Rászámoltak a Veszprémre Mannheimben, de megúszta közte héttel

2014.12.06. 20:56
Mikler Roland és a veszprémi védelem ezúttal tehetetlen volt a harapós Löwennel szemben (Fotó: Szabó Miklós)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája C-csoportjának nyolcadik fordulójában a listavezető MKB-MVM Veszprém csúnya vereséget szenvedett a Rhein-Neckar Löwen otthonában. A bakonyi csapatnak – újra Nagy Lászlóval a soraiban – esélye sem volt a pontszerzésre, a mannheimiek 32–25-re nyertek.

LÖWEN:
LANDIN – GROETZKI 7, PETERSSON 7, Gensheimer 5 (1), G. Guardiola 1, Ekhdal du Rietz 3,
SCHMID 7 (3). Csere: Myrhol, Reinkind 1, Larsen, Steinhauser, Sigurmannsson 1
VESZPRÉM:
Mikler – Marguc, Zeitz 2, Sulic 1, Chema Rodríguez 1, ILICS 5 (3), Ugalde 3. Csere: Alilovic (kapus), Schuch, Terzic, NAGY L. 5, Lékai 2, Nilsson 3, Gulyás P. 1, Iváncsik G. 1, Ruesga 1
Az eredmény alakulása. 6. p.:
2–2. 9. p.: 5–3. 13. p.: 8–4. 19. p.: 12–5. 27. p.: 16–10. 33. p.: 20–12. 36. p.: 23–13. 43. p.: 26–17. 46. p.: 26–19. 50. p.: 28–20. 55.p: 30-21.

1 7 249–288 –39 1

Lesz mit elemezni a mannheimi első félidőn, ugyanis a Veszprémmel nem manapság történt olyan legutóbb, ami ezúttal: a támadójáték nagyon akadozott, nemcsak percre, de az egész félidő során teljesen bizonytalan volt, ebből fakadóan pedig a rendkívül gyors játékkal kirukkoló Löwennel nem volt egy kategóriában a SEHA-liga éllovasa.

Carlos Ortega nem sokáig tartalékolhatott Nagy Lászlóval, az átlövőnek nyilván több pihenésre lett volna még szüksége, a kiütés elkerülése végett azonban muszáj volt bevetni, miután Schuch Timuzsin nagyon korán összeszedte a második kiállítását is. Gond volt a védekezéssel is, a legnagyobb probléma azonban az volt, hogy a vendégek képtelenek voltak megakadályozni a gyors német indításokat (9–1 volt a lefordulások aránya az első játékrészben), ez pedig teljes ritmustalansághoz vezetett.

Patrick Groetzki és Uwe Gensheimer lubickolt a pályát uraló tempohandball hangulatban, az elején pedig Alexander Petersson szórta meg magát, a veszprémiek szezonban nyújtott eddigi feszes védekezése kámforrá lett. Carlos Ortega már a 23. percben kikérte a második idejét, amikorra gyakorlatilag már eldőlni látszott a meccs, de a félidő vége volt az igazán csúnya, 18–10 volt oda.

A második félidőre összekapta a támadójátékát a Veszprém, de addigra alábbhagyott a mérkőzés hőfoka, így már a meccset ezen a szinten erélytelenül kezdő svéd játékvezetők jelenléte sem volt zavaró. Andy Schmid világklasszis formát mutatott a félidő elején, így a Veszprémnek csak a hajrában volt lehetősége faragni a hátrányon. És ugyan volt közte tíz is a meccsen, a vége még tisztességesnek mondható hétgólos vereség lett. „Final fouros” szemmel nézve ugyanakkor remélhetőleg időben jött a pofon a Veszprémnek, és a tavaszra sikerül megtalálni a német „futójáték” elleni ellenszert. Löwen–Veszprém 32–25

