Győzelemmel zárta az évet a BL-ben a Szeged

2016.12.03. 18:30
Bánhidi Bence megállításához gyakran két ember kell (Fotó: MTI/Kovács Tamás)
A Mol-Pick Szeged magabiztos teljesítménnyel 27–22-re legyőzte a szlovén bajnok Celjét a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 9. fordulójában. Ez volt a magyar együttes utolsó BL-mérkőzése a 2016-os naptári évben.

Remek formában, a legutóbbi négy Bajnokok Ligája-mérkőzését megnyerve várta a Mol-Pick Szeged a Celje elleni hazai találkozót, amely az esztendő utolsó BL-meccse volt. Ezzel szemben a szlovén csapat az első forduló óta nyeretlen, így minden egyes pontra égető szüksége lett volna. Be is kezdett a Celje, Mlakar kétszer, Mackovsek és Zvizej egyszer-egyszer volt eredményes, így meglépett a vendéggárda. Ehhez persze az is kellett, hogy a Szeged rendkívül álmosan indítson.

A 13. percben azonban megtorpantak a vendégek, 8–6-os vezetésüknél megállt a gépezetük. Innentől sorozatban hat gólt dobott a Szeged, Marin Sego pedig elkapta a fonalat a kapuban, így percek alatt fordítani tudott a házigazda. Jonas Källman különösen jó napot fogott ki, szinte alig-alig hibázott, és védekezésben is nagyon stabil volt az egész Tisza-parti csapat. Közelebb zárkózni nem tudott a Celje, sőt, ötgólos hátránnyal vonulhatott szünetre. (15–10)

A második félidő elején közelebb lopóztak a szlovénok, Mackovsek és Zarabec is gólokkal járult hozzá ehhez. A játékrész derekán is „még csak” három volt a különbség, a Celje védelme egyre jobban zárt, no meg Gajic is folytatta remeklését a kapuban. A hetesekkel meggyűlt a baja a Szegednek, többen eredménytelenül próbálkoztak – akcióból viszont jól ment a hazaiaknak.

Poteko kiállítása után meglépett a magyar együttes, az utolsó tíz percnek rendkívül jó szellemben vágott neki, ennek eredményeként már hat gól is volt az előny. Skube remek gólpasszokkal és gólokkal járult hozzá a sikerhez, de Thiagus Petrus is jól szállt be a mérkőzésbe. Az utolsó percek már nagyon kevés gólt hoztak, több volt a pontatlanság mindkét oldalon, de végül a Szeged magabiztos győzelmet aratott, és a csoport „dobogójáról” várhatja a tavaszi folytatást. (27–22)

KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 9. FORDULÓ, B-CSOPORT
MOL-PICK SZEGED–CELJE PL (szlovén) 27–22 (15–10)
Szeged, 3000
néző. V: Mazeika, Gatelis (lettek)
SZEGED: SEGO – Pedro Rodríguez 2, Buntic, Blazevic, Thiagus Petrus 3, KäLLMAN 6, SKUBE 5. Cs: Bánhidi 2, Gorbok 1, Balogh Zs. 3 (1), GABER 4, Obranovic, Sostaric 1. Edző: Carlos Pastor
CELJE: Gajics – G. Marguc 2, MLAKAR 4, Zarabec 2, Poteko, MACKOVSEK 5, L. ZVIZEJ 7 (2). Cs: Babarkas, Beciri 1, Razgor, Suholeznik, Malus 1, Groselj. Edző: Branko Tamse
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–3. 8. p.: 3–4. 10. p.: 5–5. 14. p.: 6–8. 21. p.: 12–8. 24. p: 14–9. 33. p.: 16–11. 37. p.: 16–13. 45. p.: 22–17. 50. p.: 25–19
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 5/1, ill. 4/2
Carlos Pastor:
– Nehezen nyertünk, mert csak az első félidő közepén kezdett összeállni a játékunk. Játékosaim hozzáállásával elégedett voltam, ám a fegyelmével kevésbé. Ezen javítani kell.
Branko Tamse: – Megérdemelten nyert a Szeged. Csak az első tíz percben kézilabdáztunk jól, aztán a hibáinkkal felhoztuk a hazaiakat. A második félidőben próbáltunk taktikát változtatni, de nem volt tökéletes a játékunk.
TOVÁBBI SZOMBATI EREDMÉNYEK
A-CSOPORT
Barcelona (spanyol)–Paris SG (francia) 35–32 (14–14)
Kiel (német)–Wisla Plock (lengyel) 24–24 (15–9)
C-CSOPORT
La Rioja (spanyol)–Metalurg Szkopje (macedón) 31–26 (16–14)
Csehovszkije Medvegyi (orosz)–Montpellier (francia) 27–33 (13–14)
D-CSOPORT
Nantes (francia)–Team Tvis Holstebro (dán) 31–26 (15–16)

