A Ferencváros negyvenet szórt a lengyel bajnoknak

2013.10.20. 13:55
Zácsikék végül alaposan kitömték a lengyeleket<br />(Fotó: Szabó Miklós)
A női kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjának 3. fordulójában az FTC-Rail Cargo Hungaria 40–25-re legyőzte az egyelőre nyeretlen lengyel Lublint a két csapat vasárnap kora délutáni dabasi mérkőzésén.

Kötelező győzelem várt az FTC-re Dabason az eddig pont nélküli Lublin ellen, azonban figyelmeztető jel lehetett, hogy a lengyelek az előző körben nagyon közel álltak a Midtjylland megtréfálásához. A Fradi és mostani ellenfele eddig négyszer találkozott egymással a BL-ben, s ezen találkozókon háromszor a népligetiek diadalmaskodtak.

Mintegy száz szurkoló érkezett Lengyelországból, hogy biztassák a saját zöld-fehér csapatukat (merthogy a Lublinnak is ez a színösszeállítása) – a két tábor jó viszonyát mutatta, hogy kezdés előtt a magyarok a „Polska" rigmust, míg a vendégek a „Ria, ria, Hungáriát" skandálták.

Az első percekben felváltva estek a találatok, az FTC-ben Kovacsicz Mónika és Zácsik Szandra szállította a gólokat, míg a Lublinban a balátlövőt játszó, 191 centi magas Alina Wojtas okozott gondot. Miután Tomori Zsuzsanna is belelendült, fokozatosan elhúzott Elek Gábor együttese, így Edward Jankowskinak már a 10. percben (9–5) időt kellett kérnie.

Sikeresek voltak a Fradi leindulásai, az egyetlen bosszúságot talán az jelenthette, hogy Szucsánszki Zita a 16. percben megkapta a második két percét is. A kapuban Szikora Melindát váltó Alena Abramovics rögtön bravúrral mutatkozott be, és bár Wojtas szorgalmasan termelte a gólokat, hazai oldalon jól eloszlottak a találatok, a cserék is hozzátették a magukét, így bátran forgathatta csapatát Elek mester. Az addigi legnagyobb különbség a szünet előttre alakult ki, 20–12-es vezetéssel ment pihenőre a Fradi.

A folytatásban érkezett Laura Steinbach is a zöldekhez, akik nem kapták el a ritmust a második félidő elején, a lengyelek sorozatban három gólt is tudtak dobni. Vérten Orsolya törte meg a negatív szériát. Ezt követően egymás hibáiból éltek a csapatok, vagy leginkább abból sem. A Lublin nem igazán tudta megközelíteni az FTC-t.

A Fradi részéről Kovacsicz tartotta a lépést Wojtasszal, míg a 43. percben Steinbach is megszerezte az első találatát – látszott Elek Gábor arcán is, hogy reméli, megtört a jég a német átlövőnél. Az 51. percre meglett a közte tíz (3121), de a hazai szurkolók ahelyett, hogy rászámoltak volna az ellenfélre, inkább a lengyeleket biztatták, érkezett is a válasz „Hajrá Ferencváros!" formájában a vendégek részéről.

A végére nagyon belelendült a Fradi, igazi örömjátékot láthattak a felállva tapsoló drukkerek, akik nagy ovációban részesítették az időn túli hetesre beküldött, mindössze 18 éves irányítót, Kocsis Ágnest. A fiatal játékos találatával alakult ki a 40–25-ös végeredmény.

NŐI KÉZILABDA BAJNOKOK LIGÁJA
B-CSOPORT, 3. FORDULÓ
FTC RAIL CARGO HUNGARIA–MKS LUBLIN (LENGYEL) 40–25 (20–12)
Dabas, 2100
néző. Vezette: Laurell, Engberg (svédek)
FTC: Szikora – KOVACSICZ 8, ZÁCSIK 5, Cifra, TOMORI 7 (1), Szucsánszki 2, Vérten 5. Csere: Abramovics, Ferenczi (kapusok), PENA 5 (2), Szamoránsky P., MÉSZÁROS R. 1, SZARKA A. 3, Steinbach 3, Kocsis Á. 1 (1)
LUBLIN: Dzsukeva – Majerek 2, Malek 3, Gega 3, Drabik 1, WOJTAS 11 (2), Rola 2. Csere: Baranowska (kapus), Neszcjaruk 3, Kozimur, Skrzyniarz, Konsur
Az eredmény alakulása. 5. perc: 3–4. 10. p.: 9–5. 20. p.: 14–8. 28. p.: 19–11. 35. p.: 20–15. 43. p.: 27–18. 51. p.: 32–21. 57. p.: 37–24
Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 5/4, ill. 2/2
ELEK GÁBOR, az FTC edzője: – A hangulatot feltétlenül ki kell emelnem, régóta jó a kapcsolat a két klub között, és ahogy a két szurkolótábor egymást is buzdította, az gyönyörű volt. A második félidő elején kicsit visszaestünk, de szépen átlendültünk ezeken a perceken, a végén pedig örömjátékot mutattunk be, szépen kézilabdáztunk, és ez a lényeg.
EDWARD JANKOWSKI, a Lublin edzője: – Huszonkét technikai hibát követtünk el, ennyivel nem lehetett esélyünk. Az első tíz percben egész jól játszottunk, de aztán mindenben fölénk nőtt a Fradi, és ki kell emelnem Tomori kulcsszerepét. Óriási a különbség a lengyel bajnokság és a Bajnokok Ligája között, mi tanultunk ebből a meccsből is, látjuk, hogy hol tartunk.

