Heroikus küzdelemben tartotta otthon a pontokat a Veszprém

2016.02.21. 14:59
A veszprémi beálló, Nilsson a zágrábi falban (Fotó: Hegedüs Gábor)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában az MVM Veszprém otthon izgalmas csatában kerekedett két góllal a horvát PPD Zagreb fölé. A csoportkörből már korábban továbbjutó veszprémiek a hátralévő két fordulóban előbb a német Flensburghoz utaznak, majd zárásként a lengyel Wisla Plockot fogadják.

Kemény, harcos mérkőzésre lehetett számítani, és az is lett. Az első percekben szinte alig-alig tudtak a hálóba találni a csapatok, a gólcsendet a Zagreb törte meg a 3. percben. Az egygólos horvát előny nem tartott sokáig, a 8. percben már a Veszprém vezetett hárommal, többek között a triplázó Ivan Sliskovic góljainak és Mirko Alilovic remek védéseinek köszönhetően.

Momir Ilics magabiztosan lőtte a heteseket, Nagy László pedig hol pazar gólokkal, hol hasonló gólpasszokkal jelentkezett az első félidő derekán, amikor a Veszprém már hét góllal is vezetett. Két emberhátrány és egy huszáros horvát hajrá után az előny olvadni kezdett, az utolsó percben támadhatott a vendég együttes a mínusz háromért, de Alilovic újabb bravúrjának köszönhetően négygólos előnnyel várhatta a folytatást a magyar bajnok (16–12).

A fordulás után nagyon belehúzott a zágrábi együttes: folyamatosan csökkentette a különbséget, a második félidő derekán már csak eggyel vezetett a Veszprém, sőt, többször támadhatott az egyenlítésért az ellenfél, de ez egyszer sem sikerült. Sliskovic a második félidőben is megszórta magát, illetve Nagy László is fontos pillanatokban tudott a kapuba találni, ami lélektanilag nagyon fontos volt.

A hajrában szinte végig egy góllal vezetett a Veszprém, Nagy László az egyik, Zlatko Horvat a másik oldalon tolta a csapat szekerét. Az utolsó percben épp a horvát szélső talált be, így egygólos lett a különbség, ám az Andreas Nilsson által kiharcolt hetest Momir Ilics magabiztosan vágta be – kétgólos különbséggel nyerte a mérkőzést az MVM Veszprém (27–25).

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 12. FORDULÓ
A-CSOPORT
MVM VESZPRÉM–PPD ZAGREB (horvát) 27–25 (16–12)
Veszprém, 5000
néző. V: M. Johansson., Kliko (svédek)
VESZPRÉM: ALILOVIC – Chema Rodríguez 1, Zeitz, NAGY L. 6, Schuch, Terzic, Ugalde. Cs: Mikler (kapus), Iváncsik G., M. Ilics 6 (5), Pálmarsson 1, A. Nilsson 2, Gasper Marguc 2, Sulic 2, SLISKOVIC 7. Edző: Xavier Sabaté
ZAGREB: Ivic – HORVAT 4 (1), Sebetic, J. Valcic 2, Susnja 4, Obranovic 1, D. MARKOVICS 4. Cs: Stevanovic (kapus), Vujic 1, Kontrec, Rakovic 2, T. Valcic, Mandalinic 4, Markoszki, Kovacevic 2, Pavlovic 1. Edző: Veszelin Vujovics
Az eredmény alakulása: 8. perc: 4–1. 17. p.: 11–4. 34. p.: 17–15. 44. p.: 20–19. 57. p.: 24–23
Kiállítások: 8, ill. 14 perc
Hétméteresek: 5/5, ill. 2/1
Xavier Sabaté:
– Ilyen kemény, nehéz meccsre készültünk. A huszonötödik percig fegyelmezetten védekeztünk, a második félidőben viszont sokat hibáztunk, támadásban kihagytunk öt-hat ziccert. A Zagreb végig nagy akarással küzdött, volt esélye a pontszerzésre. A végén kis szerencse is kellett a sikerhez.
