Nehezen nyerve folytatja hibátlan sorozatát a Veszprém

2017.10.08. 16:54
Lékai ötször volt eredményes (Fotó: Török Attila)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligájának 4. fordulójában az eddig hibátlan Telekom Veszprém a csoport utolsó, 8. helyén álló THW Kiel ellen folytatta a szereplést, és ugyan a vártnál valamelyest nehezebben, de sikerült folytatnia győzelmi sorozatát (26–24).

FÉRFI KÉZILABDA, BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT 4., FORDULÓ
TELEKOM VESZPRÉM–THW KIEL (német) 26–24 (12–15)

Veszprém, 5000 néző. V: Zotyin, Vologykov (oroszok)
VESZPRÉM: Alilovic – Marguc 1, A. Nilsson, NAGY L. 3, SCHUCH , ILICS 6, Ugalde. Csere: MIKLER (kapus), LÉKAI 5, Sulic 2, Dzsamali 1, Tönnesen, Blagotinsek , Gajic 4 (1), MANASZKOV 4, Terzic. Edző: Ljubomir Vranjes
KIEL: WOLFF – Ekberg 3, WEINHOLD 8, Wiencek 3, Zarabec 3, L. Nilsson 2, Frend-Öfors. Csere: LANDIN (kapus), Dissinger 1, Bilyk 3, R. Toft Hansen, Rahmel, Vujin 1, Dahmke, Zeitz. Edző: Alfred Gíslason
Az eredmény alakulása. 5. perc: 2–3. 9. p.: 3–7. 16. p.: 6–10. 24. p.: 10–10. 28. p: 12–13. 33. p.: 15–15. 38. p.: 18–17. 50. p.: 22–20. 56. p.: 23–23
Kiállítások: 6, ill. 2 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 1/0
Ljubomir Vranjes: – Nagyon elégedett vagyok. Mind a két pontnak, mind az egyre javuló játékunknak örülök. Az első félidőben akadtak nehéz perceink, mert Andreas Wolffnak alig lehetett gólt lőni. Aztán a másodikban a védekezésünk összeállt, Mikler Roland is kitett magáért. Végig harcoltak egymásért a játékosaim, akikre jó hatással volt a szurkolók támogatása is.
Alfred Gíslason: – Megérdemelte a Veszprém a két pontot, mert csak az első félidőben játszottunk elfogadhatóan. Hiányzott a sérült Domagoj Duvnjak, aki hamarosan elkezdi az edzéseket, és várhatóan januárban visszatér. A végén sorsdöntő hetest hibáztunk, a Veszprém pedig büntetett. A meccs több pozitívumából merítünk, erre építünk.

Amilyen könnyűnek ígérkezett a B-csoportot vezető Veszprém számára a csoport utolsó helyén álló Kiel vendégjátéka, végül legalább annyira nehezen tudta csak begyűjteni az újabb győzelmet, és megőrizni százszázalékos mérlegét a magyar rekordbajnok a német rekordmeister ellen.

A Kiel ugyanis – főleg Steffen Weinhold révén – alaposan bekezdett, és a 8. percben már négy góllal, 7–3-ra vezetett. Negyedóra után Mikler Roland érkezett Mirko Alilovic helyére a veszprémi kapuba, és ennek, valamint Renato Suljic egymás után szerzett góljainak hála, sikerült a Veszprémnek is összehoznia egy 7–3-as etapot, vagyis 10–10-re sikerült egalizálnia.

A szünetre azonban ismét háromgólos hátrányt szedett össze a hazai gárda – 15–12-re vezetett az erre a mérkőzésre kifejezetten megtáltosodó Kiel. A második félidő eleje viszont már sokkal jobban ment a hazaiaknak, mindössze három perc alatt kapott gól nélkül sikerült egyenlíteniük, sőt a 38. percben először a mérkőzés során a vezetést is átvette Ljubomir Vranjes csapata: 18–17 állt az eredményjelzőn.

A Veszprém fokozatosan átvette az irányítást, és a második félidőben Dejan Manaszkov szélsőjátékával és Dragan Gajic meglepetésszerű góljaival, valamint Lékai Máté és Ilics parádés átlövéseivel folyamatosan egy-két gólos előnyben volt a vezetés megszerzése után.

A hajrában ugyan volt a németeknek lehetőségük az egyenlítésre, de másfél perccel a vége előtt, a világ egyik legbiztosabb hetesdobója, a svéd Niclas Ekberg rontott a vonalról; cserébe Lékai Máté remek találattal zárta rövidre a mérkőzést. A 26–24-es végeredményt Patrick Wiencek állította be.

Az EHF újításaként megválasztották a mérkőzés legjobbját, amely díjat ez alkalommal a csak a 14. percben pályára lépő magyar kapus, Mikler Roland érdemelte ki, aki 11 védést mutatott be a mérkőzésen.

