Egygólos veszprémi vereség Hamburgban

2010.12.04. 18:37
A férfi kézilabda Bajnokok Ligája B-csoportjában az MKB Veszprém a német Hamburghoz látogatott. Mocsai Lajos csapata az első félidőt követően kétgólos hátrányba került, majd a második félidő közepén mínusz hétről kapaszkodott fel. A hajrá azonban így is nyílt volt, de a házigazdák a szabályosan – sokszor még szabálytalanul is – tarthatatlan Pascal Hens vezetésével egygólos győzelmet arattak. Az MKB első vereségét szenvedte el a sorozatban és a szezonban.

A Veszprém kemény, de sportszerű csatában kapott ki Hamburgban (Fotó: Czerkl Gábor, NS-archív)

A nem teljesen egészséges Eklemovics Nikola társaival együtt kifutott a kezdéshez, így egyedül Dejan Perics volt a veszprémiek hiányzója. A kapuban természetesen Fazekas Nándor kezdett, a mérkőzést spanyol bírópáros vezette. Az első támadás lehetősége a házigazdáké volt.

1. FÉLIDŐ

Nagy taktikai csata dúlt a pályán, így nem az iram dominált, hanem a küzdelem és a védekezés. Mindkét csapat higgadtan kereste a biztos lehetőségeket, kevés rizikót vállaltak a felek. Fazekas Nándor volt az első percek veszprémi főszereplője, több bravúrt is bemutatott, mielőtt elindult volna a gólgyártás. Szerencsére a teljesítményéből utána sem vett alább.

A Hamburg 6–5-ös vezetés után újabb két találattal meglépni látszott, de a bátran vállalkozó Mirsad Terzic vezérletével egyenlített a Veszprém. Marko Vujin mezőnyből nem tudta elkapni a fonalat, és a helyére érkező Pérez Carlos sem tudott segíteni. A végén már a többnyire védőfeladatokkal megbízott Laluska Balázs is támadhatott jobbátlövőként.

Szélről hatástalan volt a Veszprém, rendezetlen hazai védelem ellen is csupán néhány támadást vezethetett. Császár Gábor jól irányított, de kapura nem tudott veszélyesen játszani, míg a hazai háló előtt Johannes Bitter is nagyszerűen védett. A szünetben kétgólos volt a hamburgi előny. Az első félidőben döntően a gyors és sok mozgásra épülő kemény, ám kifejezetten sportszerű védekezésé volt a főszerep. Meg a remeklő kapusoké. A Veszprém tartotta a lépést, izgalmasnak, és ami lényegesebb, teljesen nyíltnak ígérkezett a második felvonás. (13–11)

2. FÉLIDŐ

Lendületesebb játékot hozott a második harminc perc, ebben erősen közrejátszott, hogy a fáradó védők koncentrációja kihagyott. Fazekas adós maradt a ziccerek megfogásával, így a bátran vállalkozó, kiválóan átlövő Pascal Hens, valamint a rendre üresbe mozgó Bertrand Gille vezérletével a 41. percre hétgólos előnyhöz jutottak a házigazdák. (21–14) Mocsai Lajos időkéréssel rendezte a sorokat, és megkezdte a felzárkózást a vendégcsapat, ami a világ talán legjobb klubjának otthonában majdnem lehetetlen küldetésnek látszott.

A pihent Nagy Kornél és Gulyás Péter viszont bátran vállalkozott, Fazekas ismét hozta a védéseket, előtte a fal pedig ismét kiválóan dolgozott. Lényegében Hens volt az egyedüli hazai játékos, akit nem sikerült semlegesíteniük. A hajrá így váratlanul nyílt lett a nagyon küzdő Veszprémnek köszönhetően, de a házigazdák rutinja sokat számított, valamint az, hogy a hajrában kétszer is emberhátrányba kerültek a vendégek. (27–26)

A találkozó krónikájához tartozik, hogy pályakarbantartás miatt – feljött a borítás – kétszer is perceken át állt a játék. Azt se felejtsük, hogy a Veszprém jött ki jobban az oda-vissza csatából, miután hazai pályán három góllal (33–30) győzött a német gigász ellen.

