Férfi kézi: drámai végjáték után Nagyék a célegyenesben

2014.04.17. 22:57
A Dunkerque elképesztő végjáték után 26–25-re nyert Montpellier-ben a francia férfi kézilabda-bajnokság csütörtöki rangadóján, ezzel hatalmas lépést tett az aranyérem felé.

A Montpellier a győzelme esetén egy pontra megközelíthette volna az éllovas Dunkerque-et, és jól is haladt e felé, hiszen a 37. percben 21–15-re vezetett. A vendégek azonban jó védekezésükre építve utolérték ellenfelüket.

Az utolsó perc elején Michaël Guigou hétméteresével visszavette a vezetést a Montpellier (25–24), de az ellentámadásból, szintén egy hetessel egyenlített a Dunkerque. Húsz másodperce volt a győztes gól megszerzésére a hazai gárdának, ám eladta a labdát. Oldalbedobással jöhettek a vendégek, akik egyből az üres kapura dobták a labdát. Hárman rohantak vissza a hazaiak közül, a vészkapus, valamint két mezőnyjátékos, és utóbbiak közül egyik le is húzta a labdát, ám beesett vele a hatoson belülre, így időn túli büntetőt kapott a Dunkerque, amit a 9 gólig jutó Baptiste Butto értékesített, megnyerve ezzel csapatának a meccset. Nagy Kornél hat góllal járult hozzá a győzelmükhöz, ezzel együttese második legeredményesebb játékosa volt.

Sikerével a Dunkerque öt ponttal vezet a PSG és a Montpellier előtt. A Dunkerque és a Montpellier négy, a PSG pedig öt mérkőzést játszik még.