Veszprémben is győzni tudott a PSG

2017.11.18. 17:24
Nikola Karabatic a veszprémiek szorításában (Fotó: Dömötör Csaba)
A Telekom Veszprém hat napon belül másodszor találkozott a Paris Saint-Germainnel a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában, és 29–24-re ezúttal is alulmaradt francia riválisával szemben.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
8. FORDULÓ, B-CSOPORT
TELEKOM VESZPRÉM–PSG HANDBALL (francia) 24–29 (12–12)
Veszprém, 5000
néző. V: Sondors, Licis (lettek)
VESZPRÉM: MIKLER – Gajic 1, Tönnesen 1, LÉKAI 8, Blagotinsek 3, ILICS 7 (4), Ugalde. Csere: Alilovic (kapus), Schuch, Marguc 1, Sulic 1, Nagy L. 1, Accambray, Terzic, Manaszkov, Nilsson 1. Edző: Ljubomir Vranjes
PSG: OMEYER – Kounkoud, REMILI 4, N. KARABATIC 4, Möllgaard, Sagosen 3, GENSHEIMER 10 (6). Csere: Nielsen 1, Stepancic 1, KEMPF 6. Edző: Zvonimir Serdarusic
Az eredmény alakulása. 6. p.: 4–1. 12. p.: 8–3. 17. p.: 8–6. 23. p.: 9–8. 24. p: 10–10. 28. p.: 11–12. 38. p.: 14–14. 42. p.: 16–16. 49. p.: 19–22. 51. p.: 21–22. 56. p.: 21–25
Kiállítások: 8, ill. 2 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 6/6
Ljubomir Vranjes:
– Kétszer hatvan percről kell beszélnünk. Sajnos mindkettőben a PSG volt jobb, ezt el kell ismernem. Ezért elismerés illeti a csapatot és edzőjét egyaránt. A világ egyik legjobbjától kaptunk ki, amelyről az idény elejétől tudjuk, hogy a BL nagy esélyese. Nekünk tovább kell javulnunk, és ehhez okulni fogunk a hibáinkból. Ilyen a sport, a jobbik nyer. Mégsem kell szégyenkeznünk, mert játékosaink Párizsban és ezúttal is mindent megtettek a sikerért, kiválóan harcoltak.
Zvonimir Serdarusic: – Sajnálom, hogy a többi médiumnak nem tudtam nyilatkozni erről a nagyszerű sikerről, de a második emeleti sajtótájékoztatóra a beteg szívem miatt nem tudtam felmenni. Nagyon elégedett vagyok, pedig az elején kicsit az öltözőben maradtunk. Ám ekkor is éreztem, hogy meccsben maradunk és fordítani fogunk, ez csak idő kérdése. A szünet után a kezünkben volt az irányítás, Gensheimer csodát tett, de Karabatic, Kempf és Remili is nagyon jó volt. Nem éreztem Hansen hiányát, az egy egy elleni csatába nem szívesen küldtem volna be, más védekezési taktikák ellen ő hatékonyabb.

A Veszprémet alaposan fűthette a visszavágás vágya, ugyanis az előző fordulóban az első perctől vezetve 33–28-ra győzött a PSG (ezzel elveszítette a veretlenségét a magyar együttes), ráadásul az előző négy egymás elleni összecsapásukat mind a párizsiak nyerték meg.

A nagy akarás hamar meglátszott a pályán is, támadásban a múlt heti meccshez képest sokkal kreatívabbak voltak Lékai Mátéék, Blaz Blagotinsek élményszámba menő megoldásokkal szerzett gólokat, és Momir Ilics is többször eredményes volt. Az előző összecsapáson persze inkább a védelemmel volt probléma – most ez is jobban összeállt, Mikler Roland valósággal az őrületbe kergette a párizsi támadókat, nagy védései után sokszor már maguktól mellé lövöldözték helyzeteiket.

Noha 8–3-ra is vezetett a Veszprém, sejteni lehetett, hogy nem lesz ilyen egyszerű a PSG legyőzése, még úgy sem, hogy Nagy László visszatért a sérüléséből: Uwe Gensheimer heteseivel megkezdődött a zárkózás, a védések terén Thierry Omeyer kapus sem akart lemaradni magyar kollégájától, valamint Sander Sagosen is tarthatatlannak bizonyult.

