A Veszprém semmi esélyt nem adott az Aalborgnak

2017.11.04. 17:16
A Telekom Veszprém férfi kézilabdacsapata a Bajnokok Ligája csoportkörében a dán Aalborg ellen esélyesként lépett pályára. Az élen álló magyarok végig jobban játszottak ellenfelüknél, és lényegében gond nélkül, biztosan nyertek a remekül küzdő vendégek ellen.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 6. FORDULÓ

TELEKOM VESZPRÉM–AALBORG (dán) 30–24 (16–10)
Veszprém, 5000 néző. V: Veszovics, Mitrovics (montenegróiak)
VESZPRÉM: MIKLER – Marguc 3 (1), Tönnesen 2, LÉKAI 7, BLAGOTINSEK 3, Ilics 3, Manaszkov 2. Csere: SCHUCH, Terzic, A. NILSSON 3, ANCSIN G. 3, Gajic 3, Accambray, Ugalde 1. Edző: Ljubomir Vranjes
AALBORG: Aggefors – Wiesmach 2, M. Larsen 1, HALD JENSEN 6, Antonsen 1, HOLST JENSEN 4, Juul-Lassen 2 (2). Csere: S. PEDERSEN (kapus), Smarason 2, Saugstrup 2, Atlason, J. Pedersen, Jotic 2, Barthold 2. Edző: Aron Kristjansson
Az eredmény alakulása. 5. p.: 3–1. 12. p.: 8–4. 20. p.: 12–7. 25. p.: 15–8. 37. p.: 19–12. 45. p.: 22–18. 50. p.: 26–18. 55. p.: 28–20
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 2/1, ill. 2/2
Ljubomir Vranjes: –
A két pontnak és a jó játéknak egyaránt örülök, több szempontból tanulságos volt a nagy iramú csata. A védekezésünkkel inkább elégedett voltam, mert tudtunk változtatni, amikor az Aalborg módosított a taktikáján.
Aron Kristjanssen: – Remekül játszott a Veszprém, nekünk még túlságosan erős ellenfél a Vranjes-csapat. A saját dolgunkat azzal nehezítettük, hogy a szünet előtt sok technikai hibát követtünk el. A második félidőben 14–14-et értünk el, ezzel elégedett vagyok. FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA

Kevesen fogadtak volna arra, hogy a csoport élén álló Veszprém éppen hazai pályán, és éppen a sereghajtó Aalborg ellen fog elhasalni. Nem is történt semmi ilyen. Már csak azért sem, mert a Veszprém jól játszott, és semmi esélyt nem adott a vendégeknek.

Rögtön az elejétől remekül összeállt a védekezés, a dánok alig-alig találtak be a kapuba, főleg azért, mert ott Mikler Roland állt, aki az egész meccsen szenzációsan védett.

Az Aalborg 5–4-ig tartotta a lépést a Veszprémmel, de aztán elhúzott a magyar csapat, és az első félidő végére 16–10-es előnyre tett szert.

A második játékrész annyiban változott, hogy hét a hat ellen támadott az Aalborg, hiszen mindenki érezte, hogy ezt már nem tudják megfordítani. Jót is tett ez a meccsnek, mert a dánok tapadtak a Veszprémre, ám így is rendszeresen hat-nyolc találattal lemaradva. A magyar csapatban Lékai volt ezúttal is a húzóember, hiszen hét góllal a találkozó legeredményesebb játékosa is lett.

Jó volt a védelem, kiváló a kapusteljesítmény, de egy szívós ellenfél is akadt, így bár könnyűnek tűnt a győzelem, mégis jó küzdelem után alakult ki végül a hatgólos különbség (30–24).

Folytatás Párizsban, a PSG ellen, na, az nem lesz sétagalopp. Egy teljesen más stílusú ellenfél vár majd november 12-én az eddig remeklő Veszprémre.

