, 1. FORDULÓ

Franciaország–Fehéroroszország 34–23 (20–5)
Ld: N. Karabatic 9, Derot, Remili 5-5, Narcisse 4, ill. Hadkevics 9, Puhovszkij 4
Macedónia–Horvátország 24–34 (13–17)
Ld: Manaszkov 7, Kuzmanovszki 4, ill. Sliskovic 6, Maric, Strlek 5-5