Kőkemény meccsen őrizte meg hibátlan mérlegét a Veszprém

2014.10.18. 20:31
Momir Ilics fontos gólokat szerzett Celjében is (Fotó: Szabó Miklós – archív)
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában is megőrizte a veretlenségét az MKB-MVM Veszprém férfi kézilabdacsapata, amely a sérült Nagy László nélkül megszenvedett a második félidőben, ám végül legyűrte 24–21-re a házigazda Celjét.

FÉRFI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
C-CSOPORT, 4. FORDULÓ
CELJE PL (szlovén)–MKB-MVM VESZPRÉM 21–24
(9–14)
Celje, 5800
néző. Vezette: Guszko, Repkin (fehéroroszok)
CELJE:
SKOK – Janc 1, Miklavcic, Zarabec 5 (4), Potenko 1, Sliskovic 3 (1), L. Zvizej 2. Csere: Blagotinsek 2, Kasal, Kodrin 1, Ivic 3, RAZGOR 3, Zs. Pesics. Edző: Branko Tamse
VESZPRÉM:
MIKLER – Gasper Marguc 2, GULYÁS P. 6, Chema Rodríguez 1, Sulic 1, ILICS 7 (1), Ugalde. Csere: Alilovic (kapus), Schuch, Terzic, A. NILSSON 5, Ruesga 1, Iváncsik G., Zeitz 1. Edző: Carlos Ortega
Az eredmény alakulása. 2. p.:
1–1. 11. p.: 2–5. 16. p.: 3–7. 19. p.: 5–7. 26. p.: 5–11. 33. p.: 11–14. 38. p.: 14–16. 46. p.: 16–20. 50. p.: 19–20. 55. p.: 21–22

1. FÉLIDŐ

Hibátlanul várta a Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulóját az MKB-MVM Veszprém, mely a Celjéhez látogatott. A magyar csapat rögtön az első támadásából megszerezte a vezetést, Momir Ilics lőtte ki könyörtelenül a bal alsót. A válaszra sem kellett sokat várni, Miha Zarabec hetesből egyenlített. 10 perc elteltével 2–2 állt az eredményjelzőn, a Celje mindkét gólja hetesből esett…

Első akciógólját a 14. percben, 5–2-es veszprémi vezetésnél szerezte meg a Celje, ekkor Blaz Blagotinsek volt eredményes. A Veszprém háromgólos előnye állandósult, köszönhetően többek között a több bravúrt bemutató Mikler Rolandnak is. Chema Rodríguez, Momir Ilics és Andreas Nilsson is remek napot fogott ki.

A 24. percben Ruesga találatával már ötgólosra hízott a veszprémi előny, melyet a magyar együttes a szünetig meg is tudott őrizni, köszönhetően Gulyás Péter utolsó perces kontragóljának (9–14).

2. FÉLIDŐ

Nem túl jól indult a második játékrész a Veszprém számára, ugyanis az ötgólos előny hamar kettőre olvadt. A gólcsendet Momir Ilics törte meg egy tőle megszokott bombával, de Gasper Marguc kiállítása miatt ismét bajban volt a magyar csapat. Csakhogy! A veszprémi kapuban Mikler Roland extázisban védett, több ziccert is megfogott, ennek köszönhetően a Celje nem tudott egyenlíteni, sőt, feljebb zárkózni sem.

Sőt, a 39. percben Christian Zeitz védekezésben labdát szerzett, majd végigvitte és bevágta, így ismét négy góllal ment a Veszprém. A remekül játszó Gulyás Péter is betalált, tartotta a négygólos fórt a magyar együttes. Egészen az 50. percig, amikor Zvizej találatával feljött egyre a Celje. Kétszer is volt egyenlítési lehetősége a szlovén gárdának, de egyik alkalommal sem tudott élni vele.

Az 56. percben megint egyre jöhetett volna fel a Celje, ám Zarabec ejtett hetesét Mikler hárította, majd a hátralévő négy percben már csak Momir Ilics tudott betalálni egy parádés kínai figura végén, így a Veszprém kőkemény mérkőzésen 24–21-re győzött Celjében, és megőrizte hibátlan mérlegét.