60. p.: VÉGE! 32–25-re nyert a Rhein-Neckar Löwen.
57. p.: Reinkind
dobott óriási gólt a jobb felsőbe, majd Ruesga iratkozott fel a gólszerzők közé. 31–23
54. p.:
Lékai lövését ezúttal Landin védte. 12 védésnél a dán.
53. p.:
Lékai helyzete nem ment be, majd a túloldalon Groetzki a lécet találta el.
52. p.: Petersson
kapott kétpercet lábért.
hosszú idő után szerzett ismét gólt. 29–20
51. p.:
Nilsson nem tudott Landinnal szemben hat méterről gólt szerezni, majd Ugalde és Nagy László összjátéka sem jött be.
50. p.: Gensheimer
maradt le Nagyról, megütötte, kétperc.
49. p.:
Gulyás fogta meg hátulról Ekdalh du Rietzet, hetes. Gensheimer a bal alsóba helyezett. 28–20
48. p.:
Mikler-védés után hátrányban Ilics hibázott helyzetet.
48. p.: Nagy László
is kiszáll két percre a meccsből.
47. p.: Ugalde
ejtette át Landint. 27–20
47. p.:
A német edző kétperces büntetést kapott, de Schmid a szélről dobott átlövésgólt! 27–19
46. p.: Nagy
újra betalált, Gensheimert verte meg egy az egyben. 26–19
45. p.: Nagy László
betörésből dobott gólt. 26–18
44. p.:
Nyitott védekezés Ugaldéval elöl. Myrhol hetest harcolt ki, Schmid most a kapufára dobta a labdát.
44. p.: Nilsson
kezd belejönni a góllövésbe. 26–17
44. p.: Groetzki
természetesen indításból eredményes. 26–16
43. p.: Veszprémi időkérés.
42. p.:
Lékai passza után Nilsson szinte vízszintes pozícióból továbbított a hálóba. 25–16
41. p.:
Myrhol ismét hetest kapott. Schmid nagyon higgadt. 25–15
40. p.:
Mikler, majd Landin is védett egy nagyot.
36. p.:
Chema ment bele védőjébe. Myrhol hetest kapott a befordulásra, Schmid belőtte, tíz közte. 23–13
32. p.: Lékai
vitte rá a labdát a falra, és becsapta Landint. Lékai és Chema is a pályán, Zeitzs a szélen 19–11
31. p.: Ekdahl du Rietzé
az első gól. Sulicot ápolni kell. 19–10
31. p.: ELKEZDŐDÖTT A MÁSODIK JÁTÉKRÉSZ.

Veszprémi szempontból rémálomszerű volt ez a harminc perc. Eladott labdák sokasága, szétesett támadójáték, tompa védekezés, mondhatni teljes csőd. Úgy tűnik, hogy a tisztes vereséghez is pálfordulás szükséges a mérkőzésen.

