A Veszprém öttel is vezetett, de csak ikszelt Párizsban

2015.04.12. 17:27
Nagy László három gólt dobott a PSG-nek, de a Veszprém nem nyert Párizsban (Fotó: MTI)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén az MKB-MVM Veszprém idegenben 24–24-es döntetlent játszott a Paris Saint-Germainnel, amely a hajrában ötgólos hátrányt dolgozott le. A visszavágót április 19-én, jövő vasárnap rendezik.

FÉRFI KÉZILABDA BL
NEGYEDDÖNTŐ, ELSŐ MÉRKŐZÉS
PSG HANDBALL (francia)–MKB-MVM Veszprém 24–24
(10–12)
Párizs, 3500
néző. Vezette: Horácek, Novotny (csehek)
PSG:
OMEYER – Abalo 4, Barachet 1, Narcisse 2, Vori 1, M. HANSEN 8 (2), Honrubia. Csere: N’Diaye, Gojun, Gunnarsson, Kopljar, ACCAMBRAY 5, M’Tima 3. Edző: Philippe Gardent
VESZPRÉM:
MIKLER – Gulyás P. 3, NAGY L. 3, Chema Rodríguez, Sulic 2, ILICS 8 (2), Ugalde. Csere: Alilovic (kapus), Schuch, Terzic, A. Nilsson, Zeitz 1, IVÁNCSIK G. 4, Lékai, G. Marguc 2, Ruesga 1
Az eredmény alakulása. 6. perc:
1–3. 9. p.: 2–5. 17. p.: 6–6. 20. p.: 7–9. 23. p.: 8–11. 36. p.: 13–15. 42. p.: 16–17. 47. p.: 16–21. 53. p.: 19–21. 57. p.: 21–22
Kiállítások:
2, ill. 10 perc
Hétméteresek:
2/2, ill. 2/2
Philippe Gardent:
– Az elején voltak problémáink, az ellenfél kiválóan védekezett, de szerencsénkre Thierry Omeyer is hasonlóan jól védett, mint a magyar kapus, így nem húzott el nagyon a Veszprém. Hittel kell mennünk a visszavágóra, hogy abban az atmoszférában ki tudjuk vívni a továbbjutást.
Carlos Ortega:
– Negyvenöt percig nagyon jól játszottunk, különösen védekezésben. Az utolsó tizenöt percben sok problémánk volt támadásban, sokszor voltunk passzívak, így sokszor kellett rossz lövőhelyzetből vállalkoznunk. Remélem, hogy a szurkolóink segítségével kiharcoljuk a továbbjutást, de biztosan nagyon nehéz dolgunk lesz.

A visszavágót jövő vasárnap (17.30, tv: DIGI Sport 1) rendezik.

A nap másik mérkőzésén:
Mol-Pick Szeged–THW Kiel 31–29

A Veszprém a mérkőzés előtt kézsérüléssel bajlódó Nagy Lászlóval a soraiban remekül kezdte az első félidőt. Hamar elhúzott két góllal, majd 5–2-re is vezetett. A Mikkel Hansen vezérelte PSG 7–7-nél egyenlített, ám a Veszprém Renato Sulic és Nagy révén visszaállította a kétgólos különbséget, s a szünetre 12–10-es előnnyel mehetett. Mikler Roland elképesztő formában védett az első harminc percben. A statisztikák szerint a lövések csaknem ötven százalékát hárította, többek között Luc Abalo, Hansen és William Accambray eszén is túljárt. Támadásban Momir Ilics és Nagy László volt a legaktívabb, előbbi öt góljával csapata legjobbja volt az első játékrészben.

A PSG jól kezdte a második félidőt. Thierry Omeyer két szép védésének is köszönhetően a párizsiak feljöttek egy gólra, sőt emberelőnybe kerültek. Azonban a Veszprém az egész mérkőzésen jól védekezett létszámhátrányban, s a kétperces kiállítás után a 40. percben 16–13-ra vezetett. Mi több, hét perccel később – a találkozó során először – öttel elhúzott (16–21). A PSG szenzációs hajrával azonban feljött 21–22-re. Ilics és Iváncsik Gergő újra betalált, s a Veszprém két perccel a vége előtt hárommal vezetett (21–24). A PSG két gyors góllal izgalmassá tette a hátralévő időt, majd a Veszprém elpuskázta utolsó támadását, Abalo pedig kevéssel a mérkőzés végét jelző dudaszó előtt betalált, így a vége 24–24.

A Veszprém jól játszott, az ellene megítélt öt kétperces kiállítást is elbírta, de a végét csúnyán elszúrta, így nem szerzett előnyt a jövő vasárnapi visszavágóra.

