Végig uralva a játékot nyert a Szeged a Celje vendégeként

2016.11.12. 18:54
A Mol-Pick Szeged 31–25-re győzött a Celje otthonában a férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 6. FORDULÓ
CELJE PL (szlovén)–MOL-PICK SZEGED 25–31 (15–16)
Celje, 3000
néző. V: Eliasson, Pálsson (izlandiak)
CELJE: Lesjak – Gal Marguc 4 (2), Babarskas 1, JANC 4, Zarabec 2, Poteko 2, L. ZVIZEJ 5. Csere: Gajic (kapus), Mackovsek, Malus 4, Razgor 2, Kodrin 1, Beciri. Edző: Branko Tamse
SZEGED: Sierra – P. Rodríguez, Buntic 2, Skube 3, BÁNHIDI 5, GORBOK 6, KÄLLMAN 4. Csere: SEGO (kapus), Blazevic, Goncalves, BALOGH ZS. 6 (3), Sostaric 2, Obranovic 1, Bóka, Zubai 2, Gaber. Edző: Carlos Pastor
Az eredmény alakulása. 8. perc: 1–3. 17. p.: 10–12. 40. p.: 18–20. 50. p.: 21–26
Kiállítás: 8, ill. 18 perc
Hétméteres: 4/2, ill. 3/3
Branko Tamse:
– Az a ritka eset fordult elő csapatommal, hogy hatvan percen át nem találta a játék ritmusát. Nagyon nehezen tudtuk átlőni a magas szegedi védőfalat, lerohanásos gólokat sem lőttünk. Megérdemelten nyert a nagyon erős keretű Szeged.
Carlos Pastor: – Elégedett vagyok, mert nagyszerű sikert értünk el. Ellenfelünk néhányszor utolért ugyan bennünket, de végig vezetve, a küzdelmet uralva győztünk – pedig nem volt könnyű a válogatott hét után újra összerázni a csapatot.
A CSOPORT TOVÁBBI SZOMBATI MÉRKŐZÉSEI
Vardar (macedón)–Kielce (lengyel) 40–34 (18–18)
Meskov Breszt (fehérorosz)–Kristianstad (svéd) 32–27 (17–13)

Celje, 3000

Sok hibával kezdte a mérkőzést mindkét csapat, eladott labdák és technikai pontatlanságoknak is köszönhető volt, hogy az első hat percben csak egy gól esett. Azt viszont a Szeged szerezte, Babarskas kiállítása után Balogh Zsolt értékesítette a megítélt hétméterest. Az első celjei gólra közel hét percet kellett várni, ekkor a rutinos szélső, Luka Zvizej csillogtatta meg tudását. Innentől viszont kinyílt a gólcsap, négy perc múlva már 4–4-et mutatott az eredményjelző.

Szinte végig a Szeged irányította a mérkőzést, hol egy, hol két góllal vezetett a vendégcsapat. Balogh Zsolt magabiztosan váltotta gólra a heteseket, Gorbok és Bánhidi pedig akciógólokkal segítették a magyar együttest. A Celjét az első percekben Zvizej tartotta meccsben, a félidő derekán pedig Gal Marguc (a veszprémi Gasper Marguc öccse – a szerk.) tolta a szlovénok szekerét. A rohanás és a kapkodás, amit az első percekben tapasztaltunk, visszatért a hajrára is, de ezúttal a Szeged jött ki jobban belőle – egygólos előnnyel vonulhatott pihenőre (15–16).

A fordulás után szórták a kiállításokat a játékvezetők, a Szeged nem is tudott kétgólosnál nagyobb előnyt kiépíteni az első percekben. A beszálló Marin Sego fontos bravúrokkal járult hozzá, hogy a Szeged tudta őrizni vezetését. A félidő derekán aztán megléptek a magyarok, Gorbok találata után már három volt az előnyük, ami kissé megnyugtatta őket.

