A sírból hozta vissza a Veszprém, majd a hosszabbításban gálázott

N. T., R. Gy.N. T., R. Gy.
2016.05.28. 17:47
Nagy László gyűri Joan Canellast (Fotó: MTI)
Az MVM Veszprém drámai csatában, a rendes játékidő utolsó pillanataiban egyenlített, majd a hosszabbításban átrobogott a Kielen, így bejutott a férfi kézilabda Bajnokok Ligája döntőjébe.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA, FINAL FOUR (Köln, május 28–29.)
ELŐDÖNTŐ (május 28.)
THW KIEL (német)–MVM VESZPRÉM 28–31 (15–12, 25–25) – hosszabbítás után
Köln, Lanxess Aréna, 20 000
néző. V: Öyvind Togstad, Rune Kristiansen (norvégok)
KIEL: Landin – Ekberg 5, Canellas, Wiencek 5, Brozovic, Duvnjak 7, Klein 1. Csere: Vujin 8, Dissinger 2, Mamelund, Jaanimaa. Vezetőedző: Alfred Gíslason
VESZPRÉM:
Alilovic – Marguc 6, Nagy L. 3, Pálmarsson 4, Nilsson, Ilics 8, Ugalde 4. Csere: Mikler (kapus), Sulic 1, Schuch, Sliskovic 2, Gulyás, Terzic, Chema Rodríguez 1, Iváncsik G. 2. Vezetőedző: Xavier Sabaté
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 2/2, ill. 4/6

KORÁBBAN JÁTSZOTTÁK
Vive Tauron Kielce (lengyel)–PSG (francia) 28–26 (16–16)
G:
M. Jurecki 5, Lijewski, Reichmann, Strlek, Zorman 4-4, Aguinagalde 3, Cupic 2, Bielecki, Jachlewski 1-1, ill. Hansen 10, Onufrijenko 5, Abalo 3, Honrubia, N. Karabatic 2-2, L. Karabatic, Möllgaard, Narcisse, Vori

A VASÁRNAPI PROGRAM
DÖNTŐ
Kielce (lengyel)–MVM Veszprém
18.00
Vezeti: Óscar Raluy López, Ángel Sabroso Ramírez (spanyolok), Tv: Sport1, élőben az NSO-n

A HARMADIK HELYÉRT
PSG (francia)–THW Kiel (német)
15.15
Vezeti: Jonas Eliasson, Anton Pálsson (izlandiak), Tv: Sport1

ÉLŐ HÍRFOLYAMUNKAT A FINAL FOURRÓL IDE KATTINTVA LEHET NYOMON KÖVETNI.

A csapatukat ünneplő lengyel szurkolók is éltették a pályára kivonuló veszprémieket, mint ahogy a magyar drukkerek is együtt örültek nem sokkal előtte a Kielce döntőbe jutásának. A pályán már korántsem volt baráti a hangulat, látszott, a Kiel szeretné megragadni az utolsó esélyét, hogy trófeával zárja a szezont.

Xavier Sabaté Christian Zeitzot nem nevezte a mérkőzésre, a túloldalon a kartörést szenvedő Steffen Weinhold és a térdsérülésből lábadozó René Toft Hansen hiányzott. Az első gólt a Veszprém szerezte, de utána 3–1-re fordított a Kiel. Már az első percekben megmutatta igazi erősségét az ellenfél, Niklas Landin védéseire alapozva többször is átszaladt a magyar csapaton, és a hetedik percben már három találattal vezetett. Innen kezdte meg a felzárkózást a Sabaté-együttes, és Momir Ilics hatalmas bombájával össze is jött az egyenlítés (5–5).

Egyáltalán nem úgy tűnt, hogy masszív fölényben lennének a németek a lelátón, a nézőtér szinte minden pontján feltűntek piros mezes szurkolók. A játékosok meghálálták a biztatást, és átvették a vezetést. Ezután sorra kapták a kétperces büntetéseket a veszprémiek (Schuch Timuzsin a 18. percben már a másodikat), de így sem tudott meglépni a Kiel.

Felváltva vezettek a csapatok, majd a hajrához érve a németek tudtak meglépni kettővel. Sabaté cserélt, érkezett támadásban Chema Rodríguez és Ivan Sliskovic, majd a legrosszabbkor adtuk vissza a labdát a Kielnek. A magukat egyre inkább belehergelő hazaiak ugyanis még egyszer be tudtak találni, és 15–12-re vezettek a szünetben.

