A PSG ellen nem megy – először kapott ki a Veszprém a BL-ben

2017.11.12. 16:54
Thierry Omeyer (jobbra) és Nikola Karabatic is ellenállhatatlan volt<br />
A Telekom Veszprém 33–28-ra kikapott a Paris Saint-Germaintől idegenben, ezzel elveszítette veretlenségét a Bajnokok Ligájában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 7. FORDULÓ
B-CSOPORT
PSG HANDBALL (francia)–TELEKOM VESZPRÉM 33–28 (19–14)
Párizs, 4000
néző. V: Gjeding, Hansen (dánok)
PSG: OMEYER – Kounkoud 1, Remili 4, SAGOSEN 6, Nielsen 3, N. KARABATIC 8, Gensheimer 2. Csere: Corrales (kapus), Möllgaard, M. Hansen 3, KEMPF 6, Damjanovic, Stepancic. Edző: Zvonimir Serdarusic
VESZPRÉM: Alilovic – Marguc 4 (3), TÖNNESEN 5, Blagotinsek 1, Schuch, Ilics 4, Manaszkov 3. Csere: MIKLER (kapus), Lékai, A. Nilsson 3, Accambray 2, Ugalde 1, GAJIC 5, Terzic. Edző: Ljubomir Vranjes
Az eredmény alakulása. 6. perc: 4–2. 10. p.: 7–6. 16. p.: 11–6. 22. p.: 12–10. 26. p: 15–12. 29. p.: 19–13. 32. p.: 19–16. 39. p.: 22–20. 45. p.: 25–24. 51. p.: 28–25. 58. p.: 31–28
Kiállítások: 14, ill. 14 perc
Hétméteresek: 1/0, ill. 6/3
Zvonimir Serdarusic:
– Az első félidőben kimondottan jól játszottunk Nikola Karabatic és Thierry Omeyer vezetésével. A másodikban sokkal nehezebb dolgunk volt, de továbbra is okosan, fegyelmezetten védekeztünk, és ez volt a legfontosabb. Támadásban ekkor már kevésbé voltunk eredményesek, de a kitűnő Veszprém ellen nem lehet hiba nélkül játszani.
Ljubomir Vranjes: – Sokkal agresszívebben kellett volna védekeznünk az első félidőben, valamint sajnos elvesztettük az egy egy elleni párharcokat is. Ekkor a taktikai tervünkből szinte semmi sem valósult meg. A második félidőben többet nyújtottunk mind elöl, mind védekezésben, már viszontláttam egy-két eltervezett variációt. Sokat jelentett, hogy kapusunk és a védőfal jobban megértette egymást. Volt esélyünk az egyenlítésre, de nem sikerült, az mégis jó volt, ahogy felzárkóztunk, és egy ideig újra nyílttá tettük a mérkőzést.

A B-csoport egyetlen veretlen csapata, a Telekom Veszprém a nagy rivális Paris Saint-Germainhez látogatott. A magyar bajnok az előző szezonban nem sok mindennek örülhetett a francia kirakatcsapat ellen: mindhárom összecsapásukat Karabaticék nyerték, köztük a négyes döntő elődöntőjét is.

Nagy László kézsérülése miatt kihagyta a találkozót, a bakonyiak azonban így sem nagyon panaszkodhattak – már ami a sérüléseket illeti –, ugyanis a hazaiaknál Luc Abalo, Luka Karabatic és Daniel Narcisse sem tudta vállalni a játékot.

A három klasszis hiánya nem igazán érződött a PSG-n, a mérkőzés elejétől irányított a francia együttes. Nikola Karabatic és Sander Sagosen is tarthatatlannak bizonyult, később Nedim Remili is csatlakozott a gólgyártók közé. Mindezek mellett a túloldalon semlegesítették Lékai Mátét, Thierry Omeyer kapusbemutatót tartott, az első játékrészben talán csak Gasper Marguc és Dejan Manaszkov volt dicsérhető a veszprémiek közül.

De nem is a támadással volt nagy baj, hanem a védekezéssel. A franciák számos gólt szereztek emberhátrányban, illetve egyenlő létszám mellett, felállt védelem ellen sem nagyon hibáztak.

A fordulást követően beállt a magyar csapat kapujába Mikler Roland, aki elleshetett néhány trükköt francia kollégájától, sorra állította meg a hazai támadásokat. Eközben a támadójáték is feljavult, elsősorban Dragan Gajic volt elemében.

Az 50. percben már az egyenlítésért támadott a Veszprém, ám a PSG megint belehúzott és gyorsan visszaállította a két-három gólos különbséget, ezzel lényegében lezárta a mérkőzést – meg kell jegyezni, innentől már csak a 19 éves Edouard Kempf lőtt gólt a hazaiaknál (sorozatban hatot).

