A Szeged döntetlent játszott a német bajnokkal

2016.09.25. 16:52
Nem Marin Segón múlt, hogy elmaradt a szegedi győzelem (Fotó: Reviczky Zsolt)
A Mol-Pick Szeged 28–28-as döntetlent játszott hazai pályán a német bajnok Löwennel a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában.

FÉRFI KÉZILABDA BL
B-CSOPORT, 1. FORDULÓ

MOL-PICK SZEGED–RN LÖWEN (német) 28–28 (13–12)
Szeged, 3100
néző. V: Jurinovic, Mrvica (horvátok)
SZEGED: SEGO – Sostaric 3 (3), BALOGH ZS. 3, Skube 2, Bánhidi, GORBOK 6, KÄLLMAN 5. Csere: Blazevic, Thiagus Petrus, Buntic 3, GABER 2, Bodó 1, P. Rodríguez 1, Obranovic 2
LÖWEN: PALICKA – Groetzki 4, Petersson, PEKELER 4, G. Guardiola 1, EKDAHL DU RIETZ 3, SIGURDSSON 5. Csere: Appelgren (kapus), SCHMID 6 (2), Baena 2, Abt, Reinkind 2, Steinhauser 1
Az eredmény alakulása. 4. perc: 3–1. 7. p.: 3–4. 11.p.: 4–6. 15. p.: 5–9. 20. p.: 7–10. 26. p.: 11–10. 34. p.: 14–14. 38. p.: 15–17. 40. p.: 18–18. 44. p.: 21–19. 49. p.: 22–23. 54. p.: 25–24. 58. p.: 27–25
Kiállítások: 2, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/3, ill. 2/2
Carlos Pastor, a Szeged edzője:
– Nehéz megszólalni a BL-háborúban az utolsó pillanatban elvesztett pont után. A végig fordulatos mérkőzésen ez azért történhetett meg, mert csapatunknak egyelőre kevés a tapasztalata, és szokatlan volt a Löwen hét a hat elleni támadójátéka. Ugyanakkor már alakul az összjátékunk. Bármi megtörténhetett volna, háromesélyes volt a csata és a végjáték is. Az első húsz percet elvesztettük, aztán javult a játékunk, a végén pedig hajszálnyira álltunk a győzelemtől.
Nikolaj Jacobsen, a Löwen edzője: – Taktikai okokból és egy-egy játékosom pihentetése érdekében hét a hat ellen támadtunk, ez az elképzelésünk bevált. Az elején egyértelműen uraltuk a mérkőzést, majd kimaradó helyzeteinkkel felhoztuk a Szegedet. A második félidőben koncentráltabban, fegyelmezettebben játszottunk, sokat tettünk a győzelem megszerzéséért. Ez mégis elmaradt, mert az utolsó öt percben kaotikus események történtek, én magam is hibáztam, miként ellenfelünk edzője is. Az egy pont megszerzése Szegeden nem rossz eredmény, elégedett vagyok.

A CSOPORT MÁSIK VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSÉN
Kristianstad (svéd)–Vardar Szkopje (macedón) 23–28 (12–15)

8. Kristianstad (svéd)1123–28–50

Szergej Gorbok két bombája után úgy tűnt, jól kapja el a mérkőzés elejét a nyáron szinte teljesen átalakuló Szeged, a 3–1-es előnyből azonban az első negyedóra végére 9–5-ös hátrány lett. Aki esetleg azt hitte, hogy Uwe Gensheimer távozása után a bal szélről már nem lesz olyan veszélyes a Löwen, mint eddig volt, tévedett, hiszen a rutinos Gudjón Valur Sigurdsson érkezett a német klasszis helyére, aki egymás után dobálta a gólokat.

Az sem segített a Szeged helyzetén, hogy előbb Balogh Zsolt, majd Stas Skube hibázott hétméterest. Juan Pastor időkérése után javult a helyzet, a Kielcétől igazolt Marin Sego több bravúrt is bemutatott a kapuban, és a 26. percben már 11–10 volt ide.