MÁSODIK FÉLIDŐ

60. perc: Vége a meccsnek, biztosan nyert a Veszprém. 30–24
60. perc:
A végére jutott még egy dán gól, aztán az utolsó pillanatban Lékai lőtt a kapuba, de kicsivel időn túl.
59. perc: Lékait
húzták-vonták, de így is a bal alsóba küldte a labdát. 30–23
59. perc: Barthold
került ziccerbe, és ezt már Mikler sem védhette. 29–23
58. perc: Lékai
megint megmutatta, mit tud, újra hét lett az előny. 29–22
57. perc: Saugstrup
vette észre, hogy akár gólt is szerezhet messziről. Megtette. 28–22
56. perc:
Nagyszerű Mikler-védés után nem sikerült a veszprémi akció, de a dánok is sokáig tanácstalanok voltak., de Wiesmach a végén a jobb szélről bedobta. 28–21
55. perc: Ancsin
nagy lövése talált utat a hálóba. 28–20
54. perc: Veszprémi időkérés.
54. perc: Atlason
lövését Mikler védte, a veszprémi támadás nem volt jó, gyorsan indult az Aalborg, Saugstrup belőtte. 27–20
53. perc:
Eladták a labdát a dánok, Gajic robogott, kapta a labdát, és az üres kapuba belőtte. 27–19
52. perc: Ancsin
alsó lövését védte Pedersen.
52. perc: Lékai
nagy lövése a lécről pattant ki, aztán Blagotinsek labdát lopott.
51. perc:
Először vezetett nyolc góllal Veszprém, de nem sokáig, mert Jotic nagy gólt szerzett átlövésből. 26–19
50. perc: Ugalde
labdát szerzett, végignyargalt vele a pályán, és belőtte. 26–18
50. perc: Dán időkérés.
49. perc:
Kettős emberelőnyben Lékai találta be. 25–18
49. perc: Holst Jensent
küldték ki két percre, mert egy kipattanó után lerántotta Schuchot.
48. perc: Ilics
nagy lövése a kapufáról jött ki, Nilsson összeszedte, és ő már belőtte. 24–18
47. perc: Schuch
labdát szerzett, aztán Hald Jensen szándékos láb miatt ment le két percre.
46. perc: Ilics
ugrott fel a szaggatottról, és a kapus lába között szerezte a Veszprém újabb gólját. 23–18
45. perc:
Nagyon szívós ellenfél az Aalborg, Jotic átlövésből talált be. 22–18
45. perc:
Ezekben a percekben gyengén támadott a Veszprém, de Ancsin villant, és távolról a jobb alsóba vágta saját maga második gólját. 22–17
44. perc:
Türelmesen játszott az Aalborg, Hald Jensen a hatosról bedobta. 21–17
43. perc: Ilics
lövését könnyen védte a dánok kapusa.
43. perc: Veszprémi időkérés.
42. perc: Barthold
került helyzetbe a bal szélről, szépen pörgette be a kapuba. 21–16
42. perc: Lékai
lépett rosszul, nagyon fájt a lába, le kellett ülnie.
41. perc: Gajic
gyorsan visszaállította a hatgólos különbséget. 21–15
40. perc:
Hetest kaptak a dánok, amelyet Juul-Lassen megint belőtt. 20–15
40. perc: Holst Jensen
bemutatta, hogy ő is tud nagy dugót szerezni, szép volt... 20–14
39. perc: Ilics
a szaggatottról lőtt egy hálószaggatót. 20–13
38. perc:
A hetest Juul-Lassen belőtte. 19–13
38. perc: Tönnesen
kiszállt... harmadszor is kiküldték két percre, ezúttal még hetest is kaptak a dánok.
37. perc:
Hét a hat ellen támadtak a dánok, hiába... Főleg, hogy Gajic kiválóan kapta a labdát, és a bal fölsőbe lőtt. 19–12
36. perc: Holst Jensen
lövése gyenge volt, Tönnesen lőhetett az ellentámadásból, de hibázott.
35. perc: Lékai
nagy passza után Blagotinsek pattintott a hálóba. 18–12
34. perc: Lékai
ezúttal elhibázta a lövést, majd Mikler fogott nagyot.
33. perc: Holtst Jensen vette észre, hogy Mikler még nem ért vissza a padról, bedobta. 17–12
32. perc: Hald Jensen
két emberrel együtt lőtt a bal fölsőbe. 17–11
32. perc: Tönnesen
csapott oda, kiküldték két percre.
31. perc: Mikler
védése után Blagotinsek a bal alsóba zúdította a labdát. 17–10
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