30. p.: VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK.
30. p.:
Schmid látványos, fej mögötti passza után Guardiola pattintott a kapuba. 18–10
30. p.:
Ekdahl du Rietzet nem tudták megfogni a veszprémiek. Schmid bedobta a hetest. 17–10
29. p.:
Petersson zúgó kapufát lőtt.
28. Hazai időkérés.
28. p:
A Lékai kiharcolta hetest Ilics dobta be. 16–10
27. p.: Alilovic
pöröl a védőkkel, joggal: ismét egy az egyben maradt Peterssonnal.
26. p.:
Újabb eladott labda, Petersson növelte az előnyt. Teljesen szétesett a Veszprém, ismét löwenes gyors gól Schmid révén. 16–9
25. p.:
Kivédekezett egy támadást a Veszprém! Suliccsal szemben Landin ziccert védett. Bár lökték, de a meccset erélytelenül fújó svéd bírók nem ítéltek.
24. p.:
Előnyből Gulyás húzta be a labdát Landin mellett a rövidbe. 14–9
23. p.: Gensheimer
hátulról taszajtotta Lékait, kétperces büntetés!
23. p.:
Nagy szép passza után Ugaldéé a gól. 14–8
23. p.: Ortega másodszor is időt kért.
Nyolc eladott labdánál jár a vendégcsapat.
22. p.: Nagy betalált, de nem ér vissza, Du Rietz a helyén rögtön büntetett. 14–7
21. p.:
Képtelen megállítani a Veszprém a Löwent, Groetzki már-már alázós cunderrel bosszantotta Alilovicot. 13–6
20. p.:
Könnyen lehet, hogy Schuch megúszta a harmadik kétpercet. A német pad kapott sárga lapot.
19. p.: Lékai
jól érkezett be, góllal kezdett. 12–6
18. p.:
Ilics találta el hátrányból Landint, Gensheimer rohant, és a kapuba pattint. Mire felnézünk, Gensheimer ismét fut, a labda ismét a hálóban. 12–5
18. p.:
Gensheimer büntetője után Alilovic kitolta a labdát!
17. p.:
Myrhol harcolt ki hetest. Kétperc Sulicnak is.
17. p.:
Ugalde rontott ziccert. Nagy László a pályán.
16. p.: Groetzki
nagyon éles szögből nagyon pontos. 10–5
16. p.:
Ismét veszprémi eladott labda, lassú lefolyású Löwen-támadás, Schuchot másodszor küldték ki a játékvezetők.
11. p.: Carlos Ortega időt kért.
Nagy László is próbálja felrázni a csapatot.
11. p.:
Előnyben Gensheimerre zárták a figurát a németek, a szélső nem is hibázott. 7–3
10. p.:
Ismét hazai lerohanás, Groetzki a befejező. 6–3
9. p.: Petersson
nagyon jól kezdett, ismét övé a gól. Schuchot ráadásul kiállították. 5–3
9. p.: Lépéshiba miatt a Löwené a labda, Gensheimert kellett ápolni, de tudja folytatni.
9. p.:
Peterssonon végre fogást talált Mikler, alsókaros lövését védte.
8. p.: Zeitz
szép játék után Ilics passzából köszönt be. 4–3
7. p.: Petersson
újabb átlövése talált utat a kapuba, majd Terzic labdaeladása után leindulás végén sem hibázott. 4–2
6. p.:
Nehézkes a támadójáték, de Ilics befutása beállóba sikeres manőver. 2–2
5. p.:
Ekdahl du Rietz harmadszor ugyanott megy be, Mikler véd, de a kipattanó után Petersson keze sül el. 2–1
4. p.:
Ekdahl du Rietznak ismét megvan a hely, de most Mikler véd.
3. p.:
Láb Sulicnál, elvesztett labda.
2. p.: Ekdahl du Rietz
használta ki a lyukat a hatosfalon. 1–1
1. p.: Eladott labda után szerencséje van a Veszprémnek, Sulicé az első gól. 0–1
1. perc: A VESZPRÉM KEZDTE A MECCSET.
Mikler – Marguc, Zeitz, Chema, Sulic, Ilics, Ugalde a kezdő sor, védekezésben jön Schuch és Terzic.

„Ismeri egymást a két együttes, és biztos vagyok benne, hogy az októberi meccsünk tanulságait a németek is levonták. Nagy csata volt, és csak a hajrában dőlt el, hogy nyerünk. Mannheimbe is ezért megyünk, de tudjuk, otthonában életveszélyes a Löwen. Nem szabad engedni a lerohanásait, és a védelmünknek is olyan agresszívnek kell lennie, mint az eddigi fordulókban volt. Sokat jelent, hogy Nagy László visszatér, vele színesebb a támadó- és a védőjátékunk is – meg persze meglepetést is készítünk ellenfelünknek” – mondta a meccs előtt a kiváló formában lévő Mikler Roland.

A Veszprém meccskeretében újra ott van Nagy László, csak Iman Dzsamali sérült a vendégeknél.

A mannheimi SAP Arénában fogadja a Bundesliga-éllovas a SEHA-liga listavezetőjét.