FÉRFI KÉZILABDA BL, B–CSOPORT, 7. FORDULÓ
HSV HAMBURG (német)–MKB VESZPRÉM KC  27–26 (13–11)
Hamburg, 2000 néző. V: Lopez, Ramirez (spanyolok)
HAMBURG: Bitter - Lindberg 1, Lijewski 4, Kraus 5 (3), Vori 4, Hens 8, Flohr. Cs: Sandström (kapus), Gille G. 1, Schliederman, Gille B 4., Schröder
VESZPRÉM: Fazekas - Iváncsik T. 1, Sulic 5, Laluska, Lusnyikov, Terzic 6, Iváncsik G. 2. Cs: Császár 1, Vujin 7 (4), Perez , Gulyás P. 2, Nagy K. 2.
Az eredmény alakulása. 5. p.: 1–1. 11. p.: 3–2. 15. p.: 6–4. 20. p.: 8–8. 24. p.: 10–9. 26. p.: 12–10. 33. p.: 15–12. 39. p.: 18–14. 41.p 21–14 . 47.p 24–19. 52.p 24–23. 55.p 26–24

3/4 (75%)Gól/hétméteres4/4 (100%)
27/55 (49%)Gól/össz.támadás26/56 (46.4%)

A MÉRKŐZÉS ONLINE-TUDÓSÍTÁSA
1. perc Elkezdődött a találkozó

2. perc Fazekas védett, a kontrából beállós támadást hibáztak a vendégek.

3. perc Zúg a négyezres csarnokban az „Építők” és a „Veszprém” szurkolói kiabálás, nem hiába: Fazekas lövést, majd hetest is hárított.

4. perc Kapkodás után Császár lőtt mellé, az ellentámadásnál Fazekas először spárgázott. A labda visszakerült a házigazdákhoz, Hens már nem kegyelmezett. Fazekas ezen a labdán is rajta volt, de felpattant előtte. 1–0

5. perc Miután a következő magyar támadásnál sem született gól, megint Fazekasnak kellett közbeavatkoznia.

6. perc Vori kapott sárga lapot, kár, mert Terzic kilőtte a jobb felsőt.

7. perc Császár pattintotta be a labdát. 1–1

8. perc Újabb német büntető, Kraus kilőtte a bal felsőt, a magyar kapusnak esélye sem volt. 2–1

9. perc Vujin lövését védte Bitter.

9. perc Fazekas ráült egy labdára, így is lehet, újabb bravúr.

9. perc Vujin vállalta el, de megint nem lett gól belőle.

10. perc Labdaszerzés után Iváncsik Tamás fejezhette be ziccerben a kontrát, nem is hibázott. 2–2

11. perc Sajnos Sulic hasonló helyzetben ziccert hibázott, nem úgy Lijewski, aki a rendezetlen veszprémi falba ment be bátran és eredményesen. 3–2

12. perc Hiába hangos a lelátó – „Mindent bele!” – újabb gólt kapott a Veszprém. 4–2

13. perc Ami nem ment akcióból, ment büntetőből: Vujin megkezdte a gólgyártást. 4–3

14. perc Hens 11 méterről vállalt el egy átlövést. 5–3

15. perc Sulic másolta le az átlövést. 5–4

15. perc Vujin helyzete maradt ki, Lindberg viszont bátran tört be. 6–4

16. perc Újabb veszprémi gól, Terzic érdeme, – zúg a lelátó: „Harcoljatok!” –, közben Vujin helyére Pérez érkezett. 6–5

17. perc Az első kiállítás, Sulicnak kellett elhagynia a pályát, veszprémi hátrány.

17. perc Vori értékesítette a bejátszást. 7–5

18. perc Pérez a kapu mellé lőtt, Hens a kapuba. 8–5

18. perc Hamburgi kiállítás, mintegy másfél percig tart a veszprémi emberelőny.

19. perc Közben Vujin pattintott be egy büntetőt. 8–6

20. perc Terzicre jött ki a figura, nem is hibázott. 8–7

21. perc Veszprémi kontra végén Terzic egyenlített. 8–8

22. perc Kraus értékesítette a büntetőt. 9–8

22. perc Terzic tarthatatlan: a földről lőtt közbe.  9–9

23. perc Veszprémi emberelőny, de a kihagyott lövés után Fazekasnak kellett ziccert hárítania.

24. perc Sulic szedett le beállós poszton egy bejátszást, de lövését védte a hamburgi kapus.

24. perc Mindent Fazekas sem foghat, Vori lőtt gólt. 10–9

25. perc Sulic egyenlített. 10–10

25. perc Lijewski engedett el egy bombát. 11–10

26. perc Vori kapott őrületesen nagy passzt, nem is tudta elrontani. 12–10

28. perc Laluska ment bele a hamburgi falba, de a hazai támadásnál sikerült labdát szerezniük a vendégeknek.

29. perc Császár lövését védte Bitter, majd a kipattanó után Terzic lőtt kapu fölé.

29. perc Német kapufa, majd Laluska lövését védte Bitter.

30. perc Lijewski egy csel után ment fel átlőni, s nem ismert lehetetlent: a kapu jobb oldalába vágta a labdát. 13–10

30. perc Zárásként Terzic pókhálózta ki a jobb felsőt átlövésből. 13–11

30. perc Vége az első félidőnek.