Veszelin Vujovics: -– Nehéz értékelni a bírók teljesítményét, amely a zágrábi és a vasárnapi meccsünkön is megkérdőjelezhető volt. Ez is benne van, hogy a két meccsen a Veszprém négy pontot szerzett. Fiatal együttesünknek még sok tapasztalatot kell gyűjtenie, és a szoros meccseken meg kell tanulnia győzni. Elismerés illeti kollégám és csapata szakmai munkáját.
B-CSOPORT
Barcelona (spanyol)–Mol-Pick Szeged 30–25 (19–14)
Kolding-Köbenhavn (dán)–Montpellier (francia) 27–26 (14–12)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Megint Horvat hozza fel egy gólra a vendégeket, kicsivel több mint fél perc marad vissza. Nagy László lövését védi Ivic, majd Nilsson harcol ki hetest Horvat mellett, ez meccslabda, természetesen jön Ilics. GÓÓÓÓÓL! Ilics bevágja, ezzel megnyeri a meccset a Veszprémnek! EZ A VÉGE!27–25
59. perc: Megint egy közte, Zlatko Horvat a jobb szélről pattint a hálóba. HOPPÁ! Türelmesen végigvitt figura a Veszprémtől, Nilsson a befejezője, ziccerből a jobb alsóba.26–24
58. perc: GÓÓÓL! Passzívnál Nagy László szerez nagyon fontos gólt, a sánc mögül a jobb alsóba rakétáz. 25–23
57. perc: Valcic a hálóba talál, de belesípolnak. Szép akciót dolgoz ki a Zagreb, Valcic eredményes, ismét egy közte. 24–23
56. perc: MICSODA GÓL! Palmarsson lehetetlen szögből, vetődés közben, két védővel a nyakán lő a jobb alsóba, elképesztő találat. Nem véletlenül skandálta a közönség már percek óta a nevét...24–22
55. perc: NINCS EGYENLÍTÉS! Sebetic mellé trafál ziccerben, Mikler biztosít. Most nagyon kell a veszprémi gól, kiegészül a házigazda.
54. perc: NINCS MEGÁLLÁS! Mikler óriásit véd! Ráadásul kontrázni tud a Veszprém, de Sulic lövése is a lécre pattan. MEGINT EGY KÖZTE! Mandalinic pókhálózza ki a bal felsőt. Ilics kezéből kiszedik a labdát, egyenlíthet a zágrábi csapat...23–22
53. perc: KIÁLLÍTÁS! Schuch kap két percet, Valcicot löki a levegőben. HIBA! Mandalinic eladja a labdát, ezt most megköszönheti neki a Veszprém. PECH! Ilics a lécre vágja a ziccerét.
52. perc: MÁR CSAK EGY KÖZTE! Zlatko Horvat szépít. DE CSAK EDDIG! Nagy László ezúttal a hálóba talál, Ivic most tehetetlen. 23–21
51. perc: Nagy Lászlót fogják meg középen, majd Chemát is megállítják a vendégek.
50. perc: Egy újabb Nagy László-lövést hárít Ivic. Feljöhet egy gólra a Zagreb. Ehelyett Schuch labdát szerez védekezésben.
49. perc: Passzívnál Sebetic üti a kapuba a labdát (szó szerint...), de nincs gól természetesen, fordulhat a Veszprém. Nagy László átlövését fogja Ivic. A lefordulásból gyors gólt szerez a Zagreb, Susnja eredményes. 22–20
48. perc: Szépen végigvitt akció a Veszprémtől, de Marguc lövését hárítja Ivic. Még bő egy percig emberhátrányban a vendégek. Időt kér a Zagreb.
47. perc: A Zagreb is megmutatja, hogy tud kőkeményen védekezni, nem tud lövésig jutni a magyar együttes. KIÁLLÍTÁS! Kontrec szövelegésért kap két percet.