2. FÉLIDŐ

60. perc: Malus mellé pattint, de marad a labda a vendégeknél szabálytalanság miatt. Kiegészül a Celje, Beciri pedig betalál. EZ A VÉGE! 27–22
59. perc: Balogh Zsolt durrant mellé középről. SEGO! Ziccert hárít a szegedi kapus, 32 százalékon áll. REMEK GÓL! Bánhidi kap jó labdát középen, be is vágja a ziccert. 27–21
58. perc: Malus töri meg a több mint ötperces gólcsendet. KIÁLLÍTÁS! Suholeznik mehet le, a levegőből szedi le Baloghot, ezt pedig nem teheti büntetlenül.26–21
57. perc: Zarabec lő mellé, de szabaddobást kap a Celje. Időkérés a vendégektől.
56. perc: Gaber labdát szerez védekezésben. Kiegészül a Celje közben. Balogh totyog támadásban, elveszik a labdát tőle.
55. perc: Obranovic bejátszása rossz Thiagus Petrus felé, a Celje fordulhat.
54. perc: Kínai figurával próbálkozik a Celje, de sikertelenül, mégis marad a labda náluk. Mlakar összeesik Blazevic mellett, a játékvezető pedig megunja a színészkedést, kiállítja a Celje játékosát. Passzív miatt elveszik a labdát a szlovénoktól. Eldőlhet a mérkőzés.
53. perc: Passzívnál Mlakar lő kapufát, de marad a labda a vendégeknél.
52. perc: Skube lő talpról, Gajic hárít, de Babarskas belép a kipattanóért, így ismét a Szeged támadhat. Időt kér a Szeged. GÓÓL! Gaber talál be a rövid szünet után. 26–20
51. perc: Hetest harcol ki a Celje. Zvizej bevágja, hetedik gólja a mérkőzésen. 25–20
50. perc: Sostaric eredményes, egyből időt kér a Celje. Hát mögötti passz Zarabectől, de rossz helyre, Skube szemfüles és leolvassa az átadást. Egyből indítja Thiagus Petrust, aki kegyetlenül bevarrja a ziccert.25–19
49. perc: Nagy gól, Mackovsek középről, kilenc méterről lő a kapu jobb oldalába. 23–19
48. perc: HETES ÉS KÉT PERC! Poteko hátulról löki a beugró Källmant, kiállítás. ILYEN NINCS! Gorbok hétméteresét is fogja Gajic...
47. perc: Källman hatodszor eredményes, nagyon éles szögből veszi be a kaput. Poteko szabálytalan támadásban, elveszik a Celjétől a labdát.23–18
46. perc: Zarabec harcol ki hetest. Zvizej a jobb alsóba vágja a hétméterest. 22–18
45. perc: Passzívnál Zarabec lövését Sego lábbal tolja ki. GÓÓL! Szétzilálja a celjei védelmet a Szeged, Skube meg góllal fejezi be az akciót. 22–17
44. perc: Kiegészül a Szeged, Bánhidi Bence pedig megszerzi első gólját a mérkőzésen. 21–17
43. perc: Belemenés Obranovicnál, elveszik a labdát. Üresen tátong a szegedi kapu közben, Zvizej észreveszi és gólt is szerez. NAGY GÓL! Balogh Zsolt középről húzza a bal alsóba. DE! Megint egyből reagál a Celje, az üresen álló kaput ismét Zvizej veszi be a középkezdés után.20–17
42. perc: KIÁLLÍTÁS! Gaber birkózik Potekóval, a Szeged légiósa húzza a rövidebbet, két percet kap. VÉDÉS! Sego fogja Poteko helyzetét.
41. perc: Poteko szedi össze a bejátszást, de Sego védi a lövését. Rutinos gól a Szegedtől, Mlakar cseréjét kihasználva Källman passzol Gaberhez, aki a hálóba tüzel. 19–15
40. perc: Támadó szabálytalanság, elveszik a labdát a hazaiaktól.
39. perc: Obranovic bejátszását Gaber váltja gólra, szép akció. Gyors válasz a túloldalon, Zvizej eredményes. 18–15
38. perc: Poteko esik össze Gaber és Thiagus Petrus között, szabaddobás. Zarabec most úgy megy át a szegedi védelmen, mint kés a vajon, és a jobb alsóba helyez. 17–14
37. perc: Szép átadás Skubétől, de Obranovic kihagyja a ziccert. Mlakar is megteszi ugyanezt, a kontrából Skube már betalál. 17–13
36. perc: Gorbok ezúttal talpról lő, Gajic fogja ezt is. Újabb gyors indítás, szépít a Celje, Marguc eredményes. 16–13
35. perc: KIMARAD A HETES! Sego is véd egyet, lábbal hárítja Marguc büntetőjét. Gorbok lövését védi Gajic. Gyors kontra a Celjétől, Mackovsek a bal oldalról lő a rövidbe. 16–12
34. perc: Balogh kapufát lő, de visszapattan a labda a Szegedhez. Gorbok fölé durrant. Zarabec harcol ki hetest Blazevic mellett.
33. perc: Ami nem megy hetesből, megy akcióból: betalál Balogh Zsolt! Zvizej lövésére ráül Sego, egyúttal véd is. Élteti is az Újszegedi Sportcsarnok közönsége.16–11
32. perc: Góllal büntet a Celje a kihagyott hetesért, Zarabec pókhálózza ki a bal felsőt. 15–11
31. perc: FOLYTATÁS! Emberhátrányban kezd a Szeged. HETES! DE KIMARAD! Balogh Zsolt újabb büntetőjét hárítja Gajic, aki ezzel tovább javítja saját védési mutatóját.