A Veszprém először kapott ki ebben a szezonban, az előző idényt is beleszámítva egymás után negyedszer bukott francia riválisa ellen. Jövő hét szombaton jöhet a visszavágó, Ljubomir Vranjes csapata hazai pályán fogadja a PSG-t.

A B-csoport többi meccsén:
Aalborg (dán)–Kielce (lengyel) 30–34 (14–18)
THW Kiel (német)–Celje (szlovén) 26–29 (15–14)

Véget ért a mérkőzés.
60. perc:
Ugaldét kiállították. Újabb francia gól, ki más? Kempf. 33–28
59. perc: a franciák gólját Kempf szerezte. 32–28
58. perc: időt kért a Veszprém. Nilsson jó labdát kapott, be is lőtte. 31–28
57. perc: megint Kempf… 31–27
56. perc: Terzic harcolt ki belemenést, a másik oldalon pedig Tönnesen volt eredményes átlövésből. 30–27
54. perc: hasonló szituáció, türelmes játék, Kempf-gól. 30–26
53. perc: hosszasan támadott a PSG, Kempf fejezte be az akciót. 29–26
52. perc: Tönnesen lőtt gólt (28–26). Az ellentámadás közben Sagosen és Ilics kapott össze. Egyre paprikásabbá vált a hangulat, mindkettejüket kiállították. Jól döntöttek a játékvezetők.
51. perc: Hansen átlövésből talált be (27–25). Emberhátrányban támadott a Veszprém, a PSG labdát szerzett, végig is rohant és az üres kapuba gólt lőtt Kempf. 28–25
50. perc: időt kért a Veszprém, amely az egyenlítésért támad. Nem sikerült, Omeyer védett.
49. perc:
Terzicet is kiállították. Másodpercekkel később Mikler fogott meg egy ziccert.
48. perc: Tönnesent nyomták le, Remilit kiállították (nem ő szabálytalankodott). Tönnesen lövésébe Omeyer ezúttal is jó érzékkel kapott bele, ám a labda így is bepörgött. 26–25
47. perc: időt kért a PSG.
46. perc: Karabatic Hansent szolgálta ki. 26–24
45. perc: Mikler védett nagyot. A másik oldalon Lékai jól játszotta meg Tönnesent. 25–24
44. perc: újabb francia kiállítás, ezúttal Sagosen. Gajic elemében van, megszerezte ötödik gólját. 25–23
43. perc: Ilics gyönyörű csellel hozta helyzetbe magát, majd egy méterről belelőtte Omeyerbe. A kipattanóval Karabatic robogott végig és bevágta. 25–22
42. perc: Ilics
talált be, majd Mikler védett nagyot. 24–22
41. perc: Shcuchot kiállították, Sagosen betalált. A másik oldalon megint Gajic (23–21). Sagosen túl közel került, ismételten gólt lőtt. 24–21
40. perc: Ugalde nehéz lövés helyett fantasztikus passzal szolgálta ki Gajicot. 22–20
39. perc: Karabatic orrba vágta Lékait, mégsem őt állították ki, hanem Nielsent.
38. perc: Gensheimer lőtt hetest, Mikler védte, a kipattanót aztán parádés módon juttatta a kapuba a német 22–18. Nilsson kapott jó labdát és szerzett újabb veszprémi gólt. 22–19
37. perc: Mikler védett, a lerohanást Lékai a kapufára nőtte, a kipattanót megszerezte Gajic, és belőtte. 21–18
36. perc: Gajic most kontrázott és gólt lőtt. Utána nekicsúszott a reklámtáblának. Nincs nagy baj szerencsére. 21–17
35. perc: Gajic lőtt hetest, Omeyer védte.
34. perc: szépen játszottak a franciák, Karabatic került ziccerbe – természetesen nem hibázott… 21–16
32. perc: Ugalde estében szerzett fantasztikus gólt a szélről (19–16). 32 percet kellett rá várni, de Gensheimer is betalált. 20–16
31. perc:Ilics kezdte meg a gólgyártást a második félidőben. 19–15
Elkezdődött a második játékrész.