Tartotta a három-négy gólos vezetést a vendéggárda, Bánhidi Bence, Balogh Zsolt és Sostaric is fontos gólokkal vitték előre a csapatot, miközben Sego továbbra is remekelt a kapuban. A technikai hibák száma valamivel csökkent az első félidőhöz képest, de a kapufák száma és az elrontott lövéseké kevésbé. A hajrában szétzilálta a Celjét a Szeged, és Gorbok két fantasztikus találata után bebiztosította hatgólos győzelmét. 25–31

2. FÉLIDŐ

60. perc: Kodrin ejtése lejön a felsőlécről. HATALMAS GÓL! Gorbok középről bombáz a kapu közepébe. 25–31 A VÉGE!
59. perc: Razgor belép, a túloldalon elveszik a labdát a Szegedtől. Janc próbálkozását védi Sego. A Celjének most semmi sem jön össze. Ráadásul Margucot leküldik két percre, emberhátrányban fejezi be a meccset a Celje. Skube lövését fogja Lesjak.
58. perc: ELDŐLT?! Gorbok a bal szélről lő a hosszú felsőbe, öt közte és három perc sincs hátra. 25–30
57. perc: REMEK GÓL! Sostaric bejátászását a középre befutó Balogh pattintja a kapu közepébe. 25–29
56. perc: Buntic szenzációs passzt ad Kallmannek, akinek cunderét kitornázza Lesjak. Razgor bemegy két védő között, és a hálóba talál. 25–28
55. perc: Sostaric a jobb szélről talál be, újra négy a különbség. Suholeznik kapufát lő, a Szegedé a labda.24–28
54. perc: Malus eredményes, mindkét csapat teljes létszámban újra. 24–27
53. perc: GÓÓL! Bánhidi töri meg a gólcsendet, ötödször eredményes a mai mérkőzésen. 23–27
52. perc: Lesjak nagy formában, mióta beállt, Kallman ziccerét lábbal védi. Újabb védés, ezúttal Gorbok próbálkozását tornázza ki a kapus. Lesjak a gólszerzést is megpróbálja, de fölé trafál saját térfeléről.
51. perc: Kettős emberelőnyben könnyebb, Janc lő a jobb felsőbe a jobb oldalról. Öt a hat ellen, időt kér a Szeged. MÁR NINCS EMBERHÁTRÁNY! Potekót küldik le két percre, földre viszi Bánhidit.23–26
50. perc: Emberhátrányban is megy ez, Kallman talál be Zubai átadása után. Malus válaszol szinte azonnal a túloldalon. SŐT! KIÁLLÍTÁS! Obranovicot küldik le most két percre a gólt követően. Buntic lövését fogja Lesjak.22–26
49. perc: Bánhidi negyedik gólja a találkozón! A középkezdés után azonban szabálytalankodik, amiért leküldik. Kár ezért... 21–25
48. perc: Razgor hozza eggyel közelebb a házigazdát. De egyből jön a válasz, Buntic talpról talál be. NAGY HIBA! Sego védi Zarabec ziccerét, de a kipattanót Zvizej pofozza a hálóba. 21–24
47. perc: Malus lő hatalmas keresztlécet, visszaszerzik a hazaiak.
46. perc: Zarabec átlövését „lenyeli” Sego. Obranovic középről a bal alsóba lő, négy közte! 19–23
45. perc: GÓÓL! Közte három, Gorbok középen tör be és a jobb alsóba hajítja a labdát. Időt kér a Celje.19–22
44. perc: Beciri hoz össze egy hetest Thiagus Petrus mellett. NINCS GÓL! Malus mellé dobja a büntetőt.
43. perc: KIÁLLÍTÁS! Skube taszajtja a levegőben Jancot, két perc.
42. perc: Balogh lő a hálóba középről, de belesípolnak. EBBE MÁR NEM! Skube lekészítését Gorbok bikázza a bal felsőbe. 19–21
41. perc: Támadó szabálytalanság, belemenés Jancnál Thiagus Petrusszal szemben. Balogh lövését lábbal hárítja a spárgázó Lesjak. A túloldalon felzárkózik a Celje egy gólra, Babarskas eredményes. 19–20