A Löwen gyakorlatilag végig úgy támadott, hogy lehozta a kapusát, és leginkább a visszarendeződésén látszott, hogy nagyon begyakorolta ezt a játékrendszert, hiszen a Szeged csak egy üres kapus gólt tudott dobni.

A második félidőt nagyon rosszul kezdte a Pick, a sorra eladott labdákból könnyű indításgólokat lőtt a német bajnok, csak a ziccereket fogó Segónak volt köszönhető, hogy nem húzott el jobban a Löwen (15–17).

A 40. percben a Szeged emberhátrányban egyenlített kétgólos hátrányból, 22 másodperc alatt két gólt lőve. Ezt követően sem hagytak alább az izgalmak, hol az egyik, hol a másik csapat vezetett. A véghajrában a horvát Sandro Obranovic lőtt két rendkívül fontos gólt, a kettő között Sego védte a sokadik ziccert.

Fél perccel a vége előtt egy góllal vezetett a Szeged, amikor passzív játéknál Juan Pastor időt kért. A játék újraindulása után néhány passzra maradt csak lehetősége a Szegednek, de Obranovic előtt megnyílt az út, így egyből kapu felé tört, ám lövését védte a kapus. A Löwen utolsó támadásánál Kim Ekdahl Du Rietz lőtte el a labdát, amely a kapuban kötött ki, így az Oroszlánok a bő másfél éven belüli harmadik próbálkozásukra el tudták kerülni a vereséget az újszegedi sportcsarnokban.

2. FÉLIDŐ

60. perc: 25 másodperccel a vége előtt, passzív jelzésnél Pastor kikérte a harmadik idejét. Obranovic lövését hárította Palicka, három másodperccel a vége előtt pedig Ekdahl Du Rietz akasztott óriási gólt. 28–28 a vége.

59. perc: Gorbok passzívnál Balogh passzát bombázta a kapuba, Pekeler, azonban szinte azonnal válaszolt. 28–27
58. perc:
Pazar támadás végén Obranovic ugrott be a hatoson belülre, majd átejtette Palickát. Először vezet kettővel a Szeged a második félidőben. Időt kért a Löwen, majd Groetzki talált be a szélről. 27–26
57. perc: Sigurdsson kapott labdát, de Sego újabb bravúrt mutatott be. 26–25
56. perc:
Obranovic talált a kapuba, de a bírók belefújtak. Obranovic azonban újra felvállalta az egy az egyet, majd érvényes gólt lőtt. 26–25
55. perc:
Gorbok lövését megfogta az először pályára lépő Appelgren. Steinhauser a lécre bombázott, majd kicsit megkavarodtak a németek, rosszul cseréltek, így Appelgren kapott kiállítást. Juan Carlos Pastor kikérte a második idejét. 25–25
54. perc:
Schmid emelkedett magasról, tízról pedig a jobb felsőbe bombázott. 25–25
53. perc:
Sego hárított, majd Balogh újra a léc alá bombázott Guardiola szorításában. Újra a Szegednél az előny! 25–24
52. perc:
Újra Sostaric érkezett a heteshez, és Palicka lába alatt a hálóba pattintotta a labdát. 24–24
51. perc: Baena