A CSOPORT MÁSIK MÉRKŐZÉSÉN
FC Midtjylland (dán)–Buducsnoszt Podgorica (montenegrói) 21–19 (8–11)

1. Midtjylland (dán)3378–66+126
2. FERENCVÁROS32190–82+84
3. Buducsnoszt (montenegrói)31275–67+82
4. Lublin (lengyel)3368–96–280
ELEK GÁBOR: ÖRÜLÖK, HOGY A VÉGÉN MÁR MOSOLYOGTUNK
„Igazából elég régi és nagyon jó a kapcsolat a két klub szurkolótábora között, és ez valahol gyönyörű. Szenzációs, hogy a ferencvárosi közönség a bemutatásnál »polskázott«, és az, hogy a végén a lengyelek »hajrá fradiztak« – mondta a lefújást követően a Digi Sportnak Elek Gábor. – Ez tényleg egy jó délután volt. Azt gondolom, hogy egy-két periódustól eltekintve nagyon magas színvonalon is tudtunk kézilabdázni, jó sebességgel, tehát abszolút elégedettek lehetünk ma.”

„Okosan, megfontoltan kézilabdáztunk, nyilván nagyon sok mindenben lehet javulni, sőt kell is, de nagyon örülök, hogy a végén már mosolyogtunk, régen tudtunk így, és ez nagyon jó – tette hozzá a ferencvárosiak mestere, aki erősen szurkolt Laura Steinbachnak, hogy megtörjön a jég és betaláljon. – Majdhogynem ezek a legfontosabb momentumok egy ilyen mérkőzésen. Nagyon fontos, hogy visszahozzuk magunk közé azokat, akikben benne van még a görcs, akik gyengébb formában játszottak az elmúlt mérkőzéseken. Ettől leszünk teljesek, és ettől tudjuk végigcsinálni – reményeim szerint sikeresen – ezt az évet.”

