Az utolsó percben bukta el a győzelmet a Veszprém

2016.09.24. 17:28
A Veszprém győzelmet szalasztott el a Flens-Arenában
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének első fordulójában a Telekom Veszprém 24–24-es döntetlenre végzett a Flensburg otthonában. A magyar bajnok már hat góllal is vezetett a második félidőben, az utolsó percben azonban egyenlíteni tudott a német házigazda.

FÉRFI KÉZILABDA BL
A-CSOPORT, 1. FORDULÓ

FLENSBURG (német)–TELEKOM VESZPRÉM 24–24 (10–13)
Flensburg, 5000
néző. V: Eliasson, Palsson (izlandiak)
FLENSBURG: MÖLLER – Karlsson, GLANDORF 5, MOGENSEN 4, Wanne 1, MAHÉ 9 (3), Jakobsson. Csere: M. ANDERSSON, Heinl 1, Zachariassen, H. Toft Hansen 2, Gottfridsson 1, Djordjics, Radivojevics 1, Horvat. Edző: Ljubomir Vranjes
VESZPRÉM: MIKLER – Marguc 2, NAGY L. 6, Nilsson 1, PÁLMARSSON 3, ILICS 7 (4), UGALDE 2. Csere: Gulyás, Schuch, Gajic, Kopljar 1, Ancsin, Terzic, Sulic 2. Edző: Xavier Sabaté
Az eredmény alakulása. 9. perc: 3–1. 15. p.: 5–5. 17. p.: 6–7. 20. p.: 7–9. 29. p.: 9–13. 39. p.: 12–18. 46. p.: 16–18. 55. p.: 20–23. 60. p.: 23–24
Kiállítások: 8, ill. 16 perc
Hétméteresek: 3/6, ill. 4/4
LJUBOMIR VRANJES, a Flensburg edzője:
– Az első félidőben nem úgy játszottunk, ahogy szerettünk volna, igaz, a világ egyik legjobb védelmével kellett szembenéznünk. Sok hibát követtünk el, amit a Veszprém büntetett. A védekezésünk jól működött. A második félidőben próbáltunk stratégiát váltani. Az utolsó tíz percre maradt elég erőnk az egyenlítéshez. Tudunk jobban játszani, és fogunk is.
XAVIER SABATÉ, a Veszprém edzője: – Büszke vagyok a játékosaimra, gondjaink dacára jól játszottak. Néhány poszton csupán egy játékosunk volt, Pálmarsson pedig úgy lépett pályára, hogy szinte nem is edzett előtte. Az első félidőben jól védekeztünk, Mikler pedig fantasztikusan védett. A másodikban kissé elfogyott az erőnk, szomorú vagyok, hogy a végén nem sikerült nyernünk, de örülök, hogy a négyes döntőbe jutás egyik nagy esélyesénél jól játszottunk.

8. Schaffhausen (svájci) 1 1 24–25 –1 0

Jó tíz perc kellett az első gól után a Veszprémnek, hogy felvegye a ritmust: Nagy László vezető találatát követően sorra jöttek a Flensburg-találatok, a 12. percben azonban Andreas Nilsson egyenlíteni tudott. Sőt, három perccel később Cristian Ugalde révén a vezetést is megszerezte a magyar bajnok. A 20. minutumban Renato Sulic szerencsés góljával már kettő volt közte.

A kétgólos előny állandósulni látszott, amihez kellett a Veszprém remek védekezése, valamint hogy a kapuban kezdő Mikler Roland két hetest is megfogott. Kentin Mahé öt gólig jutott az első harminc percben, nem találta az ellenszert a magyar csapat a francia válogatott játékosra. Momir Ilics hetesgóljára Toft Hansen gyönyörű akciógóllal felelt, a szünetben három fával ment a Veszprém. (10–13)

A fordulás után nagyon belekezdett a Veszprém: Mikler remekül védett, Nagy László, Marguc és Ilics is szórták a gólokat, így tíz perc elteltével már hat volt a magyar bajnok előnye. Ezután azonban mintha megtorpant volna, Thomas Mogensen pedig kihasználta ezt – néhány perc leforgása alatt ötször is betalált. Rendkívül izgalmas hajrának néztünk elébe.

