H. D. 2020.02.17 10:22 Frissítve: 2020.02.17 10:54

Férfi kézi BL: varázslatos végjáték, így győzte le a PSG-t a Szeged – videó

Mint beszámoltunk róla, a Paris Saint-Germain hiába vezetett hat góllal is a második félidőben, a Mol-Pick Szeged óriásit játszva 32–29-re legyőzte a francia sztáralakulatot a férfi kézilabda Bajnokok Ligájában. Íme, a mérkőzés utolsó három perce a Sport Tv felvételén!

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
A-CSOPORT, 12. FORDULÓ
MOL-PICK SZEGED–PSG HB (francia) 32–29
 (15–18)
Szeged, 3200 néző. Vezette: Madsen, Mortensen (dánok)
SZEGED: MIKLER – SOSTARIC 7 (3), MAQUEDA 5, Bánhidi 2, Källman 2, Bodó, BOMBAC 3. Csere: Alilovic (kapus), CANELLAS 10, Gaber 1, Kaspárek, Henigman 2, Sigurmannsson, Radivojevics. Edző: Juan Carlos Pastor
PSG: GÉRARD – Abalo 3, Remili 6, SAGOSEN 5, L. Karabatic 2, M. HANSEN 7 (3), Nahi 4. Csere: Morros, N. Karabatic, Syprzak 2, Ekdahl, Kempf. Edző: Raúl González
Az eredmény alakulása. 7. perc: 1–2. 11. p.: 2–4. 15. p.: 5–6. 20. p.: 7–10. 24. p.: 10–13. 27. p.: 12–15. 33. p.: 15–19. 36. p.: 15–21. 41. p.: 21–22. 43. p.: 23–23. 47. p.: 25–24. 50. p.: 26–27. 56. p.: 29–28
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 4/3
Juan Carlos Pastor:
– Az első félidőben meggyűlt a bajunk ellenfelünk szilárd védelmével, amely mögött Vincent Gérard bravúrok sorozatát mutatta be. Győzelmünk kulcsa a szünet utáni fegyelmezett védekezésünk volt, elsősorban ennek köszönhetően fordítottunk hatgólos hátrányból. Tartásunkat bizonyítja, hogy Bogdan Radivojevics piros lapos kiállítása után sem tört meg a lendületünk. Az utolsó öt percben mind a két csapatnak volt esélye a győzelemre, döntőnek bizonyult, hogy a kritikus pillanatokban kihasználtuk helyzeteinket, míg ellenfelünk sorra rossz döntéseket hozott.
Raúl González: – Az első félidőben feszesen védekeztünk, és eredményesen támadtunk. A térfélcsere után hatgólos előnyt herdáltunk el, ám el kell ismernem, hogy ebben az időszakban ellenfelünk fantasztikus teljesítményt nyújtott. Győzelmével a Szeged lépéselőnybe került velünk szemben, a két hátralévő mérkőzésünkön azonban még kiharcolhatjuk az A-csoportban a második helyet.

2020.07.31 16:46:26

Kézilabda NEDELYKOV TAMÁS, PAPP BÁLINT

INTERJÚ. Szélsőként mindig a biztosra ment • Nehezen dolgozta volna fel, hogy csak a padon ücsörög az ETO-ban.

2020.07.19 21:31:36

Kézilabda BALLAI ATTILA

ALAPVONAL. Az utóbbi évtizedek profi hajszájában egyre jobban eluralkodott és nyomasztóvá vált az események sodra és az eredmények kényszere, most ezek híján kezdjük újra felfedezni az idő és figyelem hiányában már egészen háttérbe szoruló nőket és férfiakat.