1. FÉLIDŐ

Véget ért az első félidő!
30. perc: Nilsson
szedett össze egy neki szánt pontatlant passzt, majd be is lőtte. 19–14
29. perc: emberhátrányban is simán szerez gólokat a PSG, ezúttal Nielsen (18–13). Nem sokkal később megint Karabatic. 19–13
28. perc: megint Karabatic. A másik oldalon ahogy kiegészülne a PSG, gyorsan ki is állították Möllgaardot, Marguc belőtte a hetest. 17–13
27. perc:
Karabatic emberhátrányban is betalált (16–12). Kapus nélkül volt a Veszprém, mit sem ért, Marguc lövését Omeyer védte.
26. perc: Nilsson hetest harcolt ki, ráadásul kiállították Kounkoudot. Marguc értékesítette a büntetőt. 15–12
25. perc: Schuch is kiszállt.
24. perc: Sagosen szépen játszotta meg Nielsent. Könnyű ziccert lőtt (15–10). Hansent kiállították két percre. Manaszkov révén használta ki a Veszprém az emberelőnyt. 15–11
24. perc: ezúttal Marguc ellen szabálytalankodtak hétméterest érően. Manaszkov nagyjából az ölébe passzolta Omeyernek.
23. perc: Remili lövését sáncolták a védők, éppen így csorgott a kapuba a labda. Alilovic tehetetlen volt. 14–10
22. perc:
naná, hogy nem! Megint a francia lőtt gólt. A másik oldalon gyorsan betalált Karabatic is. 13–10
21. perc: Accambray talált be a volt csapata ellen. Reméljük, nem utoljára. 12–9
20. perc: Blagotinsek kapott két percet, gyorsan kihasználta a PSG, Nielsen talált be. 12–8
19. perc: Sagosen lövését még sáncolták, a kipattanót Blagotinsek gyűjtötte be, és gólt is szerzett. 11–8
18. perc: Alilovic is mutatott valamit.
17. perc: Omeyer megint védett, de most a Veszprém is jól védekezett. Hetest kapott a Veszprém, Marguc belőtte. 11–7
16. perc: újabb Omeyer-védés után Hansent hozták helyzetbe, nem is hibázta el a ziccerét (11–6). Veszprémi időkérés.
15. perc: Omeyer mintha nem öregedne. Ismét védett. Az ellentámadásból Kounkoud szélről talált be. 10–6
14. perc: Remili hirtelen nagyon üres helyzetbe került, ám Alilovic így is védett. Az ismétlésből már betalált Remili. 9–6
13. perc: Ilics harcolt ki hetest. Ő is végezte el, de Omeyer lábbal védett. Eddig minden harmadik lövést hárított a francia legenda.
12. perc: a mérkőzésen először Alilovic is találkozott a labdával.
11. perc: Remilit sem lehetett feltartóztatni. 8–6
10. perc: Ilics verte át a védőket és Omeyert is. 7–6
9. perc: Manaszkov nehéz szögből talált be, majd Sagosent hiába rángatták, úgy is megszerezte a negyedik gólját. 7–5
8. perc: Sagosen elemében van, újabb gólt lőtt. 6–4
7. perc: Karabatic és megtalálta, hogy tudna helyzetbe kerülni (5–3). Tönnesen remek átlövéssel szépített. 5–4
6. perc: lerohant a párizsi gárda, Remili fejezte be az akciót. A másik oldalon Ilics talált rést a védelmen. 4–3
5. perc: Marguc rohant végig és egyenlített, nem tartott sokáig a vendégek öröme, Sagosen is gyorsan betalált. 3–2
4. perc:
Omeyer megint védett, a másik oldalon Karabatic lőtt gólt. (2–0) Manaszkov megszerezte az első magyar gólt. 2–1
3. perc: még mindig emberhátrányban védekezett a Veszprém, Nikola Karabaticot meg is játszották beállóban, ám a francia klasszis csak a kapufát találta el.
2. perc: Lékai lövését Omeyer védte.
1. perc: ez nem tartott sokáig, Blagotinseket máris kiszórták két percre. Sagosen révén azonnal kihasználta a PSG. 1–0

Elkezdődött a mérkőzés!

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasónkat a Paris Saint-Germain–Telekom Veszprém férfi kézilabda BL-csoportmeccs online tudósításában!

A bakonyiaknak nem termett babér az előző szezonban a francia kirakatcsapat ellen, pedig háromszor is találkozott egymással a két gárda: a csoportkörben hazai pályán 29–28-ra, idegenben 28–24-re kaptak ki Nagy Lászlóék, mind közül a legfájóbb a négyes döntő elődöntőjében elszenvedett 27–26-os vereség.

Az örökmérleg ezzel kiegyenlítődött, négy veszprémi és négy párizsi győzelem mellett egyszer született döntetlen – írja a Veszprém hivatalos honlapja.

A magyar együttes a BL-ben 5 győzelemmel és egy döntetlennel a B-csoport élén áll, a Veszprémet követi a PSG 5 győzelemmel és a Flensburgtól elszenvedett vereséggel.

A hazaiaknál Luc Abalo, Luka Karabatic és Daniel Narcisse sérülés miatt hiányzik, a vendégeknél Nagy László maródi.