Az utolsó két percnek úgy vágtak neki a csapatok, hogy egy gól volt a különbség. Pálmarsson ekkor rendkívül fontosnak tűnő találatot szerzett, két védőt is megvert és a kapu közepébe bombázott. Az igazi dráma azonban az utolsó percben jött. Heinl hozta közelebb a Flensburgot, ráadásul Ugaldét kiállították, így a Veszprém emberhátrányban fejezte be a meccset. Fél perc volt hátra, a Veszprém támadott egygólos előnyben – mégsem sikerült kihúzni a végéig kapott gól nélkül. Elveszítette a labdát a Sabaté-csapat, a Flensburg pedig góllal büntetett, így döntetlennel zárult a találkozó. (24–24)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Megkezdődik az utolsó perc, kétgólos veszprémi előnnyel. KIÁLLÍTÁS! Ugalde rántja le Svant, amiért kiállítják, emberhátrányban fejezi be a meccset a Veszprém. Heinl talál be középről, fél perc marad vissza. EGYENLÍT A FLENSBURG! Elveszíti a labdát a Veszprém, Glandorf pedig az üres kapuba ejt.24–24 A VÉGE
59. perc: Pattanásig feszül a hangulat a pályán és a lelátón is, nagyon fontos veszprémi támadás. GÓÓL! Passzívnál Pálmarsson szerez fontos gólt, beviszi két védő között és az alsóba pattint. 22–24
58. perc: Mahé kerül a földre két veszprémi védő között, hetes a Flensburgnak. Mahé belövi a hétméterest, feljön egy gólra a Flensburg. 22–23
57. perc: Sulicot látják szabálytalannak, elveszik a labdát a Veszprémtől. Ezt ki is használja a Flensburg, a túloldalon Glandorf ejt a hálóba egy szép csel után. 21–23
56. perc: Időt kér a Flensburg. Passzívnál Mogensen lövését hárítja Mikler!
55. perc: Passzívnál egészül ki a Veszprém. MEKKORA GÓL! Pálmarsson a legkiélezettebb szituációban ragaszt hatalmas gólt a Flensburg hálójába! Nagyon fontos találat.20–23
54. perc: Emberhátrányban támad a Veszprém, Gajic lövését blokkolják. FONTOS VÉDÉS! Svan nem tud mihez kezdeni Miklerrel, a világklasszis szélső a rövidbe húzza a labdát, de a magyar kapus hárít. Feljöhetett volna egyre a német együttes...
53. perc: GÓÓL! Nagy László indul el a szélre, ezzel meglep mindenkit, és megszerzi hatodik találatát a mérkőzésen. Gottfridsson lő a bal oldalról a hosszúba, ráadásul Marguc taszít rajta egyet a levegőben, így kiállítják a szlovén szélsőt.20–22
52. perc: Passzív miatt elveszik a labdát a Veszprémtől. Közelebb zárkózik a Veszprém, Glandorf eredményes. Kiegészül közben a Veszprém a túloldalon.19–21
51. perc: Ugalde kap két percet belül védekezésért, a Flensburg pedig hetest. MIKLER VÉD! A magyar kapus hárítja Mahé lövését, de visszapattan a franciához a labda, másodjára pedig a hálóba talál. 18–21
50. perc: GÓÓL! Ilics talál be, visszaállítva a háromgólos különbséget. Sőt! Eladja a labdát a Flensburg, vagy ha úgy vesszük, a Veszprém szerzi meg, Marguc indítását Nagy László váltja gólra! 17–21
49. perc: Közelebb zárkózik a Flensburg, Mahé eredményes. 17–19