40. perc: Nagy kár érte, Gorbok bejátszását át tudja venni Zubai, de nem tud betalálni a beálló, Lesjak hárítja a ziccert.
39. perc: Sego belelendül, Mackovsek próbálkozását is hatástalanítja.
38. perc: Balogh odapattintja Zubainak, de nem tudja összeszedni a beálló. NAGY FOGÁS! Sego lábbal védi Babarskas ziccerét. EZ IGEN! Skube ismét könnyen veri meg egy az egyben védőjét, és a bal oldalról lő a hosszú felsőbe. 18–20
37. perc: Janc jön lendületből és középről a jobb alsóba varrja a labdát. 18–19
36. perc: Újabb remek találat, Kallman cundere gurul a hálóba. Janc mellé durrant, de marad a labda a hazaiaknál. Zarabec lüvését lábbal hárítja Sego.17–19
35. perc: GYÖNYÖRŰ GÓL! Skube egy pazar lövőcsellel csapja be védőjét és a jobb felsőbe tüzel. Egyből jön a válasz, Blaz Janc a gólszerző.16–18
34. perc: Balogh Zsolt szépen teremt lövőhelyzetet magának, de fölé trafál. Poteko nem ront, ziccerből lő Sego szemei közé. 16–17
33. perc: HETES ÉS KIÁLLÍTÁS! Gorbok mehet le két percre, Zarabec harcolja ki a hetessel együtt. KIMARAD A BÜNTETŐ! Sego hárítja Marguc próbálkozását.
32. perc: Balogh kerül a földre, tovább támadhat a magyar együttes. SZÉP FIGURA! Balogh húzza le a jobb szélre, Sostaric pedig a rövidbe helyez. 15–17
31. perc: FOLYTATÓDIK A TALÁLKOZÓ! A Celje kezdi a második játékrészt, Mackovsek lövése a sáncról vágódik le. Sego véd, a labda a Szegedé.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Malus beleviszi Thiagus Petrusba, fordulhat a Szeged, tizenöt másodperc marad vissza. Belemenés a túloldalon is, Janc lövését pedig fogja Sego. EZ A VÉGE! 15–16
29. perc: Janc lövése épphogy átvánszorog a gólvonalon, Sego kiüti, de gólt ítélnek. 15–16
28. perc: Sostaric állítja meg Malust, majdKallman iramodik meg, aki bepattintja a ziccert. 14–16
27. perc: Zarabec marad üresen a bal szélen, ki is használja ezt, a rövidbe rakétáz. BOMBA! Gorbok középről emelkedik és kipókhálózza a bal felsőt!14–15
26. perc: Kiegészül a Celje is, passzívnál Malus lő hatalmas gólt a bal oldalról. GÓÓL! Gorbok bejátszását Zubai váltja gólra, kellett ez a gól.13–14
25. perc: Lesjak hárítja Pedro helyzetét, a Szeged kiegészül közben.
24. perc: Skubét megfogják, de marad a labda a Szegednél.
23. perc: MÉG EGY KIÁLLÍTÁS! Kettős emberhátrányban most a Szeged fél percig, Sostaricot küldik ki. Időt kér a Celje. Marguc és Malus összjátéka után utóbbi eredményes. GÓL ÉS KIÁLLÍTÁS! Balogh eredményes, ráadásul Razgort kiszórják róla. Öt az öt ellen, kettővel megy a Szeged.11–13
22. perc: Kallman labdát szerez védekezésben. Zubai a pályán beállóban. Balogh kap egy jó zárást, ki is használja, a hálóba bombáz. 10–12
21. perc: SIerra hárít, a labda a vendégeké. Balogh otthagyja emberét, de Bánhidi lekönyökli Potekót, amiért két percet kap. És még a labda is a Celjéé...
20. perc: Ismét vezet a Szeged, Skube talál be. 10–11
19. perc: REMEK GÓL! Skube átadását a levegőben szedi össze Bánhidi és húzza a bal alsóba. Zarabec harcol ki hetest. Marguc ezt is belövi.10–10
