Későn ébredt a Szeged a Barcelona otthonában

2016.02.21. 16:54
A markáns barcelonai kezdés spanyol győzelmet ért a Szeged ellen (Fotó: NS-archív/Koncz György)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 12. fordulójában a Mol-Pick Szeged ötgólos vereséget szenvedett Barcelonában. A csoportkörből hátralévő két fordulóban a szegediek előbb a macedón Vardart fogadják, majd lengyel Kielcéhez látogatnak.

Lendületesebben kezdte a mérkőzést a Barcelona, többek között Wael Jallouz remeklésének köszönhetően már az első percekben meglépett a katalán sztárcsapat. A 11. perc elején már négygólos hátrányban volt a Mol-Pick Szeged, Raúl Entrerríos és Víctor Tomás is nagyot játszott. Ilyés Ferenc és Dean Bombac fontos gólokkal tartotta meccsben a Tisza-parti alakulatot, amely a félidő derekán fel tudott zárkózni egy gólra is.

A játékrész hajráját azonban a Barcelona bírta jobban: a magyar együttes több eladott labdáját is rendre góllal büntették a villámgyors kontrákat vezető hazaiak, illetve a gyenge szegedi védekezést kihasználva ötgólos előnyre tudott szert tenni a címvédő a szünetre. A Szegednek védekezésben kellett volna javulnia, illetve a technikai hibák számát csökkenteni (19–14).

A fordulás után mintha az öltözőben maradt volna a Szeged, néhány perc játék után már nyolc góllal vezetett a Barcelona. A második játékrész derekán összekapta magát a Szeged: a kapuban Piotr Wyszomirski nagyon fontos védéseket mutatott be, támadásban a Pastor mester által húzott új taktikai variáció bevált, Vladimir Vranjes vezérletével felzárkózott három gólra a Szeged.

A hajrát azonban a Barcelona bírta jobban: Lazarov és Jallouz is megvillant néhányszor, a Szeged dolgát pedig többször is kiállítások nehezítették. A magyar csapat tisztesen helytállt a második félidőben, ám így is ötgólos vereséget szenvedett a címvédő otthonában. A következő fordulóban a Vardar Szkopjét fogadja az együttes, majd a Kielcéhez látogat (30–25).

A találkozót követően Niko Mindegia, Balogh Zsolt és Ancsin Gábor értékelt az NSO Tv-nek.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 12. FORDULÓ
B-CSOPORT

