Férfi kézi BL: a Szeged spanyol világbajnoka még nem élt ilyen országban

2018.09.24. 09:36
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének 2. fordulójában a magyar bajnok Mol-Pick Szeged hazai pályán 30–28-ra legyőzte a francia Nantes-ot. A találkozó után az NSO Tv stábja a magyar csapat új spanyol játékosaival, a már BL-t és világbajnokságot is nyerő Joan Canellasszal és Jorge Maquedával beszélgetett.

Így látták az edzők, valamint Bodó Richárd és Faluvégi Rudolf a mérkőzést

KÉZILABDA
FÉRFI BAJNOKOK LIGÁJA
CSOPORTKÖR, 2. FORDULÓ
B-CSOPORT

MOL-PICK SZEGED–NANTES (francia) 30–28 (11–12)
Szeged, 3200 néző. Vezette: Nikolics, Sztojkovics (szerbek)
SZEGED: SEGO – Sostaric 2, Balogh Zs., Bombac 1 (1), Bánhidi 2, Zsitnyikov 1, KäLLMAN 5
Csere: CANELLAS 5 (3), Blazevic, MAQUEDA 5, BODÓ 8, Gaber 1, Rodriguez, Sigurmannsson
Edző: Carlos Pastor
NANTES: Siffert – Balaguer 1, Delecroix 2, Tournat 2, Feliho, CLAIRE 3, RIVERA 3 (1)
Csere: Domuolin (kapus), LAGARDE 5, Faluvégi 1, LAZAROV 6, Guillo 1, Pechmalbec 1, Emonet 3
Edző: Thierry Anti
Az eredmény alakulása. 4. p.: 1–2. 7. p.: 2–4. 10. p.: 5–4. 18. p.: 8–6. 23. p.: 8–9. 27. p.: 9–11. 32. p.: 11–13. 34. p.: 12–16. 43. p.: 19–22. 45. p.: 21–22. 50. p.: 24–25. 54. p.: 27–27. 58. p.: 29–28
Kiállítások: 10, ill. 8 perc
Hétméteresek: 8/4, ill. 3/1
Carlos Pastor: – A Pick-család ünnepli a BL-ezüstérmes legyőzését. Ezt annak köszönhetjük, hogy hátrányban sem adtuk fel, és a közönség segítségével a harmincötödik perctől elkezdtünk igazi csapatként kézilabdázni. Addig a sok hibánkkal megkönnyítettük a Nantes dolgát. Szenvedtünk védekezésben, minden gólért megharcoltunk támadásban, vagyis észrevehettük, hogy megkezdődött a BL.
Thierry Anti: – Ötven percig minden úgy alakult, ahogy elterveztük. Ezután kiengedtük a kezünkből a kezdeményezést, a végén pedig a saját hibáink miatt kaptunk ki. Rengeteg gólt kaptunk, mert nem tudtuk megállítani Bodót és Maquedát. A hajrában Sego kapus is nagyon sokat tett a Szeged győzelméért.