A 25. percben 10–10-nél utolérte ellenfelét a francia együttes, a 28. percben először vezetett, a félidő pedig 12–12-es állással zárult.

A fordulást követően egyre inkább magához ragadta az irányítást a PSG (amelyben Luc Abalo, Luka Karabatic, Daniel Narcisse, és mint kiderült, Mikkel Hansen sem lépett pályára): Nikola Karabatic belelendült, az első meccsen is remekül játszó 19 éves Edouard Kempf is parádézott, és Gensheimer sem lassított.

A támadással ezúttal sem voltak nagy bajok, hiszen Lékai is megtáltosodott a második félidőre, de a vendégek rengeteg indításgólt szereztek, és felállt védelem ellen sem nagyon jöttek zavarba.

A végére teljesen szétesett a Veszprém, amely hat napon belül másodszor bukott el francia riválisával szemben, sorozatban pedig ötödször maradt alul. Az újabb vereség minden bizonnyal azt jelenti, Ljubomir Vranjes gárdájának le kell mondania arról, hogy élen zárja a csoportkört.

A csoport másik meccsén
Kielce (lengyel)–Aalborg (dán) 28–27 (15–14)

Véget ért a mérkőzés!
60. perc:
gyors gólt szereztek a párizsiak. (24–28) Ilicset még kiállították, így Kempf is szerez egy újabb gólt. 24–29
59. perc: időt kért a PSG.
58. perc: Remilit hiába rángatták, így is betalált. (23–27) Nem sokkal később Nilsson szépített. 24–27
57. perc: Gensheimer most sem hibázott hetesből. Már 10 gólos. (22–26) A másik oldalon is hetes, ezt Ilics lőtte be. 23–26
56. perc: megint Gensheimer lőtt gólt. (21–25) Lékai nagyon akar, hosszú gólcsendet tört meg. 22–25
55. perc: Mikler hiába védett, Nagy egy méterről belelőtte a ziccerét Omeyerbe, ebből megint indított a PSG, Gensheimer talált be. 21–24
54. perc:
eladta a labdát a Veszprém, Stepancic fejezte be az ebből kialakult lerohanást. 21–23
53. perc: nulla nulla lett ebből az emberelőnyből.
51. perc: Kempfet kiállították Nilssonról. Ilics ezúttal sem hibázta el a hetest. (21–22) Időt kért a PSG.
50. perc: állt a Veszprém játéka, Lékai lövését sáncolták, majd azonnal indult Kempf, aki újabb gólt lőtt. (19–22). Hazai időkérés. Megint használt az átbeszélés, Lékai hozta magát kihagyhatatlan helyzetbe. 20–22
48. perc: ezúttal Ilics is tiszta helyzetbe került. 19–21
47. perc: megint igen egyszerűen szerzett gólt a PSG, majd a Veszprém eladta a labdát, és Kempf befejezte az ebből indított lerohanást. 18–21
46. perc: Gensheimer túl könnyű helyzetbe került. (17–19) A hazaiaknál Lékai egy csel után lőtt szép gólt. 18–19
45. perc: Passzív játék miatt elvették a labdát a Veszprémtől, egyből indított belőle a PSG, Kempf lőtt gólt. Nem sokkal később Lékai is betalált. 17–18
43. perc: Karabatic könnyen bent be ,kiharcolt egy hetest. Gensheimer nem hibázott. 16–17
42. perc: pontatlanul támadott a PSG, a hazaiak az egyenlítésért támadhattak, Marguc pedig nagyon nehéz szögből vette be Omeyer kapuját. EGÁL: 16–16
41. perc: eladta a labdát a Veszprém, a lerohanás befejezése Gensheimerre jött ki, aki mellélőtte a ziccerét. Időt kért a Veszprém. Látszott, hogy felrajzolt akció volt, Lékai szép összjátékot követően került helyzetbe, és ezúttal nem hibázott. 15–16
40. perc: megint Karabatic lőtt nagy gólt. 14–16
39. perc: Lékai gyönyörűen került helyzetbe, ám Omeyer védett.
38. perc: Manaszkov lépett be fürgén és kiharcolt egy hetest. A büntetőt Ilics lőtte a helyére. (14–14) Karabatic bődületesen nagy gólt lőtt talpról. 14–15
36. perc: Remili gyorsan válaszolt. (13–14) Érdekes jelenet, Lékai lövésébe belekapott Omeyer, majd a vonalon pattogott a labda, nem adták meg a játékvezetők a gólt.
35. perc: több hiba van mindkét oldalon, és egyre paprikásabb a hangulat. Igazi rangadót látunk. A hosszabb gólcsendet Lékai törte meg. 13–13
32. perc: Blagotinsek nem kíméli Sagosent.
31. perc: Kempf góljával kezdődött a második félidő. Ziccert dobhatott a fiatal francia. 12–13

Elkezdődött a második játékrész.