46. perc: Nagy László labdát szerez védekezésben, de sajnos a lábára pattan a labda, marad a horvátoknál... Újabb jó védekezés, megvan a labda!
45. perc: VÉDEKEZÉSBEN IS REMEKEL! Sliskovic labdát szerez. MEKKORA PASSZ! Nagy László bejátszásával Sulic fordul be és a kapu bal oldalába tüzel. 22–19
44. perc: Feljönnek egyre a vendégek! Vujic eredményes egy kontra végén, Ugalde rossz lövése után fordulnak a horvátok. REMEK GÓL! Sliskovic hetedszer talál a hálóba a mai mérkőzésen, befut középre és a kapu közepébe lő. Ráadásul Susnját kiküldik róla két percre.21–19
43. perc: Nagy László lábára pattan a labda támadásban, a kontrából Markovic váltja gólra a ziccert, ismét kettő közte. Nagy László lövését védi Stevanovic, de marad a labda a hazaiaknál. 20–18
42. perc: Eladja a labdát a Zagreb, de ugyanezt megteszi a Veszprém is, a kontrából Valcic talpról talál be. 20–17
41. perc: Passzívnál kiegészül a Veszprém, Chemát löki el Vujic, szabaddobás. MICSODA GÓL! Ez még belefér, Sliskovic lekészít Nagy Lászlónak, aki talpról, a kezek mellett bombáz a kapu jobb oldalába. Szenzációs találat. 20–16
40. perc: GÓÓÓL! Sliskovic kap remek előkészítést Chemától, ki is lövi a hosszú alsót a bal oldalról. EGY VÉDÉS! Nagyon fontos ez most lélektanilag, Mikler hárít.19–16
39. perc: Zlatko Horvat bedobja a hetest. Kettős emberhátrányban most a Veszprém pár másodpercig. Időt is kér a hazai csapat. 18–16
38. perc: Emberhátrányban támadhat a Veszprém, kiegészül a Zagreb. Sulic hetest harcol ki Chema átadása után. ILICS NEM TUD HIBÁZNI! Ezt a hetest is magabiztosan értékesíti, már ötgólos a mérkőzésen. Vujic lép be ziccerben, Iváncsik Gergő felborítja, hetes és két perc a magyar szélsőnek.18–15
37. perc: KIÁLLÍTÁS! Öt az öt ellen a mezőnyben, Schuch kap két percet védekezésben. ÚJABB VÉDÉS! Markovic ziccerét is fogja Mikler, aki kezdi elkapni a fonalat a kapuban.
36. perc: Elveszíti a labdát a Veszprém emberelőnyben, Sulic ellen fújnak a svéd játékvezetők. NA IGEN! Mikler óriásit véd Mandalinic ziccerénél, de marad a labda a vendégeknél.
35. perc: Sliskovic nagyon határozottan tör be két védő között és lő a hálóba, de belesípolnak, marad a labda a hazaiaknál. Nagy László kap az arcára egyet. PIROS LAP! Tonci Valcic már nem jöhet vissza a pályára, csúnyán odaütött a magyar válogatott átlövőnek.
34. perc: Szép akció a vendégektől, Vujic eredményes a bal szélről. Nagy László lövését lábbal védi Stevanovic, a lefordulásból Markovic betalál. Már csak kettő közte.17–15
33. perc: Sliskovic lövése a sáncról pattan a kapu jobb oldalába, az ötödik gólja a meccsen a horvát légiósnak. 17–13
32. perc: Kemény védekezéssel kezd a veszprémi csapat, Terzic rendkívül agresszív. Ennek ellenére Mandalinic megtalálja a rést a falon, és Mikler szemei közé bombáz. 16–13
31. perc: FOLYTATÁS! Rögtön egy kihagyott veszprémi helyzet, Stevanovic védi Sliskovic lövését. A veszprémi kapuban Mikler Roland a második félidőben.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Ilics durrant fölé. Egy horvát támadásra még marad idő így. NA DE! Alilovic a helyén van, és hárítja Markovic próbálkozását. SZÜNET!