fordult le emberéről, majd be is lőtte a ziccerét, a gyors ellentámadás végén pedig Obranovicot akasztották meg szabálytalanul. 23–34
50. perc:
Gorbokot lövése ment fölé a blokkról, majd Gaber harcolt ki hetest. Sostaric második büntetőjét is értékesítette. 23–23
49. perc:
Ekdahl Du Rietz a szaggatottról a jobb alsóba vágta a labdát. 22–23
48. perc: Gabert gyötört meg, de a bírók nem láttak szabálytalanságot. Nikolaj Jacobsen időt kért. 22–22
47. perc: Baloghnak
újra elsült a keze, Palicka ezt a lövést sem tudta hárítani. A másik oldalon Groetzki villant, így újra egalizáltak a németek. 22–22
46. perc:
Nem jött be a kínai, így Groetzki egyenlített a lerohanás végén. 21–21
45. perc: Skube ment bele ellenfelébe, a másik oldalon du Rietz lövését azonban olvasta Sego. 21–20
44. perc:
Källman indult meg, majd észrevette, hogy üres a kapu, így könnyű gólt szerzett. Reinkind verte meg egy az egyben Thiagus Petrust, majd értékesítette a ziccerét. 21–20
43. perc:
Schmid átlövését védte nagyon biztosan, két kézzel Sego. Skube húzta le Källmannak a labdát, ő pedig ezúttal sem hibázott a szélről. 20–19
42. perc:
Emberelőnyben, Balogh lőtt óriási gólt. 19–19
41. perc:
Groetzki pattintotta el Sego lába alatt a labdát, ezután pedig kiegészült a Szeged. Petersson volt szabálytalan, ő is kiállt két percre. 18–19
40. perc:
Emberhátrányban egyenlített a Szeged: előbb Gorbok talált be, majd Buntic szerzett labdát, és lőtt a hálóba. 18–18
39. perc: Ekdahl du Rietz passzából Baena talált be, sőt Gaber még egy kiállítást is kapott. 16–18
38. perc:
Újabb lerohanás, ezúttal Guardiola volt eredményes. Gaber ismét befordult, ezúttal pedig a lövése is a hálóban kötött ki. 16–17
37. perc: Buntic veszített labdát támadásban, Sego azonban hárította Petersson ziccerét. 15–16
36. perc:
Fordított a Löwen, Schmid lőtt gólt egy gyors indítás után. 15–16
35. perc:
Pedro szedett össze egy lecsorgó labdát, majd a kapuba vágta a szélről. Schmid lövését már majdnem hárította Sego, a lába alatt azonban áthaladt a gólvonalon. 15–15
34. perc:
Gaber vágta Palickába a labdát, egy gyors indítás végén pedig Sigurdsson egalizált. 14–14
33. perc:
A lerohanás végén Källman szerzett gólt. Sego újabb bravúrt mutaott be, Baena közeli lövését hárította. 14–13
32. perc: Bodó lövése gyenge volt, a másik oldalon Sigurdsson kínai figura végén eleresztett lövését védte Sego. 13–13
31. perc: Folytatódott a meccs, a Löwen kezdte a második félidőt. Baena lőtt kapufát, a kipattanót összeszedő du Rietz pedig Sego lábába lőtte a ziccert. Újabb eladott labda, Sigurdsson már belőtte a ziccert. 13–13