1. FÉLIDŐ

Véget ért az első félidő!
30. perc:
a Veszprém eladta a labdát, de kivédekezte az utolsó támadást.
29. perc: Ugalde harcolt ki hétméterest, amelyet Ilics értékesített. 12–12
28. perc:
először vezet a PSG, Kempf talált be szélről. 11–12
27. perc: Nagyot kiállították. Sagosen révén használták ki az emberelőnyt. Jól játszik a norvég. 11–11
26. perc: szépen játszott a PSG, Sagosen szolgálta ki Gensheimert. (Egál: 10–10). Ilics gyönyörűen játszott be Sulicnak. 11–10
25. perc: Sagosen válaszolt, majd Omeyer védett. Már ő is hét hárításnál jár. 10–9
24. perc: Nagy nincs rossz erőnlétben, óriási gólt lőtt. 10–8
23. perc: Sagosen ütemtelenül lőtt, meg is lepte a hazaiakat. 9–8
21. perc: passzívan támadott a Veszprém, Nagy László teljesen magára vonta a védők figyelmét, így futhatott be üresen Gajic, aki be is talált. (9–6) Az újabb párizsi hetest Gensheimer lőtte be. 9–7
20. perc: Omeyer is szorgoskodik.
19. perc: nagyot hibázott a Veszprém támadásban, Mikler azonban megfogta Gensheimer ziccerét. Nem nagyon van már jelző a magyar kapus mai teljesítményére.
18. perc: Lékai lövését védte Omeyer, majd Gajic ziccerét is fogta.
17. perc:
Lékai mellélőtt, Remili pedig nagyon gyorsan helyzetbe került, nem is hibázott. 8–6
16. perc:
Nagy László is visszatért., valamint Renato Sulic is a pályán. Időt kért a Veszprém.
15. perc: mindkét csapat bőven hibázott az utóbbi 2 percben. Tönnesent kiállították, Nielsen csúnyán beverte a fejét a földbe. Gensheimer megint hetesből talált be. 8–5
13. perc: megint heteshez jutottak a vendégek. Ezúttal is Gensheimer lőtte be. 8–4
12. perc: Remili harcolt ki hetest. Gensheimer értékesítette a büntetőt. (7–3) Blagotinsek ismét remek gólt szerzett. 8–3
11. perc: Blagotinsek szedett össze nehezen egy beadást, majd estében, parádés ügyességgel szerzett gólt. (7–2) Időt kért a PSG.
10. perc: most már Omeyernek is van védése. A másik oldalon Kounkoud nagy ziccert lőtt fölé. Már félnek Miklertől...
9. perc: Ilics lövésébe beleért Omeyer, de így is bepattant. A PSG gyorsan előtte a támadását. 6–2
8. perc: Lékai talpról szerzett nagy gólt, majd Mikler bemutatta az ötödik védését is. (5–2) A labda a PSG-nél maradt, Gajicot kiállították, ám így szereztek gólt a vendégek.
7. perc: Karabatic akkora gólt lőtt, hogy a hálótartó vasról 10 méterre kipattant a labda. 4–2
6. perc: Mikler
védte Karabatic ziccerét, Tönnesen pedig tovább növelte az előnyt. 4–1
5. perc: Ilics jól lépett be a védőfalban keletkezett résen és gólt lőtt, a másik oldalon Mikler védett megint. 3–1
3. perc: Lékai egy góllal jelezte, ez a meccs más lesz, mint a párizsi. 2–1
2. perc: Tönnesen lőtt mellé. Karabatic nem hibázott talpról, átlövésből talált be. 1–1
1. perc:
remek labdát kapott Blagotinsek, belőtte a kihagyhatatlant. (1–0) A másik oldalon Mikler védéssel mutatkozott be.

Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat a Telekom Veszprém–Paris Saint-Germain férfi kézilabda BL-mérkőzés online tudósításában!

