Férfi kézi BL: feljelentett egy szurkolót a Veszprém

2016.05.02. 11:44
Az MVM Veszprém kézilabdacsapata feljelentést tett egy szurkolóval szemben sportrendezvény megzavarása miatt (a magáról megfeledkezett drukker a meccs utolsó percében ellökte a bírót). A klub a hivatalos oldalán jelentetett meg közleményt, ezt tartalmi változtatás nélkül olvashatják az alábbiakban.

„Közlemény

Tájékoztatjuk a Szurkolókat és a Közvéleményt, hogy a Veszprém Handball Team Zrt. a videofelvételek alapján az egyik szurkolóval szemben eljárást és kitiltást kezdeményezett az április 30-i MVM Veszprém–HC Vardar mérkőzés utolsó percében történt sajnálatos incidens miatt.

Amint a rendőrség és a mérkőzés szervezője által vezetett eljárások véget érnek, az elkövető ellen a jogszabályban meghatározott maximális, négyéves kitiltás lép érvénybe minden hazai, általunk szervezett sportrendezvényről.

Ezúton is szeretnénk kifejezni őszinte sajnálatunkat a történtek miatt, és bízunk benne, hogy egy ember elfogadhatatlan cselekedte nem vet rossz fényt az Európa-szerte minden sportbarát által elismert veszprémi szurkolótáborra.

A klub a jövőben is ugyanilyen szigorral lép fel a hasonló esetek kapcsán. Reméljük, hogy hasonló esemény soha többé nem fordul elő a mérkőzéseinken.”

AZ EHF tévé felvételén 1:38 óránál, a mérkőzésen 59:50-nél látható a jelenet, amelyben a hazai szurkoló ellöki a visszafutó bírót, aki nagyot esik.

A képen a lökés előtti pillanat látható. A képre kattintva megtekintheti a videót!