Mikler Roland állt be a veszprémi kapuba a második félidőre, és a feljavuló védekezést kihasználva egy 5–0-s sorozattal 17–15-re fordított a csapat. Gíslason időt kért, miközben a sáljaikat rázva tomboltak a magyar szurkolók.

Mint ahogy Schuch is diadalittasan üvöltött egy újabb jó védekezés után. Az öröm nem tartott sokáig, mert elég volt pár kimaradt támadás, hogy újra egál legyen az eredmény. Landin hetest és ziccert is fogott ebben az időszakban. Minden akciónál óriási küzdelem zajlott a pályán, Ilics törte meg a négyperces gólcsendet, ezzel került újra előnybe a Veszprém (20–21).

Amely akár kettő is lehetett volna, de kétszer sem tudott élni az eséllyel a magyar együttes. Így viszont Vujin bombája után 23–22 volt a Kielnek az utolsó öt percre fordulva. Az 59. percre is megmaradt a német vezetés, ráadásul támadhattak. Duvnjak gólja után nagyon nehéz helyzetbe került a Veszprém, de megmentette a meccset. Sabaté időkérését követően Nagy László szépített. Gíslason is időt kért, majd Mikler védett kettőt, a túloldalon pedig Marguc lőtte be a jobb szélről, kiharcolva a hosszabbítást (25–25).

Az első öt perc végén Sliskovic keze egymás után kétszer is elsült, így kétgólos előnybe került a Veszprém. A folytatásban Marguc ziccere még kimaradt, de Ugalde már nem hibázott. A Kiel teljesen elfogyott támadásban, Ugalde lőtt két gólt indulásból, ezzel már négy volt a különbség két perccel a vége előtt. Innen már nem volt visszaút a Kielnek, a Veszprém 31–28-ra nyert.

2015 után sorozatban másodszor játszhat BL-döntőt a Veszprém, az ellenfele a Talant Dujsebajev irányította Kielce lesz.