FC BARCELONA LASSA–MOL-PICK SZEGED 30–25 (19–14)
Barcelona, 4776
néző. V: Dentz, Reibel (franciák)
BARCELONA: Pérez de Vargas – Tomás 3, Morros, Gurbindo, R. ENTRERRÍOS 4, G. Sigurdsson 5. Cs: ZSALLUZ 6, K. LAZAROV 6 (4), Sorhaindo 2, Syprzak 1, Sarmiento 2, Nöddesbo 1. Edző: Xavier Pascual
SZEGED: Sierra – R. Prodanovics 1, Ancsin 2, BOMBAC 6 (3), Zubai 1, Ilyés 3, Källman 4. Cs: WYSZOMIRSKI (kapus), Blazevic, A. García, VRANJES 4, Goncalves, Parrondo, Balogh 2, Mindegia 2, Csuruvija. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 4. perc: 2–2. 7. p.: 5–2. 13. p.: 9–4. 14. p.: 9–7. 20. p.: 13–11. 25. p.: 16–12. 37. p.: 23–15. 46. p.: 24–21. 54. p.: 28–25
Kiállítások: 4, ill. 6 perc
Hétméteresek: 4/4, ill. 3/3
Xavier Pascual:
– Elégedett vagyok mindennel, a csapattal és a nagyszerű közönséggel is. Sorsdöntő volt végig határozott védekezésünk, amely a győzelmünk alapja lett. A Szeged megnehezítette a dolgunkat. Örülök, hogy a hazai és a vendégszurkolók ilyen remek hangulatot teremtettek a mérkőzésen.
Carlos Pastor: – Jobb volt a Barcelona, amely jó védekezéséből kontragólokkal szerzett előnyt. A második félidőben némileg felnőttünk a feladathoz, de ez már csak a felzárkózáshoz volt elég. Köszönöm, hogy ilyen sok szurkoló elkísért bennünket, és végig biztatta a csapatot.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Tomás vezeti keresztbe a labdát, de Wyszomirski hárítja a léc alá tartó lövést. Balogh bejátszását a hatoson belül tudja megfogni csak Vranjes, a hazaiaké a labda. VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK! 30–25
59. perc: Bombac gyenge lövését hárítja a kapus.
58. perc: Lazarov harcol ki hetest Vranjes mellett a túloldalon. Lazarov bedobja a hetest, Wyszomirski beleér, de védeni nem tud. 30–25
57. perc: BRAVÚR! Wyszomirski sokadik nagy védését mutatja be, ezúttal Tomás lövését hatástalanítja. Entrerríos eladja a labdát. Mindegía hiába tör be, Pérez de Várgas véd, nincs szabálytalanság.
56. perc: Emberhátrányban támad a Szeged, Balogh Zsolt eladja a labdát.
55. perc: Lazarov ötödik gólját szerzi a mérkőzésen, Wyszomirski helyére lő. MICSODA VÉDÉS! Morros ziccerét lábbal hárítja a lengyel kapus, de García Parrondo löki közben, két perc. Időt kér a Szeged.29–25
54. perc: Lazarov átadását blokkolják, sarokdobás. Sigurdsson ugrik be a szélről, de Wyszomirski hárít! Bombac hetest harcol ki a túloldalon, Jallouzt ráadásul kiküldik két percre. GÓL! Bombac magabiztosan vágja be, feljön háromra a Szeged. 28–25
53. perc: Kiegészül a Szeged közben. Bombac már ötödször eredményes a meccsen, középről a kapu közepébe. 28–24
52. perc: EMBERHÁTRÁNYOS GÓL! Balogh Zsolt tör be határozottan és pattint a hálóba. Sokáig örülni nincs idő: Lazarov pazar átadását Nöddesbo váltja gólra túloldalon.28–23
51. perc: Mindegía ezúttal nem talál kaput. A túloldalon Nöddesbo nem tudja összeszedni a bejátszást, fordulhat a Szeged.
50. perc: Bombac csúnyán fölé durrant, ezt kicsit elkapkodja a szlovén irányító. Jallouz újabb gólt durrant, ráadásul Vranjest kiküldik róla két percre. 27–22
49. perc: Lazarov most beveszi a magyar kaput, a szaggatottról lövi át a falat. 26–22
48. perc: Megszakad az összeköttetés Barcelonával, amikor visszatér, a Szegednél a labda. GÓÓL! Mindegía egy csel után a kapu jobb oldalába lő. 25–22
47. perc: Bődületes gól, Jallouz középről pókhálózza ki a jobb felsőt. Kapufa Ancsintól a túloldalon, nincs szerencséje most a Szegednek.25–21
46. perc: Elveszíti a labdát a Szeged, Mindegía nem tudja egyből továbbtenni azt. NA DE! Wyszomirski újabb védést mutat be. GÓÓL! Egy védés után Ancsin elé pattan a labda, aki a jobb szélről beugrik és a rövid felsőbe bombáz. 24–21
45. perc: VÉDÉS! Lazarov nem tud túljárni Wyszomirski eszén, a Szeged kapusa ismét hárít. Bombac kerül két barcelonai védő szendvicsébe, fájdalmas arccal terül el, de folytatni tudja a játékot.