1. FÉLIDŐ

30. perc: Buntic verte meg a védőjét ismét, lövése pedig – Palicka kezét is érintve – a hálóban kötött ki. Véget ért az első félidő, harminc perc után 13–12-re vezet a Szeged!
29. perc:
Buntic volt erőszakos, betörése pedig gólt ért, Palicka feje felett a kapuba vágta a labdát. A másik oldalon Schmid pókhálózta ki elemi erővel a jobb felső sarkot. 12–12
28. perc: Buntic a szaggatotton kívülről lőtt, de Palicka könnyen hárított. Sigurdsson lövését pedig Sego védte lábbal. 11–11
27. perc: Kiegészült a Löwen, majd Schmid váltott gólra egy hetest. 11–11
26. perc:
Újra vezet a Szeged: Bodó verte meg egy az egyben a védőjét, majd közelről a hálóba lőtt. 11–10
25. perc:
Ekdahl Du Rietz kapott kétperces kiállítást. Emberelőnyben Buntic óriási kapufát lőtt, a kipattanó után azonban Källman kapott remek labdát, a szélről pedig egyenlített. 10–10
24. perc: Palicka védte Bodó kísérletét, ám Segón az utóbbi percekben nem lehet kifogni Ekdahl Du Rietz ziccerét is hárította. 9–10
23. perc:
Schmid lövését ezúttal fogta Sego, Gorbok pedig páros lábról felugorva óriási gólt lőtt. A vendégek újabb kapufát, a szegediek pedig egy újabb Sego-védést jegyezhettek fel. 9–10
22. perc: Ekdahl Du Rietz lőtt kapufát, ám ezúttal sem sikerült z üres kapuba találni, Thiagus Petrus lövését Pekeler blokkolta. 8–10
21. perc: Sego hárított, a visszatámadás végén azonban Källman kapura lőtt labdáját elkapta a visszafutó Palicka. 8–10
20. perc:
Schmid adott zseniális passzt Pekelernek, aki ezt a helyzetet is bevágta. Gaber váltotta Bánhidit, és egy remek góllal mutatkozott be. 8–10
19. perc:
Schmid lőtt kiszorított helyzetből, Sego lábbal védett. Gorbok lőtt a bal alsóba az ellentámadásból, a Löwen pedig időt kért. 7–9
18. perc: Thiagus Petrus kapott passzívnál sárgát, így újra támadhatott a Löwen. 6–9
17. perc:
Buntic érkezett Balogh helyére, és rögtön kiharcolt egy hetest. Sostaric állt oda, ő pedig biztosan a bal alsóba vágta a labdát. 6–9
16. perc:
Néggyel elhúzott a Löwen, így időt kért a Szeged. Balogh átlövését hárította Palicka egy kézzel. A lerohanás végén Ekdahl du Rietz rálépett a vonalra. 5–9
15. perc:
Újra megtalálták Pekelert, ő pedig befordult, és Sego alatt a hálóba pattintott. Bánhidi lőtt kapufát, majd az ellentámadás végén Sigurdsson ejtette át Segót. 5–9
14. perc: Sego hárította fejjel Sigurdsson ziccerét, majd Schmid adta el a labdát. Sego indításába azonban belekapott egy német játékos, így visszaszerezték a labdát. 5–7
13. perc:
Bánhidi harcolt ki hetest, Skube azonban a felső lécre vágta, onnan pedig a gólvonal elé pattant a labda. 5–7
12. perc: Schmid
vállalkozott lövésre, Thiagus Petrus teste mellett pedig a jobb alsóba lőtt. 5–7
11. perc:
Skube rontott a szegedieknél, Sigurdsson pedig büntetett, a jobb alsóba vágta a labdát. Skube ezúttal nem hibázott és a hálóba bombázott. 5–6
10. perc:
Eljutott Sigurdssonhoz a húzás, biztosan értékesítette a helyzetet a szélről. 4–5
9. perc:
Petersson trafálta telibe a lécet, a másik oldalon Balogh betörése után kapott hetest a Szeged. A sértett állt oda, Palicka azonban lábbal hárította Balogh próbálkozását. 4–4
8. perc:
Palicka fogta Gorbok lövését, a másik oldalon Skube lőtt a kapusba. Mivel a németek heten támadtak, Skube az üres kapuba lőhetett gólt. 4–4
7. perc:
Pekelert találták meg beállóban, ő értékesítette a helyzetet. Fordított a Löwen. 3–4
6. perc:
Balogh ejtését Palicka kivédte, Groetzki pedig a lerohanás végén betalált. 3–3
5. perc:
Blazevic sárga lapot, a Löwen hetest kapott, melyet Schmid értékesített. 3–2
4. perc: Újabb Gorbok-bomba, ezúttal a másik sarkot választotta. 3–1
3. perc:
Gorbok lőtt óriási gólt a bal felsőbe. Védhetetlen lövés volt. 2–1
2. perc:
Heten támadtak a németek, Schmid ki is egyenlített. 1–1
1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a hazaiak vezethetik az első támadást. A Szeged eladta a labdát, Källman azonban azonnal visszaszerezte, majd értékesítette a ziccert. 1–0

ELŐZMÉNYEK

KORÁBBAN

Meskov Breszt (fehérorosz)–Kielce (lengyel) 24–29
Celje PL (szlovén)–PPD Zagreb (horvát) 30–28
Kristianstad (svéd)–Vardar (macedón) 23–28

A BL-ben eddig hatszor találkozott egymással a két csapat, a mérleg három szegedi siker és három Rhein-Neckar Löwen-győzelem.

A Szegedhez hasonlóan a Telekom Veszprém is német együttes ellen kezdte meg a szereplését a BL-ben, Nagy Lászlóék szombaton 24–24-es döntetlent játszottak a Flensburg otthonában.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik a Mol-Pick Szeged–Rhein-Neckar Löwen összecsapás a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójából. Tartsanak velünk!