Mikler: Óriási nyomás volt a Veszprémen

60. perc: VÉGE! A Veszprém öttel is vezetett, de „csak” 24–24-es döntetlent játszott a PSG-vel.
60. perc:
Eladta a Veszprém a végén. Abalo a dudaszó előtt egy-két másodperccel bevágta… 24–24
60. perc:
Veszprémi időkérés.
60. perc:
Ilics eladta, M’Tima meg bevágta a labdát. 23–24
59. perc: M’Tima
balról volt eredményes. 22–24
58. perc:
Szerencséje volt a Veszprémnek védekezésben. Nagy indította Iváncsikot, aki nem hibázott. 21–24
58. perc: Ilics
átlövésből! 21–23
57. perc: Accambray
talpról pimasz gólt dobott. Feljött egy gólra a PSG… 21–22
55. perc:
Nem tudott jó helyzetet kialakítani a Veszprém. Ilics nagyon távolról lőtt, Omeyer simán hárított.
55. perc:
55. perc: Accambray
jó elzárást kapott. 20–22
54. perc: Ilics
lövése bement! 19–22
54. perc: Accambray
szép támadás végén talált be. 19–21
53. perc:
Sulic nagy lehetőséget szúrt el, fölélőtt.
51. perc:
Ruesga lentről lőtt, Omeyer hihetetlen módon, vállal védett! Óriási bravúr! A másik kapunál Abalo beugrásánál Mikler zseniálisan blokkolt!
A Veszprém ellen eddig öt kétpercest ítéltek. A PSG ellen csak egyet.

50. perc: Nagy László
kapott két percet belülvédekezésért.
50. perc: Accambray
szépen tört be. 18–21
49. perc:
Nilsson csúnyán mellélőtt beállóból.
48. perc: Barachet
talpról nagy gólt dobott. 17–21
47. perc:
Terzic remekül védekezett Vorin, Marguc indult, és betalált. Öttel vezet a Veszprém! 16–21
47. perc:
Francia időkérés.
46. perc: Mikler
megfogta (!) Hansen löketét. Zeitz meg beállóból dobott gólt! Először vezet néggyel a Veszprém a meccsen! 16–20
46. perc:
Ilics lövését Omeyer védte. A kipattanót Nagy a kapufára dobta, pedig Omeyer a földön feküdt…
45. perc:
Nagy indításából Marguc szép gólt dobott. 16–19
44. perc:
Passzívnál Ilics távolról lőtt, Omeyer simán védett. Ilicset lökték közben, így maradt a labda a Veszprémnél, s Ruesga parádés gólt dobott! Ruesga eldőlve úszott a levegőben! 16–18
42. perc:
Nagy eladott labdájából Narcisse felfutott és betalált. 16–17
42. perc:
Jött Hansen. 15–17
42. perc:
Ilics zseniális bejátszásából Sulic lőtt gólt beállóból! 14–17
41. perc:
Schuch védekezett belül, hetes. Hansen bevágta a büntetőre beálló Alilovic kapujába a labdát. 14–16
40. perc:
Passzív miatt elvették a Veszprémtől a labdát. Abalo kapufája után Iváncsik indult, és ismét betalált! 13–16
38. perc:
Ilics távoli lövését Omeyer védte passzívnál. A túloldalon N’Diaye rálépett a vonalra, így hiába talált be.
37. perc: Terzic
beletenyerelt Barachet mellkasába, kettő perc.
36. perc: Iváncsik
balról gyönyörűen kilőtte a hosszú sarkot! 13–15
36. perc: Vori
egyedül maradt. 13–14
35. perc:
Nagyot ketten lökték, hétméteres. Ilics Omeyer feje fölött bedobta! 12–14
34. perc:
Hansen talpról lőtt, Mikler óriásit védett, de a kipattanót Hansen bevágta. 12–13
33. perc:
Sulic remekül védekezett, Iváncsik Gergő indult, és gólt dobott. 11–13
32. perc:
Chema lövését Omeyer védte. Kezd belejönni a francia kapus…
31. perc:
Ilics átlövését Omeyer szépen védte. A túloldalon M’Tima balról szép gólt dobott. 11–12
31. perc: A Veszprém kezdte a második játékrészt!

30. perc: Vége az első félidőnek, a Veszprém két góllal vezet!
30. perc:
Micsoda figura! Nagy felugrott, lövés helyett beemelte Gulyásnak a labdát, de a szélső a kapufát lőtte telibe!
30. perc:
28. perc: MIKLER
most Hansen nagy lövését hárította bravúrral. Aztán Accambray löketét lábbal védte! Elképesztő a magyar kapus, 47 százaléknál tart!
28. perc: Zeitz
kapott kétpercest, Accambrayt találta fejbe.
27. perc:
Abalo indulhatott egyedül, középről beugrott, MIKLER hatalmasat védett! A túloldalon Ugalde megint kihagyott egy helyzetet.
27. perc: Accambray
betört. 10–12
26. perc:
Ugalde nagy ziccerben mellédobott. Kár érte!
25. perc:
Kopljar bombáját Mikler gyönyörűen kitolta! Mikler 38 százalékkal véd.
25. perc:
Kopljar lerántotta Nilssont, hetes. Ilics bevágta Omeyer mellett! 9–12
24. perc: Gojun
kapott két percet Ilics megütéséért. Ilics rosszul érkezett, ráesett a karjára, ápolni kellett, de folytatta.
24. perc: Hansenre
nincs ellenszer. 9–11
23. perc:
Hazai időkérés.
23. perc: Mikler
védéséből Gulyás indult és gyönyörű gólt dobott! 8–11
23. perc:
Ilics felugrott, és szépen visszahúzta a labdát a rövid sarokba. 8–10
Az eladott labdák száma 8–3.