44. perc: Tomás löki Vranjest, megússza egy figyelmeztetéssel. Bombac bejátszását Kallman váltja gólra beállóból, zsinórban a negyedik gól ez már. Időt is kér a Barcelona. 24–20
43. perc: Sarmiento kapufát lő a túloldalon. Ancsinnak is megszületik az első gólja a meccsen, a jobb szélről ugrik be és bombáz a hosszúba. Újabb barcelonai kapufa, Jallouz töri el a lécet.24–19
42. perc: MICSODA GÓL! Vranjes nagyon elkapja a ritmust, Kallman labdáját húzza le a levegőben és egyből elengedi, a hálóban is köt ki a labda. Szép mozdulat. 24–18
41. perc: Vranjes labdát szerez védekezésben, ezek most az ő pillanatai.
40. perc: Balogh Zsolt lövését lábbal hárítja az eldőlő barcelonai kapus, még szerencséje sincs a magyar csapatnak. NAGY BRAVÚR! Wyszomirski lábbal hárítja Lazarov átlövését. A túloldalon Vranjes kerül ziccerbe, amit be is vág, csökken némileg a különbség. 24–17
39. perc: Wyszomirski nagyot véd, jót tesz az ő beállítása a szegedi kapuba. Vranjes gólját nem adják meg a túloldalon, de marad a labda a vendégeknél.
38. perc: Sarmiento beállóból talál be, kezd nagyon elhúzni a Barcelona. Időt is kér a Szeged. Két irányítóval a magyar csapat, de Mindegía fölé durrant.24–16
37. perc: Ancsin borzalmasan mellédurrant... A túloldalon büntet a Barcelona, azonnali lerohanás, melynek végén Víctor Tomás talál be. A túloldalon Pérez de Várgas védi Kallman ziccerét is. 23–16
36. perc: GÓÓL! Bombac nagyszerű labdáját Ilyés váltja gólra ziccerből. Emberhátrányban is gólt lő a Barca, Raúl Entrerríos negyedszer eredményes ma.22–16
35. perc: Prodanovics átlövését leszedi Pérez de Várgas, Pastor mester rendkívül elégedetlen a vonal mellett. Sarmiento lövését fogja Wyszomirski. KÉT PERC! Jallouz üt oda a felugró Thiagus Petrusnak, kiállítás a „jutalma”.
34. perc: Ilyés nagy átlövését sáncolják a hazaiak, fordulhat a Barcelona. Lépéshiba Jallouztól, támadhat a Szeged.
33. perc: Jól védekezik a Szeged, meg is van a labda, Blazevic átjátssza Prodanovicsnak a bal szélre, aki gólra váltja a ziccert. Sorhaindo válaszol a túloldalon.21–15
32. perc: Sigurdsson gólja az első a második félidőben. Ancsin második lövése, talpról sem jó, Pérez védi ezt is.20–14
31. perc: FOLYTATÁS! A szegedi kapuban Wyszomirski, aki rögtön fogja Lazarov lövését! Ancsin ront a túloldalon, gyenge a lövése.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Balogh Zsolt meglövi első gólját a mérkőzésen. Barcelona-gól a végére, Sigurdsson eredményes a bal szélről. Antonio García mellé lő. FÉIDŐ!19–14
29. perc: Víctor Tomás egy eladott labda után rohan végig ziccerben, ezt nagyon tudja aBarcelona, a villámgyors akció góllal zárul. 18–13
28. perc: Sarmiento harcol ki hetest Vranjes mellett. Lazarov magabiztosan vágja be ezt is. 17–13
27. perc: Időt kér a Barcelona. Mindegía szerez labdát a szünetet követően. SZÉP GÓL! Mindegía középről pókhálózza ki a jobb felsőt. 16–13
26. perc: Most a Barcelonától veszik el támadásban a labdát, Sarmientónál látnak szabálytalan zárást. Mindegía lövését hárítja Pérez a túloldalon.
25. perc: Gyors lerohanás a Barcelonától, Víctor Tomás a befejező. Antonio García lövésébe belesáncolnak, marad a labda a Szegednél. SZÉP GÓL! Mindegía tökéletes bejátszásával Vranjes fordul be és talál a hálóba.16–12
24. perc: Belemenést látnak Thiagus Petrusnál, elveszik a labdát a Szegedtől. Jallouz egy jó csel után eladja a labdát támadásban. Ismét elveszik a Szegedtől támadásban...
23. perc: Kemény ütközés középen, Vranjes és Sarmiento találkozik, visszaadják a labdát a Barcelonának. Már négy közte, Sigurdsson erdményes. 15–11
22. perc: Eladott labda támadásban, sokat ront most a Szeged.
