Negyvenöt percig szenvedett a Veszprém, de simán továbbment

2015.03.21. 16:30
A La Rioja alaposan megnehezítette a Veszprém dolgát (Fotó: MTI)
Az MKB-MVM Veszprém hazai pályán 37–31-re nyert a spanyol La Rioja ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágóján, így kettős győzelemmel (egy nyolc-, illetve egy hatgólos sikerrel) jutott a negyeddöntőbe. Ki kell emelni, hogy a vendégcsapat a héttámadós felállással az utolsó negyedóráig tartotta a lépést a Veszprémmel.

Az idegenbeli nyolcgólos siker után úgy tűnt, jutalomjáték vár a veszprémiekre, és a találkozó elején sem utalt másra semmi, Ilicsék fokozatosan húztak el ellenfelüktől.

Igen ám, de az első negyedóra végére utolérte a Veszprémet az első perctől kezdve kapus nélkül támadó La Rioja (6–6), és nem is szándékozott elengedni a házigazdát.

A 24. percig jól megúszták a spanyolok az üres kapus helyzeteket, akkor azonban rövid idő alatt háromszor is ráfáztak. Előbb a nem sokkal korábban egész pályáról még hibázó Sulic használta ki, hogy a visszaérő kapus még nem foglalta el a helyét, majd Lékai és Alilovic(!) is betalált a másik térfélről (15–12).

A játékrész hajrájában már néggyel vezetett a magyar együttes, ami a 33. percig meg is maradt (20–16), ezt követően azonban ismét belelendült a hét emberrel támadó La Rioja. Főleg a jobbszélső Álvarez volt elemében, aki a 38. percre egy gólra felhozta övéit (22–21).

Nagy betörése után megrekedtek a veszprémi támadások, nem úgy a spanyolokéi, és Álvarezék a 42. percben már vezettek (23–24)!

A vendégek a 45. percig tartották a hazaiakat (26–26), akkor azonban Sulic egészpályás gólt lőve visszavette a vezetést, onnantól kezdve pedig már csak kapaszkodtak a spanyolok. Ilics saját hatosa elől megeresztett lövésével ismét négy volt közte (31–27), az 50. percben pedig változtatott, s visszaállt hat támadóra a La Rioja.

A 44. percben beszálló Mikler ráadásul nagyszerű formában védett, az utolsó 16 percben csak hatig jutottak a vendégek, a hajrában pedig kidomborodott a veszprémi erőfölény (37–31).

FÉRFI KÉZILABDA BL
NYOLCADDÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ
MKB-MVM Veszprém–Naturhouse La Rioja (spanyol) 37–31
(18–15)
Veszprém, 5000 néző. V: Mazeika, Gatelis (litvánok)
VESZPRÉM: Alilovic 1 – Chema Rodríguez 2, SULIC 7, NAGY L. 5, Nilsson 3, Terzic 1, Ugalde. Csere:MIKLER (kapus), ILICS 10 (1), Gulyás P. 1, LÉKAI 4, Marguc, Zeitz, Schuch, Dzsamali 2, Ruesga 1
LA RIOJA: Aguinagalde – A. RODRÍGUEZ 10 (1), Jiménez 2, R. Rodríguez, SÁNCHEZ 5, Stenmalm 4, FERNÁNDEZ 2. Csere:Gómez (kapus), VIGO 4, R. García 1, Cacheda 1, Eilert 2.
Az eredmény alakulása. 4. p.:2–0.14. p.:6–6.16. p.:8–8.20. p.:11–9.25. p.:15–12.27. p.:15–14.37. p.:23–21.42. p.:23–24.45. p.:25–26.47. p.:28–26.49. p.:31–27.54. p.:33–30.
Kiállítások:6, ill. 0 perc
Hétméteresek:1/1, ill. 1/1
Továbbjutott: a Veszprém, kettős győzelemmel, 68–54-es összesítéssel

KS Vive Tauron Kielce–Montpellier 31–33 (14–15)