1. FÉLIDŐ

30. perc: KIÁLLÍTÁS! Buntic mehet le két percre, ráadásul hetest is kap a Celje. KIMARAD! Razgor mellé-fölé durrantja a büntetőt. Emberhátrányban támad a Szeged, és majd így is kezdi a második félidőt. Gaber szabálytalankodik támadásban, és közben megszólal a duda. SZÜNET! 15–10
29. perc: Buntic fölé, a túloldalon Babarskas Segóba lő.
28. perc: GÓÓL! Bejön a figura, Thiagus Petrus a bal szélről pattint a rövid alsóba. Mlakar lövését hárítja Sego.15–10
27. perc: Belemenés Razgortól, Zubai védekezik remekül. Időt kér a Szeged.
26. perc: KIÁLLÍTÁS ÉS HETES! Gabert viszi földre Zarabec a hatosnál, egyértelmű ítélet. Ezúttal Sostaric végzi a hetest, de ő sem tud túljárni Gajic eszén. A szlovénok kapusa 39 százalékon.
25. perc: Zarabec lövését lábbal védi Sego, de marad a labda a Celjénél. Szerencsés gólt szerez a szlovén együttes, Mlakar szedi össze a labdát és a rövidbe pofozza. 14–10
24. perc: Sego védése után Kallman lép ki ziccerben, de fejbe dobja Gajicot. Elnézést is kér a kapustól. Pedro középen kerül ziccerbe, a rövidbe vágja. 14–9
23. perc: Kimaradt helyzet mindkét oldalon, majd Thiagus Petrus szerez labdát, sőt, gólt is, kegyetlenül bevágja a ziccert. Gorbokot a levegőben lökik, lent marad a földön, ápolni kell. Le is jön a pályáról, rázza a fejét közben – nem túl biztató jelek.13–9
22. perc: Pedro lövését hárítja Gajic. A túloldalon lépéshiba Razgornál, a lerohanást pedig ezúttal elrontja Källman, Gajic mutat be egy újabb védést.
21. perc: Most gyorsan jön a válasz, megtörik a Celje gólcsendje, Mackovsek eredményes. KÉT PERC! Poteko rángatja meg Gabert, mehet pihenni.12–9
20. perc: GÓL! Matej Gaber is számlát nyit magának ezen a találkozón. Időt kér a Celje, amely még 8–6-ra vezetett hét perccel ezelőtt, azóta viszont gólt sem szerzett. HIÁBA! Egy eladott labdából Källman viszi végig és váltja gólra a ziccert.12–8
19. perc: Kapufa, Mlakar lövését kitolja Sego. A kontrából Thiagus Petrus iramodik meg, de ziccerét védi Gajic. Marad a labda a Szegednél.
18. perc: Skube harcol ki hetest Beciri mellett. KIMARAD A HETES! Balogh Zsolt lábon dobja Gajicot.
17. perc: ÚJABB VÉDÉS! Sego kezdi elkapni a fonalat. ÍGY KELL EZT! Skube két embert ver meg lábbal, majd a ziccert a kapu jobb oldalába bombázza. Beciri próbálkozását is fogja Sego, lehúzza a redőnyt.10–8
16. perc: SŐT! Sego véd egy fontosat, átveheti a vezetést a Szegd, először a mérkőzésen. ÁT IS VESZI! Gyönyörű passzt kap Källman a bal szélen, majd egy nem kevésbé szép cunderrel teszi el a labdát a bal alsóba. 9–8
15. perc: Beciri lábára pattan a labda, kiegészül a Szeged és támadhat az egyenlítésért. MEG IS VAN! Skube a gólszerző. 8–8