48. perc: Labdát szerez védekezésben a Veszprém, Terzic próbálja meg saját térfeléről az üres kaput bevenni, de nem jár sikerrel. Nagy László töri meg a gólcsendet, középről tüzel a bal alsóba. 16–19
47. perc: Ilicset sáncolják emberelőnyben, aztán Nagy László arcon találja Mogensent. Már hat perce góltalan a magyar csapat.
46. perc: Mogensennel nem bír a Veszprém, középről lő a kapu bal oldalába. Időt kér Sabaté, 4–0-s rohammal sokkol a Flensburg most. KIÁLLÍTÁS! Nilssonról küldik ki Heinlt.16–18
45. perc: Kiegészül a Veszprém, Pálmarsson lövését hárítja Andersson. Megtorpan a Veszprém, közel öt perce gól nélkül a vendégek.
44. perc: Ilics lő a hálóba középről, de belemenést fújnak ellene – nincs gól. Mogensen elkapja a ritmust, a léc alá bombáz, még emberelőnyben. 15–18
43. perc: Keményen védekezik a Veszprém, Nagy László állítja meg Mahét. Túl keményen most, Schuch Timuzsin kap két percet. Gyorsan kihasználja az emberfórt a Flensburg, Wanne eredményes a bal szélről. 14–18
42. perc: Ilicset ráncigálják, Pálmarsson lövése viszont célt téveszt. A túloldalon Mogensent sáncolja Sulic, sarokdobás a Flensburgnak.
41. perc: Mogensen töri meg a Flensburg több mint ötperces gólcsendjét, szépít a házigazda. 13–18
40. perc: Pálmarssonnal szemben védekeznek belül a hazaiak, hetes! BENT VAN! Ilics ezúttal csel nélkül, ravaszul helyez a kapu bal oldalába. 12–18
39. perc: Nagy László mellett kerül a földre Toft Hansen, szabaddobás. Svan ezúttal sem tud túljárni Mikler eszén, ráadásul kintről húzza vissza a bejátszást – fordulhat a Veszprém.
38. perc: Kőkeményen védekezik a Flensburg, Nagy László és Sulic is kap egyet, utóbbi a földre kerül. Passzívnál Pálmarsson lövését védi a kapus, Marguc pedig nem tudja összekaparni a kipattanót. GÓÓÓL! Mikler újabb fontos védését követően Sulic lép ki ziccerben és váltja gólra azt!12–17
37. perc: Pálmarsson lövését blokkolják. ÓRIÁSI VÉDÉS! Svan a jobb szélről ugrik be, a hosszú sarkot veszi célba, de Mikler olvassa és hárít!
36. perc: Mogensen viszont túljár a magyar kapus eszén, középről bombáz a jobb alsóba. 12–16
35. perc: Időt kér a Flensburg négy és fél perc elteltével. Gyönyörű támadás a Flensburgtól, Mahé kísérletét azonban lábbal hárítja Mikler!
34. perc: Nagy László szerez most labdát védekezésben, a leindítást Marguc lövi az üres kapuba, Ugaldéval labdázgatnak kicsit előtte, de a szlovén aztán a biztosat választja. 11–16
33. perc: A Veszprém labdát szerez, Kopljar jól száll be Nagy helyére. Kopljar remek bejátszásával fordulna be Sulic, de Heinl lerántja, amiért kiállítják, a Veszprém pedig hetest kap. GÓÓL! Ilics nem tud hibázni hétméteresből, négy közte.11–15
32. perc: Nagy László bátran vállalkozik a szaggatottról, gól is az eredménye. Elkezd vérezni a térde a földet érés után, le kell cserélni, mivel vérző sebbel nem lehet a pályán a klasszis átlövő. 11–14
31. perc: FOLYTATÓDIK A TALÁLKOZÓ! Kiegészül a Flensburg az első támadására. Szerencsés gól, Mahé lövése besurran Mikler hasa alatt. 11–13