59.
Álvarez most erőből, szerencsére van a szurkolók előtt védőháló.
58.
Nilsson ziccerét Lite védte, de maradt nálunk.
57.
Stenmalmot blokkolták, de maradt a a spanyoloknál, Álvarez pedig varázslatos gólt cunderezett. 36–31
56. Dzsamali
is elkapta a fonalat. Láb közé. 36–30
56.
Miklernek nagyon megy, újabb nagy hárítást mutatott be.
55. Dzsamali
bombája is a hálóban kötött ki. 35–30
55.
Stenmalm szétbombázta a bal kapufa tövét.
53.
Fernández Pérez parádés tekerése a lécre hullott.
52.
Mikler óriási védése után Sulic pattintott a kapuba. 32–28
51.
Kihagyott helyzet itt, szabálytalanság ott.
50. ÉS EDDIG TARTOTT A HÉT A HAT ELLENI JÁTÉK. Álvarez
mondjuk így is eredményes. 31–28
50.
Elszakadni látszik a Veszprém, újabb spanyol időkérés.
49. Ilicsnek
is van már egész pályás gólja. 31–27
48. Ilics
átlövése után Mikler két ziccert is hárított, Sulic pedig büntetett. 30–27
48. Stenmalm
bombája a bal felsőben kötött ki. A lövés után Stenmalmot és Zeitzot is ápolni kellett. 28–27
43.
Vigo ziccerét védte Alilovic, a dobó játékost nem engedte el Schuch, de nem kapott két percet, sőt Terzic a felezővonaltól az üres kapuba lőtt. 24–24
42.
Nagy lövése sem ment be.
42.
Spanyol indítás, átvette a vezetést a La Rioja. 23–24
41.
Nincs ellenszer a hét spanyol támadóra, veszprémi időkérés.
41. Álvarez
a szélről egyenlített. 23–23
41.
Nagy lövése Litét és a kapufát érintve pattant ki.
40.
Most a veszprémi kapu maradt üresen, de szerencsére Lite nem találta el.
39. Álvarez
Alilovic lába között a kapuba pattint. 23–22
39.
Fernández Pérez két percet és hetest harcolt ki, előbbit Margucnak.
38. Nagy
betörésből volt eredményes. 23–21
38.
Nagy bombája Litéről a lécre, onnan kifelé pattant, Álvarez pedig egyre lopja csapatát. 22–21
37. Sánchez
ötödik gólját szerezte meg. 22–20
37. Ilics
átlövése a jobb alsóban kötött ki. 22–19
36. Ugalde ejtése gyenge volt, de Alilovic is védett.
33. Álvarez
most már nem rontott, a jobb jobb szélről felsőbe lőtt, de Sulic sem hibázott ziccerben. 20–16
32.
Alilovic védése után Sulic szabálytalan zárása miatt nem ér Lékai gólja.

29.
Most a Veszprém kapus nélkül, Marguc jött be, Ilics pedig a kapuba bombázott. Labdaszerzés, de most nem tudtuk belőni. 17–14
28.
Cacheda lövését hárította Alilovic.
28.
Sulic ziccerét védte a kapus, a kipattanó után Nagy Lászlóét azonban már nem. 16–14
27.
Így viszont jött vissza a kapus, Stenmalm átlövésével pedig 15–14.
27. Zeitz
könyököse után emberelőnyben a spanyolok.
26. Vigo
most eredményes. 15–13
25.
Maradtak heten. Alilovic is betalált egész pályáról! 15–12
25.
Két könnyű gólt is kaptak most a spanyolok, jött is az időkérés. Kérdés, hogy ezután jön-e a kapus is, vagy továbbra is heten támadnak végig.
25.
Erről van szó! Lékai egész pályáról is belőtte. 14–12
24. Vigo
betörésből egyenlített, de Sulic kihasználta, hogy nem ért még vissza teljesen a kapus, és 11 méterről a jobb felsőbe pattintott. 13–12
23. Lékai
bevitte a jobb szélen és belőtte. 12–11
23.
Alilovic helyett védett a kapufa, de az ismétlés már gól a jobb szélről. 11–11
22.
Vigo lövését most védte Alilovic, de Sulic egész pályás lövése mellé szállt. Eddig jól megúszták az üres kapus helyzeteket.
18.
Luisfe robbant be, de a jobb alsó mellé lőtt.
13.
Nagy ellen ítéltek, de Luisfe is ellépte.
13.
Kapaszkodnak a spanyolok. Most Fernández Pérezre jött ki a figura, a bal szélről Alilovic lába alatt pattintott a kapuba, már csak egy közte. 6–5
12. Nagy
átlövése a bal alsóban kötött ki. 6–3
11.
Labdaszerzés hátul.
10.
Fordított szereposztás, most Chema cselezte ki Sánchezt, hetes. Ilics magabiztosan lőtt a léc alá. 5–3
10. Sánchez
testcselére elment Chema, könnyedén szépített. Ő már a második gólját szerezte. 4–3
10. Ilics bombáját most hárította a kapus.
9.
Alilovicot kisegítette a bal oldali kapufa, gyors ellentámadás nincs.
8.
Nagy bejátszását Nilsson értékesítette. 4–2
8.
Rossz bejátszás, de ezúttal nem lehetett az üres kapura lőni. Nagy rendre befut második beállóba elől, előbb ebből született a gól.
7.
Ha passzív, akkor Ilics, Nagy zárása után. 3–2
6.
Chema labdaszerzés után kapura lőtt, de nem találta el, a spanyolok pedig egyenlítettek. 2–2
4.
Ismét levitték a kapust, most pedig éltek is a létszámfölénnyel, a kontra végén pedig eladtuk. 2–1
4.
Passzívnál Ilics ellőtte, de még hogy, a bal alsóba ágyúzott. 2–0
3. Az ellenfélnél szintén a jobb szélről próbálkoztak, de a kapufa hárított.
2. Gulyás
kiszorított helyzetből a rövidbe lőtt. 1–0
1. Alilovic
védte Fernández Pérez szélről megeresztett lövését.
1. Belemenés, de Chema elhagyta a labdát.
1.
A vendégek kezdték el a mérkőzést. Egyből levitték a kapust.

ELŐZMÉNY

„Az a ritka eset történt meg Logronóban, hogy edzőnk azt mondta, elégedett velünk – mosolygott Renato Sulic, aki kilenc gólt szerzett a spanyolországi találkozón. – Aztán gyorsan hozzáfűzte, ellenfelünk nagyon erős és elszánt, ezért tökéletes összpontosítást kér és vár el tőlünk a második meccsen is. Mi meg rábólintottunk.”