14. perc: Szép támadás a Szegedtől emberhátrányban, csak sárga lapot érően tud szerelni a Celje. GÓÓL! Megy ez mínusz egy emberrel is, Pedro a jobb szélről lövi át Gajicot. 7–8
13. perc: KIÁLLÍTÁS! Bánhidi a nyakánál fogva rántja le Mackovseket, két perc. Mlakar egyéni akció végén talál be, középre vezeti, majd a bal alsóba húzza. 6–8
12. perc: Zvizej szed össze egy levágódó labdát, majd Sego lába alatt húzza a hálóba. Szerencsés gól. Bánhidi lövését fogja Gajic.6–7
11. perc: HÁROMBÓL HÁROM! Källman egyelőre nem tud hibázni ma. 6–6
10. perc: GÓÓL! Remek bejátszás Buntictól, Källman pedig góllal hálálja meg azt. Előny újra a vendégeknél, Mackovsek talál be.5–6
9. perc: EGYENLŐ! Skube egalizál emberhátrányban. Kiegészül a Szeged, de gólt is kap, Luka Zvizej, az exszegedi talál be. 4–5
8. perc: Poteko szabálytalankodik, a Szegedé a labda.
7. perc: NA IGEN! Szép támadás a Szegedtől, Källman szinte a hetespontig beugrik a bal szélről és a rövidbe húzza vissza. KIÁLLÍTÁS! Thiagus Petrus kap két percet, arcon üti Potekót. Emberhátrányban a Szeged. Buntic sárgul be védekezésben.3–4
6. perc: GÓL! Balogh Zsolt a kapus szeme közé lövi a hetest. Rögtön jön a válasz, Mlakar kerül tiszta ziccerbe és nem is rontja el.2–4
5. perc: Passzívnál Skube szerez labdát. Bejátszásával Bánhidi fordul be, két védő között a földre kerül, hetes a Szegednek.
4. perc: Bánhidi kap rossz bejátszást, a kontrából Gal Marguc eredményes a túloldalon. Belealszik a magyar csapat a mérkőzés elejébe. Gorbok próbálkozik, de Gajic hárít ezúttal.1–3
3. perc: Figyelmetlen védekezés a Szegedtől, Mackovsek ezt kihasználva lő a hálóba. 1–2
2. perc: Poteko kap sárgát védekezésben. BOMBAGÓL! Gorbok egyenlít, középről a léc alá rakétáz. 1–1
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! A Celje támad először, Mlakar góljával meg is szerzi a vezetést. 0–1

A Szeged kékben, a Celje sárga-kék csíkos szerelésben.

Egyperces gyászszünettel kezdődik a találkozó a repülőgép-szerencsétlenséget szenvedőbrazil labdarúgócsapat, a Chapecoense emlékére.

Az EHF BL-himnusza szól a hangszórón, a csapatok a pályán, ne menjenek messzire! Azonnal kezdünk!

A Szeged jó formában várja a találkozót, a legutóbbi négy BL-fellépését egyaránt megnyerte, egy sikerrel szép sorozattal zárhatná a 2016-os esztendőt. Ezzel szemben a Celje a túlélésért küzd, minden pontra szüksége van a továbbjutáshoz.

Szlovéniában végig irányítva hat góllal győzött a Szeged a Celje vendégeként. Lemaradt a meccsről? ÖsszefoglalóITT!

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Mol-Pick Szeged–Celje kézilabda Bajnokok Ligája-mérkőzés élő tudósításában. Tartsanak velünk!