Férfi kézi BL: Nagy László és Alilovic a hétvége válogatottjában

2016.05.02. 09:50
Nagy László a veszprémi továbbjutás egyik kulcsembere volt (Fotó: Hegedüs Gábor)
Az MVM Veszprém a macedón Vardar Szkopjét búcsúztatva bejutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjébe. A negyeddöntő visszavágói után összeállított válogatottba két veszprémi játékos, Nagy László és Mirko Alilovic is helyet kapott, utóbbi ráadásul a hétvége egyik legszebb védését is magáénak mondhatja.
A HÉTVÉGE VÁLOGATOTTJA
Mirko Alilovic (MVM Veszprém) – Lasse Svan (Flensburg), Nagy László (MVM Veszprém), Joan Canellas (Kiel), Tin Kontrec (PPD Zagreb), Michal Jurecki (Kielce), Dominik Klein (Kiel)
A legjobbak legjobb pillanatai videón!

A veszprémiek horvát klasszis kapusa a 13. percben, 6–4-es macedón vezetésnél hárította Timur Gyibirov büntetőjét.

A Vardar persze minden elismerést megérdemel, hiszen a hazai vereség után nagyot küzdve idegenben ikszre hozta le a BL-győzelem favoritjának tartott veszprémiek elleni visszavágót. Góljai közül pedig kettőt választottak be a forduló legszebb öt találata közé.

A 15. percben Daniil Siskarjov a jobb szélről cunderkötrényt adott Alilovicnak, amit a forduló ötödik legszebb találatának választottak meg. Az állás akkor lett 8–5 a macedónoknak. A 44. percben Alex Dujshebaev villant, és remek testcsel után bombázott a rövid felsőbe, így 20–20-ra alakította az állást. Ez a forduló a harmadik legszebb gólja lett.