18. perc: Marguc bedobja a hetest, egy közte. Baloghtól elveszik a labdát belemenés miatt, Zvizej pedig kiegyenlít a kontrából.9–9
17. perc: Gorbok harcol ki hétméterest Poteko mellett. MEGVAN! Balogh a harmadik büntetőt is értékesíti, így már négynél jár ezen a találkozón. HETES ÉS KIÁLLÍTÁS! Buntic löki meg Mackovseket, hetes a hazaiaknak, két perc a szegedi légiósnak.7–9
16. perc: Támadó szabálytalanság, elveszik a Celjétől a labdát. GÓÓL! Kallman fut be középre és lövi át a falat, szép akció! Hasonló támadással reagál a Celje, Poteko eredményes.7–8
15. perc: Időt kér a Szeged. Bánhidi szedi össze a labdát középen, és lő a jobb alsóba. Zarabec be is sárgul róla. 6–7
14. perc: Zarabec egyenlít a bal szélről, ráadásul Thiagus Petrus kap egy sárgát is. 6–6
13. perc: Zvizej kap sárgát, kiegészül közben a Szeged. GÓÓL! Gorbok a jobb oldalról lövi át a falat, és talál a bal alsóba. 5–6
12. perc: Kallman visszaáll, Balogh Zsolt pedig egy óriási góllal véteti észre magát! Lemásolja előző gólját a Celje, ismét Marguc a befejező, ismét a rövidbe. 5–5
11. perc: KETTŐS EMBERHÁTRÁNY! Bunticot küldik ki, Mackovseket löki a levegőben. Gal Marguc egyenlít a jobb szélről, kettős emberfórból. 4–4
10. perc: Zvizej másodszor eredményes ma, a bal szélről a rövid felsőbe tüzel. Gyors gólváltás, Bánhidi beállóból eredményes itt, Zvizej a középkezdés után ott – Sierra még nem ér vissza a kapuba, így a Celje szélsője harmadszor eredményes. 3–4
9. perc: Elveszik a labdát a Celjétől passzivitás miatt. KÉT PERC ÉS HETES! Bánhidi tör be, de Babarskas lerántja, hétméteres és kiállítás. Balogh Zsolt magabiztosan vágja be a hetest. ODA AZ EMBERELŐNY! Kallman ellöki Skubét, amiért őt is kiszórják.1–3
8. perc: Janc kap sárgát védekezésben. Ismét a Szegednél az előny, Buntic eredményes. 1–2
7. perc: Mackovsek lövését fogja Sierra, majd egyből indít a spanyol kapus, de pontatlanul, fordulhat a Celje. Megtörik a gólcsend, Zvizej egyenlít. 1–1
6. perc: Blazevic kap sárgát védekezésben. Nagyon keményen odateszik magukat a vendégek, nem is tudnak mihez kezdeni a szlovénok. Buntic is besárgul.
5. perc: Továbbra is gólképtelen a Celje, remekül védekezik a Szeged. MI MARAD KI! Egy eladott labdából Kallman lép ki, de fölé durrantja a ziccert... Újabb ziccer a Szegednél, Lesjak hárítja Skube lövését.
4. perc: Eladja a labdát a Celje támadásban. A másik oldalon lépéshiba Bunticnál.
3. perc: Bánhidi egy az egyben a kapussal, de kapufára lövi a ziccert. A túloldalon Poteko is ziccert ront. KIÁLLÍTÁS! Babarskas szabálytalan, hetes és két perc. GÓL! A Szeged szerzi a meccs első gólját, Balogh Zsolt értékesíti a hétméterest. 0–1
2. perc: Határozott védekezés a Szegedtől, Blazevic szabálytalan. Passzívnál Sierra fogja Zarabec átlövését.
1. perc: ELKEZDŐDÖTT A TALÁLKOZÓ! A kékmezes Szeged támad először a sárga-kékben játszó Celje ellen. Buntic eladja a labdát.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat a Celje–Szeged Bajnokok Ligája-csoportmérkőzés élő, szöveges tudósításában. Tartsanak velünk!