31. Elkezdődött a második félidő.

31. perc A veszprémieknél Terzic irányít, Pérez az átlövő.

32. perc Pérez emelkedett, de a kapu mellé pattintott.

32. perc Laluska kapott két percet.

32. perc Hens lőtte át a létszámhiányos veszprémi hatos falat. 14–11

33. perc Áll a játék: a pálya borítása egy részen métereken keresztül feljött, így balesetveszélyes.

33. perc Nem egyszerű a művelet, a ragasztócsíkok sem akarták az igazságot.

33. perc Folytatódott a játék. Terzicet nem zavarta meg a kényszerszünet: középről, elhajolva lőtte át a hamburgi falat. 14–12

34. perc Német kapufa, támadhat a Veszprém. Hiába egészül ki, elvesztette a labdát.

34. perc Lijewski vágott be egy átlövést. 15–12

35. perc Passzív közelében Vujin pattintott a kapufára, majd a gyors kontrából büntetőt harcoltak ki a házigazdák. Kraus nem hibázott. 16–12

37. perc Pérez átlövését védte Bitter.

37. perc Kraus első akciógólja: a beállós helyéről volt eredményes. 17–12

38. perc Vujin kegyetlenül bevágta. 17–13

39. perc Ezúttal Bertrand Gille volt eredményes a beállós helyéről. 18–13

39. perc Vujin ismét, Bitter a kezét sem tudta felemelni. 18–14

40. perc Kraus az irányító helyéről a földről lőtt közbe. 19–14

40. perc Bertrand Gille csent el egy passzt, majd saját maga értékesítette a ziccert. 20–14

41. perc Pérez lövését védte Bitter, a kipattanó a németeké.

41. perc Bertrand Gille újabb gólt szerzett: ketten nullázták le a veszprémi falat. 21–14

42. perc Aktuális volt a veszprémi időkérés.

42. perc Érkezett Császár és Nagy Kornél, utóbbiról állították ki Vorit.

43. perc Gulyás volt eredményes. 21–15

43. perc Hensnek a létszámhátrány sem hátrány. 22–15

43. perc Jó bejátszásból Sulic lőtt gólt. 22–16

44. perc Kiegészült a Hamburg.

45. perc Az átlövéshez készülő Henst szedték le a fal előtt, ápolni is kellett egy kicsit.

45. perc Passzív miatt vették el a Hamburgtól a labdát, a gyors kontrából Iváncsik Gergő lőtt gólt. 22–17

46. perc Bertrand Gille szedett össze egy pattogó labdát, majd lőtt gólt. 23–17

46. perc Nagy Kornél is bemutatkozott. 23–18

47. perc Hens nem kegyelmezett. 24–18

47. perc Vujin bejátszásából Sulic volt eredményes. 24–19

48. perc Hens kapufája után veszprémi kontra, Gulyás lőtt újabb gólt. 24–20

49. perc  Jó veszprémi védekezés után Fazekas indította Iváncsik Gergőt, aki a kapuba pattintotta a labdát. 24–21

49. perc Hamburgi időkérés.

49. perc Megint pályakarbantartás miatt áll a játék. Ezúttal a veszprémi kapu előtt adódtak gondok.

49. perc Folytatódhatott a játék.

49. perc Fazekas védte Kraus átlövését, de támadásnál kapkodott a Veszprém.

50. perc Fazekas védés után labdaszerzés, meghozta a lelátó hangját: „Építők!”

50. perc Vujin gólja nagyon kellett. 24–22

51. perc Nagy Kornél tört be, lövésig nem jutott, de a büntető sem rossz. Vujin kilőtte a bal felsőt. 24–23

52. perc Laluska a kiállított veszprémi játékos.

53. perc Hens piszokul kilőtte a rövid alsót. 25–23

54. perc Vujin lőtt kapu fölé.

54. perc Guillamue Gille volt eredményes egy kontra után. 26–23

55. perc Veszprémi hétméteres, Vujin a cserekapusnak, Sandströmnek is bevágta, kiegészült a Veszprém. 26–24

55. perc Sulic csapta le Henst egy balegyenessel, két perc a büntetése.

56. perc Támadhat a Veszprém, ellépte Lijewski.

57. perc Vujin lövését védte Sandström.

57. perc Hens a földön, nehezen vette a levegőt, de azért tudta folytatni a játékot némi ápolás után. Német kapufa, magyar támadás.

58. perc Császár lőtt kapu mellé.

58. perc Hens nyakán, hátán ketten, de így is bevágta. 27–24

59. perc Nagy Kornél lőtt gólt. 27–25

60. perc Fazekas védése után a támadásnál Sulic a beállós helyéről volt eredményes. Fél perc van hátra. 27–26