2. FÉLIDŐ

60. perc: Tartja a labdát a Veszprém taktikusan, Zvizej kilöki Gulyást két kézzel passzívnál, két percet kap, ezzel eldől a meccs. Kínaival fejezi be a meccset a Veszprém, Ilics a gólszerző! VÉGE! 21–24
59. perc: Nilsson lő ziccerből, Skok lábbal mutat be nagy bravúrt. Időt kér a Celje közben. Pesics borítja fel Schuchot, de marad a labda a Celjénél. Ivic fölé bombáz a támadás végén.
58. perc: Chema kétszer is Nilssonhoz passzol, de mindkétszer földre viszik, az idő most a Veszprémnek dolgozik. Ortega kap közben sárgát reklamálásért.
57. perc: Marguc veszíti el a labdát támadásban, a kontrából Mikler hárítja Zarabec lövését. 41 százaléknál a magyar kapus.
56. perc: Szenzációs passz Ilicstől, Nilsson pedig gólra váltja. Mikler véd nagyot, de Sliskovicot lerántja Iváncsik, hetes a Celjének. Zarabec ismét ejt, de Mikler ezúttal kiüti! 21–23
55. perc: Sliskovic teszi le a sarokba Kodrinnak, aki belövi a ziccert. 21–22
54. perc: Gulyás hatodik gólja hatodik lövéséből, az egyenlítés helyett ismét kettővel megy a Veszprém. 20–22
53. perc: Ruesga elcsúszik és elveszik a labdát a Veszprémtől, egyenlíthet a Celje. Sliskovic a hálóba talál, de belemenés miatt nem adják meg a találatot, Ruesga remekül védekezik.
52. perc: Zarabec elveszíti támadásban a labdát, a túloldalon Marguc a lehető legjobbkor talál be. Janc váltja gólra Sliskovic remek passzát. 20–21
51. perc: Miklavcic viszi földre Ilicset. Chema lövését blokkolják, de az irányító visszaszerzi a labdát, majd megsérül, ápolni kell. Ilics passzívnál fölé lő.
50. perc: Chema elhagyja a labdát, Zvizej pedig az üres kapuba ejt, a veszprémiek ugyanis vészkapussal játszottak emberhátrányban. Szétesőben a magyar csapat, Ortega pedig időt kér. 19–20
49. perc: Egy volt veszprémi, Zsivan Pesics a pályán a Celjénél. Schuch kap két percet Ivic leütközéséért. Sliskovic harcol ki hetest Marguc mellett. Jön Alilovic a büntetőre, Zarabec azonban túljár az eszén, a bal felsőbe bombáz. 18–20
48. perc: Sulic lövését lábbal védi Skok. Nagy a kapkodás most a pályán.
47. perc: Sulic és Marguc vitatkozik, Sliskovic hetest harcol ki közöttük. Zarabec beejti a hetest. 17–20
46. perc: Ivic csak belövi passzívnál, a harmadik húzásból kilövi a bal alsót Skok védi Sulic lövését, de hetes a Veszprémnek. A büntetőt Ilics végzi el, és be is vágja a bal felsőbe.16–20
45. perc: Kasal lövését blokkolják a veszprémiek, Zvizej esik el Iváncsik Gergő mellett, szabaddobás, passzívnál már.
44. perc: Ilics jó passzát Gulyás váltja gólra ziccerből. 15–19
43. perc: Labdát szerez a Veszprém, belemenés a Celjénél.
42. perc: Zvizej lábához ér a labda, fordulhat a Veszprém. Ilics azonban mellé lő. Blagotinsek viszont betalál a túloldalon. 15–18
41. perc: Nem találja a fogást a Celje, passzívnál pedig időt kér a szlovén csapat.
40. perc: Sliskovic lövését blokkolja a veszprémi fal és marad is a labda a magyar csapatnál.
39. perc: Sulic szerez gólt Chema jó passza után, az első neki a meccsen. Zeitz védekezésben szerez labdát és bevágja a ziccerét. Nagyon fontos gól. 14–18
38. perc: Ruesga lövése ezúttal sem jó, Razgor pedig eredményes a kontrából. 14–16
37. perc: Elképesztő! Ruesga eladja a labdát, a kontrából Razgor iramodik meg, de Mikler óriási bravúrral védi a ziccert, lábbal. A túloldalon Marguc lövését Skok hárítja. Újabb celjei kontra, de Mikler még egy bravúrt bemutat, parádés formában a magyar kapus!
36. perc: Mikler véd egy nagyot, de hetest kap a Celje Sliskovic lövése után, Gulyással ütközik. Razgor hetesét védi Mikler! A veszprémi közönség a vendégszektorban a kapus nevét skandálja.
35. perc: Gulyás lő váratlan gólt. Mikler védi Razgor lövését, majd Ivic már beveszi a magyar kaput a kipattanó után. 13–16
34. perc: Ilics töri meg a veszprémi csendet, a bal felsőbe ragaszt egy nagy gólt. Rögtön jön a válasz, Sliskovic a gólszerző. Ráadásul Marguc két percet kap a magyar csapatnál. 12–15
33. perc: Sliskovic lövését védi Mikler, de marad a labda a Celjénél. Razgor lő el a veszprémi fal mellett, két Celje-góllal indul a félidő. 11–14
32. perc: Sliskovic rántja le a mezénél Sulicot. Chema ellépi az akciót.
31. perc: A Celje kezdi a második játékrészt! Poteko lő a kapuba, Mikler csak belekapni tud, hárítani nem. 10–14

