Elmosta a fehérváriakat a fradista gólzápor

2011.02.26. 14:26
Zácsik Szandra ellen a fehérváriak sem találták az ellenszert (fotó: Korponai Tamás – archív)
A Ferencváros női kézilabdacsapata remek támadójátékának köszönhetően 37–24-re legyőzte az Alcoa FKC-t hazai pályán a bajnokság 19. fordulójának szombati mérkőzésén.

Zácsik Szandra átlövésből szerzett találatával kezdődött a találkozó, és a bombagól megadta a mérkőzés alaphangját: védekezésben kevés ellenállást mutattak a felek, mindkét oldalon a támadásokon volt a hangsúly.

Az első húsz percben ennek ellenére kifejezetten jól tartotta magát a vendégcsapat: a hazaiak ugyan vezettek 5–1-re, majd 6–3-ra, ám Krisztina Triscsuk biztosította a fehérváriak tartását. Elek Gábor unta meg előbb a rohanást, és időkérésénél az extrák kerülése mellett felhívta csapata figyelmét, hogy a kézilabdás védekezés fogalma ütközések nélkül nem több üres lózungnál.

A fejmosás meg is tette a hatását, 14–10 után a félidő végére megduplázta az előnyét a Ferencváros (23–15), igaz, hozzá kell tennünk, hogy Ana Amorimot ujjsérülése miatt kórházba kellett szállítani, és Krisztina Triscsuk is kénytelen volt néhány percet az oldalvonalon kívül tölteni.

A Fehérvárnak a második félidőben sem sikerült javítania a védekezésén, a fővárosi szélsők, Kovacsicz Mónika és Szádvári Krisztina mellett Zácsik, Szamoránsky Piroska és Tomori Zsuzsa is termelte a gólokat, miközben a vendégek mestere, Mihály Attila tíz perc alatt három kapust is kipróbált a gólvonal előtt, hiába.

Ráadásul Pastrovics Melinda is elkapta a fonalat, így gyakorlatilag percek alatt végleg megtörte az FKC ellenállását a Fradi – 32–18 után már csak a különbség volt kérdéses. Mihály Attila is azt emelte ki lányainak az időkérésénél, hogy rontani már nem tudnak a helyzeten...

Elek Gábor így Kovács Grétának „ajándékozott” egy hetest, a fiatal játékos pedig a büntetőt a bal felsőbe lőve szerezte meg pályafutása első felnőtt bajnoki gólját.

A Ferencváros a második félidőben végül „csak” öt találatot tudott ráverni a fehérváriakra, a zöld-fehérek azonban így is 13 gólos sikert könyvelhettek el, azaz önbizalom-növelő siker után várhatják a Debrecen elleni következő, idegenbeli bajnokijukat.

NŐI KÉZILABDA NB I
19. FORDULÓ
FTC-RAIL CARGO HUNGARIA–ALCOA FKC-RIGHTPHONE 37–24 (23–15)
Kőbányai út, 700 néző. V: Szegedi, Unyatinszki
FERENCVÁROS: Abramovics – KOVACSICZ 5, Tomori 6, Szamoránsky P. 5, Szucsánszki 4, ZÁCSIK 7, SZÁDVÁRI 5. Csere: PASTROVICS, Andrási (kapus), Bari Nagy, Németh Cs., Szamoránsky A. 2, Trufán 2, Kovács G. 1 (1), Szarka. Vezetőedző: Elek Gábor
FEHÉRVÁR: Szikora – Lelkes 1, Horváth B. 1, Vascsuk 5 (1), A. Amorim, TRISCSUK 7 (1), Vincze 3. Cs: Trimmel, Cziráky (kapus), Bízik 2, Kuhinkó 1, Azari 1, Zsigmond V. 1, Rádl, Turcsányi 1, Gazdag 1. Vezetőedző: Mihály Attila
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–1. 12. p.: 8–7. 23. p.: 16–11. 36. p.: 28–16. 47. p.: 33–18.
Kiállítások: 6, ill. 4 perc
Hétméteresek: 1/1, ill. 4/2
Elek Gábor: – Elégedett vagyok, sikerült megvalósítanunk, amit elterveztünk: úgy látszik, fekszik nekünk a Fehérvár játéka. Külön öröm, hogy nem egy-két kiugró teljesítménnyel, hanem többek jó játékával győztünk, ez mindenképp biztató a Debrecen elleni rangadó előtt.
Mihály Attila: – Túlságosan tartottunk a Ferencvárostól. Rosszul kezdtünk, nem volt megfelelő a védekezésünk, a kulcsjátékosaink keveset vállalkoztak, a fiatalokra pedig még nem lehet ekkora terhet bízni. Látszik, hogy idegenben nem tudunk hasonló teljesítményt nyújtani, mint hazai pályán.
1. Győri Audi ETO KC 18 18 610–414 +196 36
2. Ferencvárosi TC 19 15 1 3 622–510 +112 31
3. DVSC-Korvex 18 14 4 578–475 +103 28
4. SYMA Váci NKSE 18 13 5 592–467 +125 26
5. Alcoa Fehérvár KC 19 10 9 549–567 –18 20
6. Dunaújvárosi NKKSE 18 9 1 8 539–496 +43 19
7. Békéscsabai ENK SE 18 9 1 8 495–467 +28 19
8. Veszprém Barabás KC 18 7 1 10 507–522 –15 15