HOSSZABBÍTÁS

70. perc: Vége a meccsnek, a Veszprém bejutott a BL döntőjébe. 28–31
70. perc: Ekberg
még lőtt egyet a végére, de ez már nem osztott, nem szorzott. 28–31
70. perc: Eldőlt! Pálmarsson belőtte! 27–31
68. perc: Vujin
talpról nagyon bevágta. 27–30
68. perc: Újabb lerohanás, Ugalde pedig belőtte! 26–30
67. perc:
Lépéshiba Sliskovicnál, de a Kiel nem tudott élni a lehetőséggel.
67. perc:
Nagyszerű védekezés után megint támadhatott a Veszprém, de nem siette el.
67. perc: Labdát szerzett a Veszprém, Ugalde végigrobogott, és ő már belőtte. 26–29
66. perc: Mikler
nagyot védett, Marguc viszont ziccerben Landint találta el.
66. perc: Elkezdődött a hosszabbítás második félideje.
65. perc: Vége a hosszabbítás első félidejének. 26–28
65. perc:
Gyenge lövés Vujintól, még egy támadásra van idő. És Sliskovic megint bevágta! 26–28
65. perc:
A nemrég beállt Sliskovic óriási gólt lőtt a jobb fölsőbe. 26–27
64. perc:
Labdát vesztett a Veszprém, de a Kiel is ügyetlenkedett, újra a magyar bajnok támadhatott.
63. perc:
Nem sokáig örült a Veszprém, Duvnjak megint megtalálta a rést. 26–26
63. perc:
Magasban volt a bírók keze, el kellett lőni, és Pálmarsson bevágta! 25–26
62. perc: Canellas
jobb alsóra tartó lövését védte lábbal Mikler.
61. perc:
A Veszprém kezdte a hosszabbítást. Nagy óriási lövését védte Landin.
61. perc: Elkezdődött a hosszabbítás első félideje.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Vége a rendes játékidőnek, kétszer öt perc hosszabbítás lesz. 25–25
60. perc: 15 másodperc volt hátra, Marguc belőtte! 25–25
60. perc: Duvnjak
lövése Miklerről ment ki az alapvonalon túlra. Dissinger kényszerhelyzetben mellé lőtte.
60. perc:
Támad a Kiel, ha belövi, vége...
60. perc: Kieli időkérés.
59. perc:
Ezt most be kellene lőni. Bent is van! Nagy László! 25–24
59. perc: Veszprémi időkérés.
59. perc: Duvnjak
szenzációs egyéni megmozdulása után kettővel mennek a németek... 25–23
58. perc:
Eladott labda a Veszprémnél, alig van hátra valami, muszáj kivédekezni.
57. perc:
Ügyesen játszották meg a németek a jobb oldalt, Ekberg pedig belőtte. 24–23
57. perc: Nilsson
kapott szép bejátszást, szabálytalankodtak vele, hetes. A hetest Ilics végezte el, és magabiztosan belőtte. 23–23
56. perc: Nagynak
már lőnie kellett, Landin viszont védett. Az ellentámadásból Vujin megint bedobta. 23–22
55. perc: Vujin
gyorsan letörte a lelkesedésünket egy betörésgóllal. 22–22
54. perc: Nagy László
ment föl a levegőbe, és remek gólt lőtt a kapu bal oldalába. 21–22
54. perc: Veszprémi időkérés.
53. perc: Mikler
nagy védése után támadhatott a Veszprém. Türelmes játék után Ilicset lesáncolták, az ellentámadásból Ekberg betalált. 21–21
52. perc:
Belemenés a Kielnél, de a Veszprém is labdát vesztett.
51. perc: Sulic
harcolt ki hetest, most már csak be kellene lőni. Ezúttal is Ilics állt oda, és most belőtte! 20–21
51. perc:
Húzta az időt támadásban a Kiel, majd Vujin lőtt, Mikler viszont remekül védett.
50. perc: Ilics lövése lejött a sáncról, majd Nagynál belemenést fújtak.
50. perc: Ilics
kapott egy nagyot, két percre kiküldték Canellast.
49. perc: Ilics
lövése a sáncról ment mellé, aztán Chema próbálkozott kétszer is, de megállították.
48. perc: Vujin
a földről eresztett el egyet, és be is ment. 20–20
48. perc: Marguc
labdát szerzett, és a kapuba lőtt. 19–20
47. perc: Iváncsik
került ziccerbe, de Landin eszén nem tudott túljárni.
46. perc: Ilics
lövését védte Landin, Duvnjak pedig gyors támadás végén egyenlített. 19–19
45. perc: Vujin
lövése valahogy utat talált a kapuba... 18–19
44. perc: Sulic
hagyott ki egy ziccert, de belül védekezésért hetes. A hetest Marguc végezte el, és ezúttal Landint találta el.
44. perc: Dissinger
lövését sáncoltuk, Mikler pedig védte a lelassult labdát.
43. perc: Ilics
remek átadását Iváncsik lőtte a jobb alsóba. 17–19
42. perc: Nagy
labdát szerzett, majd nem siettette a támadást a Veszprém. Felállt fal ellen Ilics labdát vesztett. Sajnos Wiencek belőtte. 17–18
41. perc:
Belemenés a Kielnél, de az indítás rossz volt.
40. perc: Ilics
szenzációs átlövésgóljával újra két góllal vezet a Veszprém. 16–18
38. perc: Wiencek
most sikeresen fordult be, és a hálóba is betalált. 16–17
38. perc: A Kiel időt kért.
38. perc: Duvnjak
óriási lövését Mikler hárította. Nem tud betalálni a Kiel. Ilics viszont igen! Balról talált be. 15–17
37. perc:
Passzívat jeleztek a bírók, majd labdát vesztett a KIel. Marguc meglódult, kapta a labdát, és be is lőtte a ziccert. 15–16
36. perc: Iváncsik
kapott labdát a szélen, felkanyarodott, belőtte, ráadásul Vujint kiküldték két percre lökésért. 15–15
35. perc: Ilics
rossz passza után Vujin lőhetett, Mikler viszont védett.
35. perc:
Türelmes kieli játék után megint labdát szereztünk! Foggal-körömmel harcol a Veszprém.
34. perc:
Nem sietett a Kiel, de labdát vesztett. Nagy elrontotta a ziccert, a kipattanóra lecsapott Pálmarsson, és belőtte! 15–14
33. perc:
Labdát szerzett a Veszprém, Dissinger oldalhálót lőtt. Pálmarsson lőtt végül, de a sánc mentett.
32. perc: Nilsson
harcolt ki hetest beállóból. A heteshez Marguc érkezett, aki a bal alsóba lőtt. 15–13
31. perc:
A Kiel kezdte a második félidőt. Duvnjak lövése a kapufáról jött ki!
31. perc: Elkezdődött a második félidő.