1. FÉLIDŐ

30. perc: Ilics helyzete kimarad, Skok véd. Poteko lövése sem jó, Gulyásé viszont igen, kilövi a jobb felsőt. EZZEL VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK! 9–14
29. perc: Chema játssza be passzívnál Nilssonnak, aki nem is hibázik, megvan a negyedik gólja a meccsen. A túloldalon rögtön Zvizej szépít. 9–13
28. perc: Razgor marad üresen középen és be is vágja a ziccert kettős emberelőnyben. Időt kér a Veszprém. 8–12
27. perc: Szép veszprémi figura, Nilsson a befejező. A túloldalon Terzic szabálytalankodik ziccerben, hetes a Celjének és két perc Terzicnek. Sliskovic belövi a büntetőt, hiába jön Alilovic a veszprémi kapuba. 7–12
26. perc: Labdát szerez a Veszprém, Gulyás iramodik meg és talpról, váratlan gólt szerez. Ivic szépít gyorsan a túloldalon. Schuch kap két percet közben. 6–11
25. perc: Gulyás szerez labdát védekezésben, de Sulic ziccerét hárítja Skok, viszont marad a labda a magyar csapatnál. Skok megint védi Sulic ziccerét.
24. perc: Ruesga lövését védi Skok, de Ugalde visszaszerzi a labdát és megjátssza Ruesgát, aki másodszorra nem hibázik. 5–10
23. perc: Sliskovic lapos lövését Mikler tolja ki, remekül véd a veszprémi kapus.
22. perc: Sliskovic megy bele Sulicba, a Veszprémé a labda. Chemát rántják le a túloldalon, majd Ilics lő a jobb alsóba. 5–9
21. perc: Chema tör be határozottan, Ivic földre viszi, kettő perc. Ugalde kísérletét védi Skok.
20. perc: Ruesga labdavesztése után Zarabec eredményes a kontrából, feljön kettőre a Celje. Nilsson kap remek labdát és bedobja, ráadásul Zvizejt kiállítják róla lövés közben. Kínai figurát próbál a Celje, de a befejezés nem jó, Mikler véd. 5–8
19. perc: Sliskovic lövi ki a jobb felsőt Schuch mellett, hajszálpontos lövés a kapufa mellé. 4–7
18. perc: Ilics ezúttal rosszul passzol Marguchoz, majd védekezésben labdát szerez, jóváteszi hibáját. Nilsson szabálytalan támadásban.
17. perc: Miklavcic lábát éri a labda, fordulhat a Veszprém.
16. perc: Kasal lő messziről, Mikler rajta van és véd. Ismét egy szenzációs figura, Ilics adja le Nilssonnak, aki bevágja a ziccert. 3–7
15. perc: Chema csinálja meg középen és védőjét megverve lő a kapu közepébe. Ráadásul Blagotinsek szorongatja a nyakát Chemának a lövés közben, így két percet kap. A túloldalon Schuch kap sárgát. 3–6
14. perc: Blagotinsek fordul be és lő a hálóba az időkérés után. Sliskovic ellépi, így hiába lő a hálóba. 3–5
13. perc: Chema készít le Ilicsnek, aki könyörtelenül a bal alsóba tüzel. Chemát kell dicsérni a parádés labdáért. Időt is kér a Celje. 2–5
12. perc: Nem találja a fogást a veszprémi védelmen a Celje, el is adja a labdát a szlovén csapat. Blagotinsek kap sárgát Sulic megrángatásáért.
11. perc: Ilics emberhátrányban is betalál, kilövi a jobb alsót. Sőt, Gulyás labdát szerez és végigviszi, majd bevágja a ziccert. 2–4
10. perc: Sliskovic megy be Terzic és Marguc között, hetes. Zarabeca büntetőjét ezúttal is belövi, kettőből kettő. 2–2
9. perc: Terzic védekezik kétszer is nagyon keményen, majd Sulic kap két percet Poteko lerántásáért.
8. perc: Sliskovic lő messziről, Mikler véd, Marguc pedig begyűjti a kipattanót. Támadásban eladja a labdát a Veszprém, Terzic sárgáért állítja meg a Celje kontráját.
7. perc: Gyönyörű veszprémi figura, Marguc a befejező a jobb szélről. Sliskovic kap közben sárgát. 1–2
6. perc: Poteko nagyon megveri emberét, de Mikler óriási bravúrt mutat be lábbal. Jól kezd a magyar kapus.
5. perc: Sulic fordul le tanárian emberéről és lő a hálóba, de szabaddobás. Ilics átlövését hárítja Skok.
4. perc: Passzívnál Mikler hárítja Sliskovic távoli lövését.
3. perc: A túloldalon Sulic harcol ki hetest Zvizej mellett, sárga ez is. Marguc a jobb oldali kapufára pattintja a hetest.
2. perc: Poteko durrant kapufát, de hetest harcol ki Sulic mellett, sárga is a Veszprém játékosának. Zarabec bevágja a hetest, Mikler nem védheti. 1–1
1. perc: A piros mezes Veszprém kezdi a meccset. Ilics bombagóljával kezdődik a találkozó. 0–1

A Veszprémnél a sérült Nagy László és Lékai Máté sem bevethető.

A Bajnokok Ligája himnusza már felcsendült, a csapatok a pályán, ne menjenek messzire!

A Veszprém eddig mindhárom találkozóját megnyerte a csoportban, legutóbb hazai pályán a Montpellier-t gyűrte le a magyar csapat egy utolsó percben szerzett góllal. A Celje egy győzelme mellett kétszer pont nélkül maradt.

Üdvözöljük kedves olvasóinkat! Hamarosan kezdetét veszi a Celje–Veszprém találkozó a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörében. Tartsanak velünk!