29. perc: Szerencsés gól... Mandalinic talpról, 8 méterről engedi el a lövést, a labda Alilovic kezéről befelé pattan. 16–12
28. perc: MICSODA JÁTÉK! Nagy László a háta mögött passzol Margucnak, a jobbszélső pedig a hosszúba helyez. 16–11
27. perc: Ilics távoli lövését védi Stevanovic, a lefordulásból Kovacevic talál a hálóba a túloldalon. Újabb eladott labda a Veszprémtől, a kontrából Markovic talál be, miközben kiegészül a magyar csapat.15–11
26. perc: Rakovic lövését lábbal hárítja Alilovic, de Terzic lövés közben löki a Zagreb játékosát, így kiállítják két percre. A labda viszont a Veszprémé. Időt kér a házigazda.
25. perc: Ilics emelkedik és lő a kapu jobb oldalába, a kapus érzi az irányt, de nem ér oda. 15–9
24. perc: GYÖNYÖRŰ TÁMADÁS! Palmarsson rögtön parádésan ziccerbe hozza Nilssont, aki nem hibázik a kapussal szemben, a hálóba pattint. Susnja kap nagy passzt a túloldalon, a horvátok beállója harmadik gólját szerzi a meccsen, most ráadásul emberhátrányban.14–9
23. perc: Szép akció a vendégektől, Kovacevic eredményes a végén. Kontrec kapaszkodik bele Sulicba, amiért két percet kap. Palmarsson először a pályán a hazaiaknál, illetve visszajön Nilsson is.13–8
22. perc: Elveszik a labdát a Veszprémtől, Marguc lép be a hatoson belülre. Mandalinic tör be, kapufa, de marad a labda a horvátoknál.
21. perc: EZ IS GÓL! Ilics nem tud hibázni, a harmadik hetesét is bevágja. Gyorsan jön a válasz, Mandalinic a balátlövő helyéről lövi át a veszprémi falat.13–7
20. perc: Sulic kerül ziccerbe Chema átadásából, ketten is rángatják, hetes.
19. perc: Nagy László talpról, jó 8 méterről lövi el a labdát két védő között, utat is talál a hálóba. Azonnal jön a válasz:Susnja egy lecsorgó labdát szed össze és húzza a hálóba közelről.12–6
18. perc: Nagy László kap sárgát védekezésben. Vészkapussal a vendégek, Luka Rakovic középről átlövi a falat, a labda a bal alsóban köt ki. 11–5
17. perc: ÚJABB VÉDÉS! Alilovic remek napot fog ki, Vujic lövését hárítja. KIÁLLÍTÁS A ZAGREBNÉL! A gyors indítás is sikerül, de Sulic ziccerébe belelépnek. Kiállítás lesz belőle, Sulicről Sebeticet küldik ki két percre, sőt, hetes is a hazaiaknak. GÓL! Momir Ilics keze ezúttal sem remeg meg, ismét a jobb alsót választja. 11–4
16. perc: SZÉP JÁTÉK! Chema pattintja oda a labdát Sulicnak, a beálló pedig az ilyen ziccereket nem szokta elhibázni, most sem teszi. Eladja a labdát a Zagreb, kontráz a Veszprém, Chema Rodríguezközépről, két ember között lő a jobb alsóba. Újabb horvát időkérés.10–4
15. perc: Terzic kap sárgát szabálytalan zárásért. Susnja fordul be beállóban és pattint a hálóba, szépít a Zagreb. 8–4
14. perc: NAGY VÉDÉS! Sebetic veszi célba a jobb felsőt, de Alilovic hárít, közben beesik a kapuba. Támadhat a Veszprém az ötgólos előnyért. MEG IS VAN! Nagy László 10 méterről, elemi erővel bombáz a jobb alsóba, védhetetlen! 8–3
13. perc: Eladja a labdát a horvát csapat, fordulhat a Veszprém. Susnja védekezik keményen Sliskovicon, szabaddobás. MEKKORA GÓL! Nagy László vált Sliskoviccsal középen, utóbbi Nagy helyéről bombáz a jobb felsőbe, negyedik találatát szerezve a találkozón. 7–3
12. perc: Stevanovic érkezik a Zagreb kapujába, és rögtön egy védéssel mutatja meg, hogy ideje volt kapust cserélnie a vendég csapatnak.