60. Véget ért a mérkőzés.
60. Kocsis a bal alsóba lő. 40–25
60.
Mészáros harcol ki időn túli hetest.
59. Pena
rohan le Szikora védése után. 39–25
59. Most Szikora védi Malek blokkolt lövését, elöl pedig Mészáros is eredményes. 38–25
49. Szikora véd, Kovacsicz pedig láb között lő a hálóba. 30–21
48. Steinbach átlövését védi a kapus, de a kipattanó után Kovacsicz már nem hibázik. 29–21
47.
Négy eladott labda egymás után.
46. Kovacsicz most a szélről lő, de pont Baranowskába, míg Gega a bal felsőbe suhint. 28–21
46.
Jön vissza Szikora.
46. Wojtas kanyarodik fel és lő a léc alá. 28–20
45. Abramovics véd, Kovacsicz pedig beállóból a kapuba pattint. 28–19
45. Pena a jobb oldali kapufa tövét lövi telibe.
44. Rola viszi földre Kovacsiczot.
44. Wojtas gyorsan kihasználja az előnyt. 27–19
44. Cifra pihenhet két percet rángatásért.
43. Steinbach végre... Átlövésből a jobb alsóba ágyúz. 27–18
42.
Majerek ellő a kapu előtt keresztbe.
42. Szucsánszki a jobb felsőbe bombáz. 26–18
41.
Három pocsék passz egymás után, ebből kettő a lengyelektől.
40. Belemenés, de Kovacsicz a lécre lövi a ziccert.
39. Malek pókhálózza ki a jobb felsőt, ám Zácsik felel. 25–18
39. Vérten a bal szélről kapu bal oldalába lő. 24–17
39.
Steinbachnak nem megy, de Abramovics véd.
38.
Rossz lengyel passz, de indulás sincs belőle.
37. Kovacsicz láb között pattint a szélről a kapuba. 23–17
37.
Abramovics véd, de marad a labda náluk, Malek meg kihasználja ezt, 9-ről a kapu közepébe húz vissza. 22–17
36. Hiába segít a kapufa, a kipattanóból szépítenek, de cserébe legalább Szucsánszki is megszerzi az első gólját. 22–16
35. Vérten
beállóból pattint láb között a kapuba. 21–15
35. Zácsik lő passzívnál, Dzsukeva véd, Majerek pedig a jobb szélről kötényben pattint gólt. 20–15
34.
Rossz lengyel bejátszás, míg Szucsánszki lövését blokkolják.
33.Nyeszcjaruk tör be és szépít, Steinbach pedig kettőből semmi eddig. 20–14
33. Mészárost küldik ki két percre.
32. Wojtas tör be és dob a bal alsóba, majd Zácsik lő csúnyán fölé. 20–13
31. Folytatódik a mérkőzés.
30. Kozimurt még blokkoljuk, véget ért a félidő.
30. Szarka ismét a bal felsőbe lő a szélről. 20–12
29. Nyeszcjaruk lő átlövésből a bal felsőbe. 19–12
28. Eladott labda nálunk, túl hosszú indítás náluk, Kovacsicz pedig visszahúzza a rövid felsőbe. 19–11
28.
Kozimur átlövése nem okozo gondot Abramovicsnak.
27. Kovacsicz a jobb szélről kötényben pattint a kapuba. 18–11
26. Wojtas ellépi.
25. Szarka a bal szélről a bal felsőbe lő. 17–11
25. Szamoránsky ziccert ront, Wojtas viszont nem. 16–11
24. Tomori rögvest felel. 16–10.
24. Tomori megpattanó lövését védi Dzsukeva, Majerek pedig a jobb szélről betalál. 15–10
23.
Wojtas dobja ki a pályáról a labdát, beállóból viszont nem megy, cserébe Abramovics bravúrral kezd.
22. Abramovics érkezik a kapuba.
22. Tomori tör be, gól. 15–9.
21. Wojtas passzívnál a bal alsóba lő. 14–9
20. Pena a bal alsóba lő. 14–8
20. Mészáros harcol ki hetest. Malek lökésért pihenhet.
19. Vérten a bal szélről eredményes. 13–8
18. Időt kér Elek is.
18.
Technikai hiba elöl, de Rola lövése után sincs gól.
17.
Pena közbelövését védi Dzsukeva, Zácsik viszont elhalássza a labdát.
16. Szucsánszkit pedig ki is küldik két percre.
16. Wojtas a jobb alsóba lő. 12–8
16. Pena 100. BL-gólját szerezte meg. 12–7
15.
Wojtas lövését védi Szikora, elöl Cifra hetest harcol ki.
14. Szépítenek a vendégek Wojtas révén, majd eltotyogják, Vérten pedig ziccert ront. 11–7
13. Szikora véd, Vérten indul és a jobb alsóba lő. 11–6
13. Szucsánszki a bal oldali kapufát lövi szét, de marad a hazaiaknál, Zácsik pedig a negyedik gólját szerzi. 10–6
7. Zácsik betörésből a bal felsőt ágyúzza szét. 4–4
6. Zácsik közbelövését védi a kapus, de Szikora is hárítja Wojtas próbálkozását.
5. Wojtas magabiztosan értékesíti a büntetőt. 3–4
5. Szabálytalan zárás miatt elveszik a labdát, Szikora védi Rola lövését, Szucsánszki azonban löki, két perc, hetes.
4. Wojtas húzza 9-ről vissza a jobb felsőbe a labdát. 3–3
3. Szikora védése után Kovacsicz lő ziccerben a jobb felsőbe. 3–2
2. Egy bepattanó után pillanatok alatt jön újra a válasz, Zácsik a jobb felsőbe ágyúz. 2–2
1. Rola lövésére Kovacsicz felel a szélről. 1–1
1. A lengyelek kezdik el a mérkőzést. Szikora kezd a magyar kapuban.
Felcsendült az EHF-himnusz, már csak pillanatok vannak a kezdésig.

A MÉRKŐZÉS ELŐTT

A lengyel bajnok két fehérorosz és egy bolgár légióst leszámítva kizárólag hazai játékosokra épít, míg a Fradinál az első fordulóbeli dániai zakót követő, Podgorica elleni siker után jó hangulatban telt a felkészülés a héten, amit a jó formában lévő, a közvetlen élmezőnyhöz tartozó Debrecen magabiztos felülmúlása (37–26) is mutat.

Teljes beharangozónkat ide kattintva olvashatja el!