A sok hiba ellenére sem forgott veszélyben a Veszprém győzelme

2015.10.11. 14:59
Chema Rodríguez (a labdával) többször is jól hozta helyzetbe társait, de ha kellett, maga vállalkozott (Fotó: Veres Viktor)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája A-csoportjának 4. fordulójában a Veszprém hazai pályán 33–25-re nyert a Besiktas ellen.

A meccs előtt rendezték meg a városban a 2009-ben meggyilkolt Marian Cozma emlékére szervezett jótékonysági futást. A szervezők a befolyt összeget a Bébi Koraszülött Mentő Alapítvány javára utalják át. A hazai játékosok a meccsen a mellrák elleni kampányhoz csatlakozva rózsaszínű zokniban léptek pályára.

Nem volt könnyű dolga Xavier Sabaté edzőnek, ugyanis nem maradt egészséges balkezes átlövője. Mint ismert, Nagy László és Christian Zeitz is megsérült, és a kényszerből jobbátlövőként bevetett Gulyás Péter kézfeje sem százszázalékos. A meccs keretébe bekerült a 19 éves Varjú Martin is, aki élete első BL-összecsapására készült. Érdekesség, hogy sérülése ellenére Nagy is ott volt a kispadon, igaz, most nem játékosként, hanem hivatalos személyként.

Sok hiba jellemezte az első félidőt, a törökök jól tartották magukat. Nem volt meggyőző a Veszprém, de így is el tudott menni a játékrész hajrájában négy-öt góllal, a szünetben 17–12-re vezetett a magyar bajnok.

Főleg szélről volt sok a kihagyott lehetőség. A török ellenfelet a délszláv légiója (elsősorban a kapus Miroszlav Kocsics, az irányító Nemanja Pribak és a szélső Drako Djukics) tartotta mérkőzésben, a félidei különbségnél nemigen tudott jobban elhúzni a bakonyi együttes. Az első harminc percben Mirko Alilovic, a másodikban Mikler Roland mutatott be szép védéseket. Momir Ilics úgy lett a találkozó legeredményesebbje kilenc találattal, hogy hetest is rontott. Gulyás jobbátlövő pozícióból is betalált négyszer, a Veszprém koránt sem tökéletes játékkal is biztosan nyerte meg a meccset. Az utolsó másodpercekben Varjú első BL-góljával állította be a végeredményt.

A Veszprém jövő szombaton a csoportelsőséget nagy mértékben befolyásoló rangadón fogadja a német THW Kielt.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 4. FORDULÓ

VESZPRÉM KC–BESIKTAS JK (TÖRÖK) 33–25 (17–12)
Veszprém, 5000
néző. Vezette: Bounouara, Sami (franciák)
VESZPRÉM: Alilovic – Lékai 2, Terzic 1, Schuch, A. NILSSON 4, M. ILICS 9 (5), Iváncsik G. 2. Csere: MIKLER (kapus), G. Marguc 2, GULYÁS P. 4, Chema Rodríguez 3, Ugalde 1, Sliskovic 2, Sulic 2, Pálmarsson, Varjú 1
BESIKTAS: KOCSICS – D. DJUKICS 6 (1), Döne, PRIBAK 5, Tzbahar 3, Dacsevics 4, Coban 2. Csere: Demir (kapus), Arifoglu, Buljubasic, RASICS 5 (1), Caliskan, Demirezen
Az eredmény alakulása. 8. perc: 3–4. 11. p.: 6–4. 14. p.: 9–5. 21. p.: 12–10. 27. p.: 16–11. 33. p.: 19–13. 40. p.: 21–18. 51. p.: 29–23
Kiállítások: 4, ill. 10 perc
Hétméteresek: 6/5, ill. 5/2
XAVIER SABATÉ, a Veszprém edzője:
– Részvétünk ellenfelünknek a borzalmas ankarai tragédia miatt. A Besiktas jó úton jár, két-három éven belül beérhet a klubnál végzett sok munka. Saját csapatom védekezésével nem lehettem elégedett, sok gólt kaptunk lerohanásból. A Kiel elleni meccs előtt sok munka vár ránk.
MÜFIT ARIN, a Besiktas edzője: – A szombati, ankarai merénylettel kell kezdenem, mert rettenetesen megviselt bennünket. Ennek ellenére igyekeztünk felvenni a versenyt a Veszprémmel, amely Európa egyik legjobbja. Ennyire sikerült... Pozitívum a korábbiakhoz képest, hogy végig bírtuk a nagy iramot, és megmutattuk, tudunk küzdeni.

Flensburg (német)–Celje PL (szlovén) 30–20 (13–10)
Paris SG (francia)–PPD Zagreb (horvát) 34–23 (18–8)
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Wisla Plock (lengyel)–THW Kiel (német) 23–37 (8–18)

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Az utolsó veszprémi támadásból Varjú viszi végig, és szép gólt lő. 33–25. EZ A VÉGE!
59. perc:
Chema vitte be. 32–25
59. perc:
Ugalde ejt a lécre.