ELSŐ FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek, biztosan vezet a Veszprém.
29. perc:
Heteshez jutott a Veszprém, Marguc azonban kihagyta. A kipattanó is a szlovén elé került, de ezúttal is rontott.
29. perc:
Hét a hat ellen támadtak a dánok, majd Hald Jensen ügyesen ejtett a hálóba. 16–10
28. perc:
A Veszprém gyorsan elszórta a labdát.
28. perc: Lépéshiba a dánoknál, lejárt az emberhátrány, Vranjes időt kért.
27. perc: Nilsson
kapott nagy labdát Lékaitól, és remekül bevágta. 16–9
26. perc: Hald Jensen
igen magányosan kapta a labdát középen, hát be is lőtte... 15–9
26. perc:
Újabb kiállítás a veszprémiektől, Margucot küldték ki két percre.
25. perc: Kilépett a szélső, fordulhatott a Veszprém, így aztán az ismét remek formában játszó Lékai lőhetett átlövésből nagy gólt. 15–8
24. perc: Dán időkérés.
24. perc: Mikler
védése után Lékainak zártak remekül a társak, ő pedig Ilics átadása után a bal alsóba lőtt. 14–8
23. perc:
Labdát szerzett a Veszprém, Terzic indult meg előre, és bár a közönség nagyon szerette volna, nem sikerült bedobnia a ziccert a helyiek egyik kedvencének.
22. perc: Nilsson
szedte össze a labdát, és féltérdről lőtt a kapus lába között a hálóba. 13–8
21. perc:
Bántóan egyedül maradt a kapu előtt Hald Jensen, aki némi kivárás után a jobb alsóba pattintott. 12–8
21. perc: Ancsin
emelkedett magasra, és szépen zúdította a labdát a jobb alsóba. 12–7
20. perc: Tönnesen
ezúttal két percet érően lökött.
19. perc: Tönnesen
valami hihetetlen csuklóval lőtt a léc alá. 11–7
19. perc: Samarason
tört be két védő között középen, és szépen lőtt a fölső sarokba. 10–7
18. perc: Lékai
ezúttal remekül passzolt, Manaszkov a szélről bedobta. 10–6
18. perc:
Újabb belemenés a vendégeknél, Lékai viszont eladta, Wiesmach indult, és belőtte. 9–6
17. perc: Smarason
eladta, Lékai pedig remekül vágta a jobb alsóba a labdát. 9–5
16. perc: Aggefors
védte Ilics lövését, de oldalvonalon kívülre, így maradhatott a hazai csapatnál a labda. Ilics került ziccerbe, de nem tudta ellőni a kapus lába mellett...
15. perc:
A kipattanóból indultak a dánok, és Holst Jensen kegyetlenül bevágta. 8–5
14. perc: Mikler
nagy védése után támadhatott a Veszprém, de Tönnesen lövése a kapufáról jött ki.
14. perc: Emberhátrányban két gólt szerzett a Veszprém, és egyet sem kapott.
13. perc: Atlason
nem túl jó lövését védte Mikler, az ellentámadásból pedig Ilics lövését védte Aggefors.
12. perc:
Ezúttal lépéshiba a dánoknál, Marguc indult gyorsan, és a kapu közepébe lőtt. 8–4
12. perc:
Belemenéssel szomorították híveiket a dánok, lerohanás után pedig Tönnesen pattintott a kapuba. 7–4
11. perc: Blagotinsek
volt túlságosan vehemens, kiküldték két percre.
10. perc: Marguc
viszont jelezte, hogy ő is tud hasonlót, és máris két góllal vezetett a Veszprém. 6–4
10. perc: Holst Jensen
nagyszerű átlövésével kapaszkodtak a dánok. 5–4
9. perc: Manaszkov
kapta a labdát a bal szélen, felkanyarodott, és szépen lőtt a kapu bal oldalába. 5–3
9. perc:
Lassította a játékot az Aalborg, de így is belőtték, Antonsen volt eredményes beállóból. 4–3
8. perc:
Emberelőnyben támadhatott a Veszprém, Lékai tört be, és lőtt gólt a bal fölsőbe. 4–2
8. perc: Hald Jensen
rántotta meg Blagotinseket, kiküldték két percre.
7. perc:
Szabálytalan veszprémi zárás után jöhetett az Aalborg, de a dánok is rontottak, kétszer indulás.
6. perc: Smarason
ment át a védelmen, mint kés a vajon, be is dobta, ahogy kell. 3–2
5. perc:
Gyors indítás végén Blagotinseket nyomták el hetest érően. A hetest Marguc a kapu közepébe lőtte. 3–1
4. perc: Manaszkov
lőhetett volna gólt, de elhibázta a ziccert.
3. perc:
Megint Larsen próbálkozott, ám Mikler ezúttal védett.
2. perc: Ilicsre
kiléptek ugyan, de ez mit sem ért... 2–1
2. perc: Martin Larsen
vette észre, hogy nem lépnek ki rá, be is dobta átlövőből. 1–1
1. perc: Blagontinsek
kapta a labdát beállóban, befordult, és a kapufa segítségével megszerezte a vezetést. 1–0
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Veszprém tiszta feketében, az Aalborg piros-fehérben játszik.