21. perc: Abalo
jobbról a hosszú sarokba pattintott. 8–9
20. perc:
Abalo kapufája és Narcisse belemenése után Nagy átlövésből kapufás gólt dobott! 7–9
19. perc: Sulic
góljával megint vezet a Veszprém. 7–8
18. perc: Narcisse
elküldte Sulicot, szép gólt dobott. 7–7
18. perc: Gulyás
emberhátrányban dobott szép gólt! 6–7
17. perc:
Lehozott kapusos szituációban Ilics bakizott, Abalo meg bedobta a labdát az üres kapuba. 6–6
16. perc: Hansen
elképesztő… 5–6
16. perc: Terzicet
kiállították két percre lerántásért.
15. perc:
Chema talpról dobott balátlövőből, Omeyer nagyot védett.
A PSG eddig ötször, a Veszprém egyszer adta el a labdát a statisztika szerint.

13. perc: Ilics
kicselezte emberét, s talpról, hat méterről nem hibázott. 4–6
12. perc:
Sulic hátulról lökte Narcisse-t, hétméteres. Hansen kegyetlen erővel bevágta. 4–5
11. perc:
Nagy talpról lőtt, Omeyer lábbal védett.
11. perc:
Lehozott kapussal a Veszprém, Ilics lövése a blokkról kipattant. Sarokdobás.
10. perc: Hansen
átlövése védhetetlen. 3–5
10. perc:
Sulic hatalmas helyzetben mellélőtt.
10. perc: Schuch
kapott kétpercest Abalo lerántásért.
9. perc:
Elrontott párizsi támadás, Nagy László egy csel után szép gólt dobott a jobbátlövő posztjáról. 2–5
8. perc:
Nagy lövését Omeyer lábbal védte, a kipattanót Nagy viszont bevágta. 2–4
7. perc: Hansen
lövése utat talált Mikler kapujába. Szép volt. 2–3
6. perc:
Chema előkészítéséből Ilics dobott gólt átlövésből középről. 1–3
5. perc:
Hansen bejátszása rossz volt Vorinak, a túloldalon Sulic betörését Omeyer védte. Aztán Mikler bemutatta harmadik bravúrját is!
4. perc: Gulyás
a szélről betalált. 1–2
4. perc: Abalo
válaszolt. 1–1
3. perc:
Vezet a Veszprém! Ilics talpról szép gólt dobott. 0–1
2. perc: Mikler
újabb nagy védése! A bal szélről jövő lövést hárította bravúrral.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT!
A PSG támadott először, Mikler hatalmas védéssel kezdett.

Cseh játékvezetői páros dirigál.

A Veszprém a Mikler – Ugalde, Nagy, Chema, Sulic, Ilics, Marguc felállásban kezd támadásban.

A kézsérüléssel bajlódó Nagy László is ott van a Veszprém nevezett keretében.

A MECCS ELŐTT

Az MKB-MVM Veszprémnek déja vu érzése lehet, hiszen a PSG-vel tavaly is a BL-negyeddöntőben mérkőzött, akkor kettős győzelemmel jutott tovább, és szerepelhetett Kölnben, ahol az elődöntőben a Kiel, a bronzmeccsen a Barcelona verte meg.

„Átalakult és Thierry Omeyer meg William Accambray igazolásával erősödött tavaly óta a PSG, mégis volt mit okulnunk a felkészülés során a legutóbbi párharcunkból – fejtegette Gulyás Péter, a bajnokcsapat válogatott jobbszélsője. – Párizsban az első félidőben sokszor adtuk el a labdát, és a hajrá is szoros volt. Veszprémben is gyakran hibázunk, és ezeket a hibáinkat kihasználták az ellenfeleink. Kétszer hatvan percen át kell koncentrálnunk, mert az idén akár a kis hibáink is végzetesek lehetnek. Köln a célunk.”

Carlos Ortega, a Veszprém edzője elmondta, Nagy László játéka továbbra is kérdéses:

„Az idény legfontosabb párharca vár ránk, és Párizsban az első találkozón is győzni szeretnénk, mert ezzel nagyot lépnénk előre Köln felé. Nagy László keze továbbra is sérült, ezért erősen kétséges, játszhat-e vasárnap. A PSG, amellyel legutóbb is a BL-negyeddöntőben találkoztunk, fejlődött tavaly óta. Kitűnőek a kapusai, félelmetes a támadósora, különösen az átlövői veszélyesek.”