Győzelmével a Veszprém továbbra is hibátlanul vezeti a B-csoportot, a hazai pályán a Celjét 32–27-re megverő PSG a második, amely megelőzte a Kielce otthonában 25–25-ös döntetlent játszó Flensburgot.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Wiencek lövi a meccs utolsó gólját, 26–24 a végeredmény, a Veszprém továbbra is hibátlan a Bajnokok Ligájában.

60. perc: Hamar passzívat jeleznek a bírók, Lékai óriási gólt dob, 26–23!

59. perc: Heteshez jut a Kiel, de Ekberg kihagyja! Lehet, hogy Mikler hozzáért. Időkérés. 65 másodperc van hátra, 25–23 ide!

58. perc: Mikler védése után törlés, majd Nagy Laci egy megpattanó lövéssel állítja vissza a kétgólos különbséget.

57. perc: Ilics! Óriási dugó 10 méterről, 24–23!

56. perc: Most Blagotinsek lop labdát, ziccerét azonban Landin valahogy ki tudta védeni, ráadásul az ellentámadásból Weinhold egyenlít, 23–23!

55. perc: Manaszkov szerzett labdát a szélen Ekbergtől. Aki aztán fél perc múlva Wiencek labdaszerzése után ziccerből eredményes, 23–22!

54. perc: Lékai a kilencesről felugorva lőtt hatalmas kapufát, Landin tolta a lécre a labdát.

53. perc: Ilics püfölte a sáncba a labdát, majd Vranjes időt kért.

52. perc: Szép német támadás után Mikler védi a szélről berepülő Ekberg próbálkozását!

51. perc: Weinhold a hatodik gólját lövi, amire Gajic válaszol egy remek szélsőgóllal, 23–21!

50. perc: Andreas Nilsson harcolt ki hetest, amit Gajic váltott gólra, 22–20!

49. perc: Passzív miatt elvették a németektől a labdát a bírók. A gyors lerohanásnem jön össze ráadásul, Nagy megsérül - az ujjával van valami gond.

48. perc: Lukas Nilsson lövését védi Mikler,majd Manaszkov a szélről, de Landin véd – bravúr a javából.

47. perc: Közben már mindenféle emberhátrány megszűnt, teljes létszámban mindkét csapat.

46. perc: Vujin ront el egy betörést, aztán hiába reklamál belül védekezést. A túloldalon Ilics lő zúgó kapufát.

45. perc: Gajic! 21–20!

44. perc: Terzics megint kiül két percre. Fél percig 4 az öt ellen. Zarabec egyenlített, 20–20!

44. perc: Nagy Laci tört be, Lukas Nilsson lerántotta, kettő perc, és hetes. Nagy Laci kihagyta, vagy Landin védte, nézőpont kérdése, a lényeg ugyanaz: kimaradt.

43. perc: Blagotinsek kapott két percet. Weinhold góljával zárkóznak egyre a németek, 20–19!

42. perc:MIKLER! Már bőven passzívban járt a Kiel, amikor Vujin egy pazar lövőcsellela fél védelmet elküldte gyufáért, tisztán lőhetett középről, de Mikler kikapta a labdát a bal alsó sarok előtt, óriási bravúr volt!

41. perc: Manaszkov nagy csere volt, Ilics lepassza után a szélről már a negyedik gólját lövi, a Wolffot váltó Landin "szeme közé", ahogy kell, 20–18!

40. perc: Weinhold átlövésből lő egy nagy gólt, 19–18!

39. perc: Német időkérés

39. perc: Manaszkov belelendült, harmadik góljával kettő közte, 19–17!

38. perc: Nagy játék végén Manaszkov góljával először vezet a Veszprém, 18–17!

37. perc: Lékai hosszú indítását Gajic elcsípi Dissinger előtt, és be is vágja a ziccert, egyenlő, 17–17!

36. perc: A hátrány letelte előtt Ekberg volt még eredményes.

35. perc: Hátrányban kapus nélkül támad a Veszprém, Ilics lövése mellé száll, de Lékai hosszú légi út végén bombázott a jobb felsőbe, 16–16!

34. perc: Terzicset szórják ki két percre a bírók – lerántásért. Weinhold gyorsan betalál.

33. perc: Újabb Mikler védés! A támadásunk végén Manaszkov a szélről cunderezik, és gól, egál, 15–15!

32. perc: Mikler védése után Lékai lendületből, emberrel együtt is eredményes, 14–15

31. perc: A Veszprém kezdi a játékot. Egy szép figura végén Ilics lőtte a második félidő első gólját, 13–15.

Az első félidőben a németek 60, a veszprémiek mindössze 46 százalékos hatékonysággal lőttek kapura.

1. FÉLIDŐ

Wiencek jól van, rövid ápolás után a saját lábán ment az öltözőbe.

30. perc: Wiencek lövi az utolsó gólt a félidőben, de csúnyán belefordult az emberébe, a fejét fogva a földön maradt, 12–15 a szünetben.

29. perc: Wolff sem akar lemaradni Mikler mögött, Tönnesen és Dzsamali lövését is védi.

28. perc: Mikler újabb bravúrral ziccert védett, Rahmel eszén járt túl. Nagy Laci góljára Bilyk válaszol egy gyors indítás után, 12–13.