58. perc: Török időkérés.
58. perc:
Marguc indul, hetest és piros lapot érően állítják meg. Ilics kihagyja.
57. perc:
Sliskovic repül be. 31–25
56. perc:
Kocsics védi Ugalde próbálkozását.
55. perc:
Négy (!) labdaeladás másodperceken belül.
54. perc:
Buljubasic harmadik két perce.
53. perc:
Özbahar harcol ki hetest, amit Djukics lő be. 30–25
52. perc:
Chema második gólja. 30–24
51. perc:
Djukics pörgeti be Mikler mellett. 29–24
50. perc:
Sulic harcol ki hetest, és két percet Buljubasicnak. Ilics a jobb alsóba. 29–23
49. perc:
Gulyás újabb átlövés gólja. 28–23
49. perc:
Özbahar szinte háttal a kapunak talál be. 27–23
48. perc:
Sulic ballal is eredményes. 27–22
47. perc:
Djukics fut be, és szabadon belövi. 26–22
47. perc:
Török időkérés.
46. perc:
Gulyás harmadik átlövésgólja. 26–21
45. perc:
Pribak vágta be Miklernek. 25–21
45. perc:
Kocsics újabb ziccert véd.
44. perc:
Labdaszerzés, Terzic ziccerét véfi Kocsics, de Mikler is hozzáteszi a magáét.
43. perc:
A túloldalon Gulyás hetest harcolt ki, amit Ilics értékesít. 25–20
43. perc:
Pribak sétált be Gulyás mellett. 24–20
42. perc:
Mikler véd, majd Nilsson a lerohanás végén. 24–19
42. perc:
Ilicsnek nem ment el a kedve, ezúttal be is talál. 23–19
41. perc:
Özbahar küzdi ki magának. 22–19
41. perc:
Gulyás második gólja. 22–18
40. perc:
Ilics a kapufára, feljönnek háromra a vendégek. 21–18
39. perc:
Sabaté állítja meg a nagy rohanást.
39. perc:
Emberhátrányban nem tud gólt lőni a Veszprém, majd lerohanásból átejtik Miklert. 21–17
38. perc:
Mikler-védések után Djukics a jobb szélről. 21–16
37. perc:
Terzic kap két percet lökésért.
37.
Indul Iváncsik, de Kocsics véd, a következő támadásból is hasonló a forgatókönyv.
36. perc:
Gyors török támadás végén Coban talál be, majd a túloldalon Ilics ad szép passzt Nilsonnak, aki nem hibázik. 21–15
35. perc:
Marguc a jobb szélről. 20–14
34. perc:
Rasics a kapu bal oldalába. 19–14
33. perc:
Ilics átlövésével először hat közte. 19–13
32. perc:
Mikler is kivédi az első hetest.
31. perc:
Kimaradt helyzetekkel indul a félidő, majd az első Besiktas-találat után Iváncsik a bal szélről talál be. 18–13

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Sulic harcol ki hetest, amit Ilics használ ki. 17–12
29. perc:
Átlövésből talál be a Besiktas. 16–12
29. perc:
A másodikat sem, ezúttal Sulic hibázik. Kiegészül az ellenfél.
28. perc:
Veszprémi emberelőny, de az első lehetőséget nem használják ki.
27. perc:
A folytatásban nem tudott gólt lőni a Besiktas, Chema száguld végig. 16–11
26. perc:
25. perc:
Chema készített elő Sliskovicnak, aki a kapu jobb oldalába bombáz. 15–11
24. perc:
Két kimaradt támadás után hetest kap a Besiktas. Rasics belövi. 14–11
23. perc:
Támadó hiba, jöhet a Veszprém, szépen végighúzzák Margucig. 14–10
22. perc:
Ugalde első gólja. 13–10
21. perc:
Török labdaszerzés, majd Pribak vágja be. 12–10
21. perc:
Zárkózik a Besiktas, ráadásul kiállítás is. 12–9
20. perc
Marad a labda a Veszprémnél, Sulic is feliratkozik a góllövők közé. 12–8
19. perc:
Gyors indulás, de Chema lövését Kocsics hárította. majd Sliskovic betörését is.
18. perc:
Kimaradt támadás mindkét oldalon.
17. perc:
Nilsson újabb hetest harcol ki, amit Ilics értékesít. Emberelőny is a Veszprémnél. 11–8
17. perc:
Rasics hozza közelebb a Besiktast. 10–8
16. perc:
Ilics hetesből. 10–7
15. perc:
Dacsevics átlövésből, Djukics indulásból szépít. 9–7
14. perc:
Jó veszprémi védekezés, majd Nilsson nehéz helyzetben szedi össze, de belövi. 9–5
13. perc:
Újra tud indulni a Veszprém, Iváncsik eredményes. 8–5
13. perc:
Gulyás első gólja, jobbátlövőből. 7–5
12. perc:
Özbahar szépített, Ilics kapott sárgát. 6–5
11. perc:
Pribak lövését védte Alilovic, Nilsson küzdötte ki a helyzetet magának, majd belőtte. 6–4
11. perc:
Labdaszerzés, gyors indulás, Lékai-gól. Ilyen egyszerű ez. 5–4
10. perc:
Terzic a jobb felsőbe. 4–4
9. perc:
Kocsics kétszer is hárít. Sok a hiba mindkét oldalon.
9. perc:
Mellément török lövés, de Ilics is hibázott. Coban gyors indulás végén talál be. 3–4
8. perc:
Ilics egalizált gyorsan. 3–3
7. perc:
Lékai ment bele. A törökök próbálnak hosszan támadni, Pribak a jobb alsóba. 2–3
6. perc:
Rossz bejátszás Ilicstől, támadó hiba a Besiktastól.
5. perc:
Pribak talpról Alilovic lábai közé. 2–2
4. perc:
Lékai eredményes betörésből. 2–1
3. perc:
Belül védekezésért hetes a Besiktasnak, de Alilovic véd, utána azonban már ő is tehetetlen. 1–1
2. perc:
Schuch kapott sárgát, de megérte, mert nem jutottak lövésig a törökök. Lékai lövését védte a Besiktas kapusa.
1. perc:
Alilovic-védéssel indult a meccs, majd a túloldalon Ilics bombázta be. 1–0

A mai meccs keretébe bekerült egy 19 éves srác, Varjú Martin, aki élete első BL-összecsapására készülhet.

Nagy László pedig visszatér a kispadra, igaz most nem játékosként, hanem hivatalos személyként.