1. FÉLIDŐ

30. perc: Egy szép flensburgi gól a végére: Toft Hansen háttal a kapunak veszi át a labdát, majd estében Mikler lábai pattint lő a hálóba. Néhány másodperc marad az első félidőből, időt kér a Veszprém. Vajon mit talál ki Sabaté mester? Ilicset betakarják, úgyhogy az állás nem változik. 10–13 A SZÜNETBEN!
29. perc: HETES ÉS KIÁLLÍTÁS! Sulic csinálja meg a helyzetet, Glandorf viszont a földre viszi. Büntető a Veszprémnek, a Flensburg játékosa pedig pihenhet. GÓÓÓÓL! Ilics értékesíti a hetest, néggyel vezet a magyar csapat. Radivojevics ravasz átlövését nagy bravúrral hárítja Mikler, nagyot spárgázik!9–13
28. perc: KÖZTE HÁROM! Kopljar telibe lövi Möllert, ám bepattan a labda a kapusról, de hát ahogy a mondás is tartja: „jó csapatnak van szerencséje”. Mikler véd, a labda pedig a Veszprémé.9–12
27. perc: Pálmarsson megszerzi első találatát a mérkőzésen, a lehető legjobbkor, ismét kettő közte. Mahét viszi földre Nagy László, amiért kiállítják, a Flensburg pedig hetest kap. KIMARAD! Mikler megfogja Wanne hetesét, a mérkőzésen már a második hétméteresét hárítja!9–11
26. perc: Sulic mellett viszi be a labdát Mahé a jobb oldalon, és talál a hálóba, már ötödször ezen a találkozón... 9–10
25. perc: Passzívnál eladja a labdát Mahé, nem értik meg egymást Horvattal. Nagy László viszont kapufát lő.
24. perc: Iliccselnem bírnak a hazaiak, meglövi harmadik gólját a meccsen. 8–10
23. perc: Szépít a német gárda, Mahé megy el Schuch mellett és lő a hálóba. Ugalde fölé lő a túloldalon. 8–9
22. perc: Egy jó sánc után Radivojevicshez pattan a labda, a szerb szélső azonban mellé trafál.
21. perc: Időt kér a Flensburg, először a meccsen kettővel megy a Veszprém.
20. perc: Terzic védekezik remekül, majd Ugalde indítja le gyorsan Sulicot, aki magabiztosan vágja be a ziccerét szemben Möllerrel. 7–9
19. perc: Djordjics lövését sáncolják a veszprémiek. Ugalde a kapufát trafálja telibe, majd mindkét csapat eladja a labdát. Kapkodás a pályán most, sokat hibázik mindkét együttes. A Flensburg nyugtatja a játékot.
18. perc: Nagy László harcol ki hetest a túloldalon. Ilics pedig nem szokott hibázni, most sem teszi meg! 7–8
17. perc: NA DE! Nilsson ismét eredményes, vezet a Veszprém. Belül védekezés, újabb hetes, jön Mahé és Mikler következő párharca. Ezúttal a Flensburg játékosa nyeri a csatát, ezzel kiegyenlít. 7–7
16. perc: MIKLER KIVÉDI MAHÉ HETESÉT! A francia válogatott lövését hárítja a magyar kapus! Vészkapussal a Veszprém, ezt használja ki most a Flensburg, Radivojevics a gólszerző. 6–6
15. perc: Mikler hárítja Glandorf kísérletét, majd indítja Ugaldét a túloldalon, Möller még nem ér vissza a kapuba, így a spanyolnak nincs nehéz dolga az üres kapuval szemben. KIÁLLÍTÁS! Pálmarsson lök a büntetővonalon, két percet kap érte.5–6
14. perc: Emberelőnyben a Veszprém, Wanne pihenhet két percet. Szép támadás fórban, jön is az egyenlítés, Marguc a jobb szélről pattint a hálóba. 5–5
13. perc: Mahé gólra váltja a büntetőt, előny ott ismét. 5–4
12. perc: EGÁL! Nilsson kiegyenlít, becsorog a labda a hálóba. Ilics löki Toftot, hetes a hazaiaknak.4–4
11. perc: Megy ez emberhátrányban is, Nagy László középről lövi át a falat és a jobb alsóba helyez. Mahe pontatlan lövése után támadhat az egyenlítésért a Veszprém.4–3
10. perc: Glandorf a jobb oldalról ragaszt nagy gólt a hosszúba, Mikler nem érhet oda. Renato Sulic szépít, majd visszafutás közben hozzáér az indításhoz, amiért kiállítják.3–2
9. perc: Ugalde kis híján labdát szerez emberhátrányban, de nincs meg...
8. perc: Emberhátrányba kerül a Veszprém, most kell jól védekezni.
4. perc: Nincs gól egyik oldalon sem, változatlan az állás.
3. perc: Sőt, már fordít is a Flensburg, ez gyorsan ment... 2–1
2. perc:Nagy kap sárgát védekezésben. Egyenlítenek a hazaiak! 1–1
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A MÉRKŐZÉS! A Veszprémé az első támadás, és az első gól is: Nagy László szerzi! Glandorf lő mellé, de marad a labda a Flensburgnál. 0–1

A Veszprém német csapatok ellen eddig 29-szer nyert, és négy döntetlen mellett 25-ször kapott ki.

A két csapat örökmérlege döntetlenre áll, mindkét gárda három győzelmet jegyzett eddig. A legutóbbi szezonban is egy csoportban voltak, akkor oda-vissza a magyar együttes bizonyult jobbnak.

Indul a – remélhetőleg – hosszú hadjárat a Veszprém számára, a magyar bajnok a legutóbbi második hely után ezúttal megcélozza a dobogó legfelső fokát a Bajnokok Ligájában. A csoportkör első meccsén a Flensburg az ellenfél, amely az előző szezonban a negyeddöntőig jutott, épp a későbbi győztes Kielce ejtette ki.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Flensburg–Veszprém férfi kézilabda BL-csoportmeccs élő tudósításában. Tartsanak velünk!