1. FÉLIDŐ

30. perc: Vége az első félidőnek vezet a Kiel. 15–12
30. perc: Chema
lövése után két kapufát is érintett a labda, de nem ment be...
30. perc: Eladta a labdát a Veszprém, a háromgólos előnyért támadhatott a Kiel. Sikerült is nekik, mert Duvnjak betalált. 15–12
29. perc: Dissinger
verte meg Sulicot, és a kapu bal oldalába lőtt. 14–12
28. perc: Duvnjak
kidobta a labdát a pályáról, Chema kapott szép labdát, betört, és be is dobta. 13–12
27. perc: Sulic
harcolt ki hetest. A büntetőt Ilics végezte el, de Landint találta el.
26. perc: Vujin
keveredett ki a jobb szélre, de onnan is belőtte! 13–11
26. perc: Nagy László
tört be, és remekül lőtt a bal alsóba. 12–11
25. perc: Vujin
nagy csellel tört be, kiharcolt egy hetest belül védekezésért. A hetest Ekberg végezte el, és szépen ejtett a hálóba. 12–10
24. perc: Ugalde
kapta a bal szélen, és gyönyörűen lőtt a rövid sarokba. Nagyon kellett! 11–10
23. perc: Dissinger
nagyon elengedte... és be is ment. 11–9
23. perc: Ilics
nagy lövése már-már bement, de Landin kiválóan védett.
22. perc: Nagy
lövését védte Landin, de nem tudott gyorsan indulni a Kiel. Wiencek azonban egyedül maradt beállóban, és be is lőtte. 10–9
22. perc: Vujin
két emberrel a nyakán is a bal fölsőbe pattintott. 9–9
21. perc: Kiegészült a Kiel, rögvest időt is kértek a németek.
21. perc: Ilicsre
figyeltek, de ez sem használt, megint gólt lőtt. 8–9
20. perc: Duvnjakra
nem figyelt senki, nagyon bebombázta. 8–8
20. perc: Ilics
a bal oldalról nagy gólt ragasztott a bal fölsőbe. 7–8
19. perc: Alilovic
óriási védése után megint a Veszprém támadhatott. Wiencek két percet érően szabálytalankodott.
18. perc:
Labdát szerzett a Veszprém, majd Sulic indítás után lőtt a kapu közepébe. 7–7
18. perc: Dissingert
lesáncoltuk, de Schuchot megint kiküldték két percre.
17. perc:
Elevették a labdát a Veszprémtől, de legalább kiegészültünk.
17. perc: Időt kért a Veszprém.
16. perc:
Kettős előnyben a Kiel, de a Veszprém támad. Pálmarsson lövését védte Landin, majd az ellentámadásból Vujin gólt szerzett. 7–6
16. perc: Vujin
tört be, hetest és kiállítást kapott. Nagy László ment ki. A hetest Ekberg lőtte a hálóba. 6–6
15. perc:
Szigorú veszprémi védekezés után Schuch ment ki két percre lökésért.
14. perc: Pálmarsson
nagy lövése után a hálóban táncolt a labda. 5–6
13. perc: Vujin
lövése a sáncról ment mellé, majd megint ő lőhetett, de Alilovic védett.
12. perc: Pálmarsson
lövését védte Landin.
11. perc: Klein
ravasz lövése nem lepte meg Alilovicot, a vezetés megszerzéséért támadhatott a Veszprém.
10. perc:
Nagyszerű kombináció után Ilics nagy gólt lőtt a jobb fölsőbe. 5–5
10. perc:
Passzívot jeleztek a bírók, a Kiel pedig nem tudott mit kezdeni a labdával.
9. perc: Canellas
lövését Alilovic védte, majd a gyors indítás után Marguc lőtt a bal alsóba. 5–4
8. perc: Brozovic
lökött, hetes és kiállítás. A hetest Ilics a bal alsóba lőtte. 5–3
8. perc: Ilics
lövése lejött a sáncról, nagyon figyelnek rá...
7. perc: Ilics megint eladta a labdát, Wiencek pedig ezúttal is bedobta a ziccert. 5–2
6. perc: Duvnjak
nem sokat vacakolt, talpról vágta be. 4–2
5. perc: Nilsson
került helyzetbe, de a hatosról nem találta el a kaput. a Kiel rontott, Ugalde pedig elöl maradt, és kihasználta a ziccert. 3–2
4. perc: Wiencek
kapott jó labdát beállóból, és be is dobta. 3–1
4. perc: Nagy László lövésébe belesáncoltak, Landin pedig védett.
3. perc: Ilics
eladta a labdát, gyorsan indult Klein, és ki is használta a ziccert. 2–1
2. perc:
Máris egyenlített a Kiel, méghozzá Duvnjak nagyszerű átlövéséből. 1–1
1. perc: Ilics
nagyszerű átadást adott Margucnak, aki a jobb szélről betalált. 0–1
1. perc: Elkezdődött a meccs, a Veszprém tiszta pirosban, a Kiel tiszta fehérben játszik.