27. perc: Dzsamali próbált volna labdát szerezni, de végül pont a helyén lőhetett Vujin, de Mikler védett!

26. perc: Vujinra egy pillanatra nem figyelünk, ismét kettő a különbség, amit Dzsamali állít vissza egyre, 11–12.

26. perc: Bilyk lövi a 11. német gólt, amire Lékai és Marguc kínaival próbál válaszolni, de elakad a labda Wolff lábában. Nagy kár, 10–11.

25. perc: Német időkérés. Közben a Veszprém Arénában az izlandiak által tavaly divatba hozott huhogós tapsolással szórakoztatja magát a közönség.

24. perc: Vujin húzta mellé a labdát, és végre Marguc góljával sikerült az egyenlítés, 10–10!

23. perc: Lékai lövését sáncolták, Wolff pedig összeszedte a lecsorgót.

22. perc: Bilyk lőtte mellé, ismét az egyenlítésért támadhat a Veszprém.

21. perc: Mikler védése után Lékai harcolt ki hetest. Landin érkezik, Ilics ellen, és kivédi!

20. perc: Ugalde labdaszerzése után Sulic csökkenti minimálisra a különbséget, 9–10!

19. perc: Ott van! Sulic, 8–10! A gól után egy kicsit elszabadultak a belemenések, egy itt, egy ott – mindkettő elég véleményes volt...

18. perc: Szép védekezés végén Lukas Nilssonnál fújtak belemenést, lehet zárkózni, rég volt már kettő közte.

17. perc: Ilics már a negyedik gólját szerezte, 7–10!

16. perc: Lékainál fújtak belemenést, a gyors indítás végén Bilyk vágta be a 10. német gólt. 6–10.

15. perc: Nagy Laci most nem a lécen csattan, 6–9!

14. perc: Lukas Nillson gólja után ismét négy a különbség. Kapuscsere nálunk, Mikler véd a továbbiakban.

13. perc: Zarabec egy káprázatos lövőcsellel leültette Alilovicot, 5–8. A túloldalon Nagy Laci beállóból a lécen csattan. Mármint a lövése után a labda.

12. perc: Ilics hozza a gólokat, szép átlövésből eredményes, 5–7!

11. perc:Lékai! 4–7.

10. perc: Az időkérés után Bilyk kapott sárgát.

9. perc: Itt is van az időkérés Vranjestől.

8. perc: Andreas Nilsson újabb remek játék után püföli a ziccerét a kapusba, Wiencek gyorsan betalál, majd Lékai is ziccert ront,amit Ekberg büntet meg, pillanatok alatt négy gól a veszprémi hátrány, 3–7!

7. perc: Wolff kivédi Andreas Nilsson ziccerét, a túloldalon pedig Dissinger gyorsan meglövi az ötödik német gólt, amire gyorsan érkezik Lékaitól a válasz, 3–5!

6. perc: Weidholmot nem tudjuk tartani, a harmadik gólját dobja, 2–4! Lékait borítják fel a túloldalon, csak szabaddobás, meg törlés.

5. perc: Nagy László gyengécske átlövését védte Wolff.

4. perc: A németek Nilssonja Lukas meg fel szépen és zúdítja be a harmadik vendég gólt, Ilics szépít, 2–3!

3. perc: Weinhold, talpról nagyon szépen, sajnos bent van 1–2, aztán Andreas Nilssonnál fújnak támadóhibát, megint jöhetnek a németek.

2. perc: Itt az első gól, Weinhold volt eredményes, 0–1, Ilics egyenlít, 1–1!

1. perc: Náluk Wolff véd, nálunk Alilovic, rögtön egy védéssel mutatkozik be. Nálunk támadóhiba, az első percben nincs gól.

Megtörtént, a Kiel fehérben kezdi a mérkőzést.

Hamarosan kezdődik a mérkőzés, a veszprémi Arénában a csapatok bemutatása zajlik!

ELŐZMÉNYEK

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Telekom Veszprém–THW Kiel mérkőzés a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 4. fordulójából. Tartsanak velünk!

A Veszprém hibátlanul vezeti a csoportját, míg a német rekordbajnok Kiel a csoport utolsó, 8. helyén szerénykedik 4 forduló után.

A bakonyi brigád egyelőre hibátlan a Bajnokok Ligájában. Az első fordulóban remek hajrával 39–31-re nyert a szlovén Celje otthonában, majd hazai pályán Ljubomir Vranjes korábbi csapatát, a német Flensburgot gyűrte le óriási csatában (28–27), míg az előző fordulóban a fehérorosz Meskov Breszt otthonában aratott háromgólos győzelmet (29–26).

Remek formában van Lékai Máté, a Veszprém és a válogatott irányítója, aki 26 góljával vezeti a BL góllövőlistáját – a 26 találatából egyébként a Bresztnek nyolcat vágott.

A Kiel csapatából régi ismerősként köszönthetjük Christian Zeitzet és Marko Vujint - előbb 2014-16, utóbbi 2007-12 között volt a Veszprém játékosa.