21. perc: Syprzak lövése lejön a kapufáról, a kipattanó a Szegedé. De rögtön eladja a labdát a magyar csapat... Syprzak másodjára már nem ront, ziccerből eredményes. 14–11
20. perc: Jallouz közben meglövi negyedik gólját a meccsen, átlövi a falat és a jobb alsóba helyez. García Robledo harcol ki hetest. Bombac ezt is bepattintja.13–11
19. perc: Raúl Entrerríost nem tudja tartani a Szeged, egy elhajlással kikerüli a sáncot és lövése utat talál a hálóba. Bombacot lökik a levegőben, de a francia játékvezetők továbbot intenek.12–10
18. perc: GÓL! Bombac bepattintja a büntetőt, feljön egyre a Szeged. A vendég szurkolók hangja hallatszik csak most.11–10
17. perc: Vranjes jön beállóba a Szegednél, rögtön góllal is mutatkozik be. Gurbindo sárgát is kap róla védekezésben. Lazarov orrából elindul a vér, nagyon csúnya a seb, be is kísérik az öltözőbe, neki valószínűleg vége a mérkőzésnek. Bombac labdát lop, Vranjes pedig hetest harcol ki.11–9
16. perc: HATALMAS GÓL! Kallman óriási löketet zúdít kapura, a lécről vágódik a hálóba a labda. Nincs idő fellélegezni sem, Raúl Entrerríos máris betalál a túloldalon, a bal szélről pattint a rövid alsóba. 11–8
15. perc: Elalszik a szegedi védelem, Sigurdsson pedig befut a bal szélről és tiszta ziccert lőhet, nem is rontja el. 10–7
14. perc: Víctor Tomas kap sárgát védekezésben, Bombac pedig gólt lő róla ziccerből. VÉDÉS! Jallouz átlövését hárítja Sierra, kapaszkodhat tovább a Szeged. REMEK GÓL! Ilyés háta mögött teszi tovább a labdát Kallmannak, aki nem rontja el a ziccert a bal szélről.9–7
13. perc: Jallouzzal nem bír a Szeged, lendületből érkezik a Barcelona játékosa és kíméletlenül a hálóba tüzel. GÓL! Bombac első találata a meccsen, csökkenti a különbséget.9–5
12. perc: Bombacot fogják meg nagyon keményen, de nincs hetes. Ilyés szinte kettétöri a lécet, a kipattanó a házigazdáé.
11. perc: Ilyés lövését ezúttal hárítja Pérez. A túloldalon Víctor Tomás betalál a lerohanásból. Időt kér a Szeged. 8–4
10. perc: SIERRA VÉD! Hárítja Gurbindo próbálkozását a szegedi kapus. Technikai hiba a szegediektől, Prodanovic kiejti a labdát. Sorhaindo góllal bünteti ezt a túloldalon. 7–4
9. perc: ÚJABB NAGY LÖVÉS! Ilyés elkapja a fonalat, még egy nagy góllal kínálja meg a Barcát. Labdaszerzés Kallmantól, de elpattan a labda tőle...6–4
8. perc: NAGY GÓL! Ilyés Ferenc lövi át a falat, a kapu bal oldalában köt ki a labda. Sorhaindo harcol ki hetest a túloldalon, Kallman kap sárgát. Lazarov ezt is bedobja, ezúttal a jobb alsóba pattint.6–3
7. perc: Belülvédekezés Ancsintól, hetes a Barcelonának. KirilLazarov magabiztosan bevágja. 5–2
6. perc: Ismét vezet a Barcelona, Raúl Entrerríos a találat szerzője. A túloldalon Ancsin lövését védi Pérez, a lerohanásból Sigurdsson eredményes. Prodanovic ziccere is kimarad, Pérez hárít.4–2
5. perc: Víctor Tomás szerez labdát védekezésben.
4. perc: Bombac sokat lép, elveszik a labdát a Szegedtől támadásban. Raúl Entrerríos lövését halássza le Bombac, majd Sierra védi a kipattanót. EGYENLŐ ISMÉT! Kontrát indít villámgyorsan a Szeged, Kallman pedig betalál a végén. Egy-egy védés mindkét oldalon, Jallouz és Kallman sem jár sikerrel ziccerben.2–2
3. perc: EGYENLŐ! Emberhátrányban egalizál a Szeged, Zubai Szabolcs a gólszerző. Rögtön jön a válasz, Jallouz eredményes ismét. 2–1
2. perc: Góllal kezdenek a katalánok viszont, Jallouz tör be két védő között és lő a kapu jobb oldalába. Ráadásul Blazevicet kiküldik a gólszerzőről két percre. Ez gyos volt… 1–0
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! A narancssárga mezes Szeged támadhat először. Ancsin lövését védi Pérez de Vargas.

Az ősszel a két csapat szegedi mérkőzésén megizzadt a címvédő Barcelona, csupán két góllal (30–28) nyert a katalán sztárcsapat.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Barcelona–Mol-Pick Szeged mérkőzés élő tudósításában. Tartsanak velünk!