11. perc: NAGY VÉDÉS! Zlatko Horvat tör be középen, de Alilovic védi a rövid alsóba tartó lövést. A túloldalon büntet a Veszprém, Marguc ezúttal be tud ugrani a jobb szélről és kilövi a hosszú alsót. Időt kér a Zagreb. Szép gól, Pavlovic eredményes a szünet után.6–3
10. perc: HETES! Nagy László húzza le a szélre Margucnak, akit a hatoson belül borít fel ugrás közben Obradovic, két perc és hetes a Veszprémnek. ILICS BEVARRJA! Az átlövő kőkeményen tüzel a kapu jobb oldalába, a kapusnak esélye sincs. Sliskovic kap sárgát védekezésben, Sebeticet faultolja durván.5–2
9. perc: Akcióból már betalál Markovic, szépít a Zagreb. A Veszprémnél Sulic váltja Nilssont beállóban.4–2
8. perc: Susnja harcol ki hetest, Zeitz pedig a vállát fájlalja, rögtön le is megy. ALILOVIC KIVÉDI A HETEST! Markovic laposan lő, de a horvát kapus lábbal hárít. SLISKOVICCSAL NEM BÍRNAK! Már három gólnál jár a veszprémi légiós. 4–1
7. perc: Kontrec rángatja meg Chemát középen, de nincs kiállítás, csak szabaddobás. Nilsson is óriásit küzd középen, de egyelőre nem tudják bejátszani neki a labdát. OTT A HARMADK! Nagy László lövi át a falat a jobb oldalról és a rövidbe bombáz. 3–1
6. perc: Jól védekezik a Veszprém, Sebetic elesik, de nem bántja senki, a labda a házigazdáé.
5. perc: Elveszíti a labdát a Zagreb támadásban, pontosabban Chema szerzi meg. Nilsson kerül a földre, Pavlovic kap sárgát. MICSODA GÓL! Még dob egyet emberelőnyben a Veszprém, ismét Sliskovic eredményes Chema szenzációs átadásából. 2–1
4. perc: HIBA... Ugalde eladja a labdát támadásban, emberelőnyben. EGYENLÍTÉS! Sliskovic lövi át a falat középről, szép zárást kap Nagy Lászlótól. 1–1
3. perc: Vezet a Zagreb! Obradovic lő középről a kapu jobb oldalába. Susnja fogja túl keményen Nilssont, sárga lapért. KIÁLLÍTÁS! Sebetic nyakon csapja az irányt váltó és megiramodó Chemát, két percért.0–1
2. perc: Ahogy arra számítani lehetett, nagyon kemény védekezéssel kezd a horvát csapat. Nagy László nem is tudja bejátszani a labdát a beállónak, fordulhatnak a vendégek.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! RÖGTÖN EGY VÉDÉS! Alilovic hárítja Sebetic jobb alsóba tartó kísérletét.

A PDD Zagrebnél több hiányzó is van, többek között a novemberben keresztszalag-szakadást szenvedő Luka Stepancic. A Veszprémnél Gulyás Péter sérülése nem jött rendben, így ő ma nem léphet pályára, csakúgy, ahogyan Lékai Máté sem. A fiatalok közül ismét Füzi Dániel kap lehetőséget.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Veszprém–PPD Zagreb kézilabda-mérkőzés élő, szöveges tudósításában. Tartsanak velünk!