A múlt hetihez hasonlóan ezúttal is rangadót játszik egymással a két sztárcsapat, ezúttal azonban Veszprémben találkoznak a felek. A hazaiakat alaposan fűtheti a visszavágás vágya, ugyanis az előző fordulóban az első perctől vezetve 33–28-ra győzött a PSG (ezzel elveszítette a veretlenségét a magyar együttes), ráadásul az előző négy egymás elleni összecsapásukat mind a párizsiak nyerték meg.

„Azt mondják, BL-döntőnek is beillő csatát vívhatunk, és van is benne valami – mondta lapunknak Lékai Máté, aki a szeptemberi és októberi BL-fordulókban fantasztikus formában ontotta a gólokat, tömte társait gólpasszokkal, ám egy hete Párizsban nem sikerült úgy szerepelnie, ahogyan szerette volna. – Az előző meccsünkön túl sok gólt kaptunk, mert a védekezésünk csak a találkozó egy-egy szakaszában és a hajrában állt össze, de akkor sem tökéletesen – mégis feljöttünk mínusz egyre. Ám ez volt a legtöbb, amire futotta. Nekem is többet kell nyújtanom szombaton, tudom jól. Miként azt is, hogy szurkolóink támogatása újra sok gólt jelenthet. BL-rangadó előtt állunk, és hazai pályán nem csorbíthatjuk a tekintélyünket. Sokkal többet tudunk, mint amit Párizsban mutattunk.”

Azt megszoktuk, tudjuk, várjuk is, hogy a párizsiak közül a sportág szupersztárjai, vagyis az irányító Nikola Karabatic, a jobbátlövő Nedim Remili, valamint a két balátlövő, Mikkel Hansen és Sander Sagosen viszi majd a prímet, a kapuban pedig a világ egyik legrutinosabb, legjobb játékosa, az elnyűhetetlen Thierry Omeyer áll. Utóbbi szinte őrületbe kergette Momir Ilicséket a legutóbbi találkozón, csaknem ötvenszázalékos hatékonysággal védett – ami csodával határos produkció.

Az viszont meglepetés volt a szurkolóknak és a magyar bajnoknak egyaránt, hogy a jobb szélről a 19 éves(!) Edouard Kempf megszórta magát, hat gólt lőtt, többségét a hajrában.

„Nagyon boldog voltam, hogy beküldött Zvonimir Serdarusic, akinek szerettem volna bizonyítani – mondta az új idényben még csak két meccsen bevetett szélső, akire nem kisebb szerep hárult, mint a villámszélső Luc Abalo helyettesítése. – A Veszprémnek egy gólt lőni is dicsőség, nekem hatot sikerült. Hasonló játékkal szeretnék segíteni csapatomnak Veszprémben is, ahol persze sokkal nehezebb nyerni, de nyilván két pontért megyünk Magyarországra.”

A PSG-ből a múlt héten is hiányzott a sérült Luc Abalo, Luka Karabatic és Daniel Narcisse, akikre szombaton sem számíthatnak társaik, a hazaiaknál viszont jó esély mutatkozik Nagy László visszatérésére. Szükség is lenne a csapatkapitány játékára, hiszen a csoportelsőség szempontjából különösen fontos a mai összecsapás.

A MESTEREK ÍGY VÁRJÁK AZ ÖSSZECSAPÁST

Ljubomir Vranjes, a Veszprém edzője:
„Tudunk jobban játszani, mint legutóbb Párizsban, ahol a hazaiak jól végezték a dolgukat, ezt el kell ismernünk. Megérdemelten nyertek, de szeretnénk szombaton előrébb lépni és nyerni. Közönségünknek megmutatjuk hatvan percen át, hogy jobbak vagyunk. Múlt vasárnap húsz percre leblokkoltunk, ekkor problémáink voltak a védelemmel. Ezen javítanunk kell.”

Zvonimir Serdarusic, a PSG edzője:
„A Veszprém hazai pályán rendkívül veszélyes, ezért csak akkor számíthatunk pontszerzésre, ha még a múlt heti teljesítményünket is túlszárnyaljuk. Ellenfelünk vissza akar vágni, és otthonában esélyesebb is, ám nekünk soha, egyetlen csapattal szemben sem kell úgy pályára lépnünk, hogy nincs esélyünk. Veszprémben is győztünk már, és most is ezt tervezzük, mert tudjuk helyettesíteni a sérültjeinket.”