Edzőmeccs lett belőle: súlyos verést mért az ETO az FTC-re

2011.09.11. 15:30
Amorim a Fradi ellen is gólerős volt (Fotó: Grnák László)
Már a második fordulóban összecsapott egymással a női kézilabda NB I két élcsapata: a címvédő Győri Audi ETO KC és a tavalyi bronzérmes FTC-Rail Cargo Hungaria. A találkozó azonban csak nevében volt rangadó, a fővárosiak ugyanis mélyen tudásuk alatt játszottak, az ETO már a félidőben is 22–9-re vezetett, végül 37–20-as, kiütéses győzelmet aratott. Konkoly Csaba azt is megtehette, hogy a második félidő jelentős részében a fiatalokat játszatta, a különbség így sem csökkent.

Mindkét együttesben akadnak sérültek: a Győrből hiányzik Ana Gros, aki vasárnapig Horvátországban tartózkodik gyógykezelésen. A szlovén légiós csak hétfőn csatlakozik újra a kerethez. A Ferencvárosnál a már hosszú ideje a derekával bajlódó Zácsik Szandra játéka volt kérdéses, az átlövő végül nem is tudta vállalni a játékot.

Karl Erik Böhn is ott volt a győri csarnokban

A ferencvárosi szurkolók azzal próbálták meg cukkolni a hazaiakat, hogy míg nekik egyelőre álom az európai kupasiker, addig a fővárosiak az EHF-kupát és a KEK-et is megnyerték az utóbbi években. A győriek kezdték a mérkőzést, de az első támadások mindkét oldalon kimaradtak.

Az első találatot Görbicz Anita szerezte egy kipattanó után, de Szádvári Krisztina hamar válaszolt. A kisebb sérüléséből felépülő Pálinger Katalin több fontos védéssel kezdett, így 3–1-re elhúzott az ETO. Az FTC hetesből szépített, de a hazaiak lendületben maradtak, és kihasználva az ellenfél pár perces gólcsendjét, ötgólos előnyre tett szert.

Szucsánszki révén hosszú idő után szerzett gólt a Fradi, majd Kovacsicz Mónika talált be a jobb szélről, így sikerült közelebb zárkóznia a Ferencvárosnak. Abramovics nem igazán találkozott a labdával, ráadásul előbb szimpla, majd kettős előnybe került a Győr, ezt kihasználva újra nőtt a hazai előny (9–5).

A forró hangulatú meccsen mindkét csapat többet hibázott a következő periódusban, a győriek sokszor túljátszották a támadásaikat. Úgy tűnt, az FTC magához tért a félidő felére a kezdeti idegességből, így pedig felváltva estek a gólok. Kovacsicz jó százalékkal értékesítette lehetőségeit, tartva a lépést az ETO-val (10–7).

Zsivkovics hosszú idő után mínusz kettőre hozhatta volna fel csapatát, de elhibázta a hétméterest. Az irányító posztra beálló Andrea Lekics bombagóllal mozdította el csapatát a 10 gólról, majd Löke és Amorim góljaival 13–7 lett az állás.

A vendégeknél sok volt a pontatlanság, ha pedig eljutottak ziccerig, akkor Pálinger állta az útját a lövéseknek, ez pedig azt eredményezte, hogy tovább nőtt a különbség (16–8). Alig volt olyan támadás, amit ki tudtak volna védekezni a ferencvárosiak, így a 28. percben már „rászámoltak″ a vendégekre. 10–7 után 10–2-es szériát produkálva (Radicsevics is belelendült a szünet előtt) már a szünetre eldöntötte a meccset a Győr, amit nehezen viseltek az idegenbe is elutazó vendégszurkolók, így a szektoruk mellett felvonultak a biztonságiak.

Görbicz Anita a bal szélről is eredményes tudott lenni

Szucsánszki és Görbicz "gólpárbajával" kezdődött a második félidő, az ETO irányítója a balszélső posztjáról is eredményes tudott lenni. Orbán találataival újabb lendületet véve még tovább nőtt a különbség, Pastrovics sem tudott segíteni csapatán.

A 40. percben már 31–11 volt az állás, köszönhetően az újabb FTC-gólcsendnek. Teljesen edzőmeccs jelleget öltött a mérkőzés, a Fradi-szurkolók nagy része vissza sem jött a második 30 percre. A vendégek nem túl nagy meggyőződéssel játszottak, ami a meccs képe alapján nem volt nagy meglepetés. Konkoly Csaba azt is megtehette, hogy pályára küldte a fiatalokat, akik ugyan többet hibáztak, de így sem csökkent a különbség.

Dajka Bettina a 47. percben hosszú idő után betalált, majd sikerült húszon belülre zárkózni, de érdemben nem változott a meccs képe, a vendégek legfeljebb annak örülhettek, hogy nem nő tovább az ETO fórja. Eléggé leült a meccs a végére, a győri fiatalok még nem tudták ugyanazt a játékot nyújtani, mint a kezdőcsapat.

Néhány góllal ugyan feljebb tudott jönni az utolsó percekben a Fradi, de így is 37–20-as győri siker lett a vége. A Győr immár közel hét éve, 2004. szeptember 26-a óta veretlen otthon az NB I-ben.

KONKOLY: TÚLZOTT EZ A KÜLÖNBSÉG

NŐI KÉZILABDA NB I
2. FORDULÓ
GYŐRI AUDI ETO KC–FTC RAIL CARGO HUNGARIA 37–20 (22–9)
Győr, 2400 néző. V: Horváth P., Marton B.
GYŐR: PÁLINGER – RADICSEVICS 4, Hornyák 1, GÖRBICZ 9 (3), LÖKE 6, AMORIM 5, Vérten. Cs: Tóth E., Planéta, Palkó, Schazl 1, Kovacsics 2, ORBÁN A. 6, LEKICS 3. Edző: Konkoly Csaba
FTC: Abramovics – Szádvári 2, Szamoránsky P., Cifra 1, Tomori, Szucsánszki 3 (1), KOVACSICZ 7. Cs: Szarka 2, Zsivkovics 2 (2), Deáki 1, Dajka 2. Edző: Elek Gábor
Az eredmény alakulása. 7. p.: 6–2. 10. p: 8–4. 20. p.: 12–7. 28. p.: 18–9. 38. p.: 30–11. 43. p.: 32–11. 50. p.: 34–14
Kiállítások: 8, ill. 10 perc
Hétméteresek: 3/3, ill. 5/3
Konkoly Csaba: – Számunkra nehezen kezdődött a mérkőzés a hazai pályák talaja miatt, de miután megnyugodtunk, módosítottunk a taktikai játékrendszeren, komoly előnyt sikerült szereznünk az első félidőben. A szünet után szerettük volna tovább növelni az előnyt, de ez cseréink gyengébb teljesítménye miatt nem sikerült. Gratulálok a csapatomnak a héten elvégzett munka mérkőzésen történt koncentrált megvalósításához.
Elek Gábor: – Szégyellem magam ezért a teljesítményért, sajnálom azokat, akik elkísértek vagy a tévében láttak minket. Ez a teljesítmény méltatlan klubunkhoz. Egy teljesen széteső csapat benyomását keltettük. Csak a szélső játékkal voltam elégedett.

DUNAÚJVÁROS–SZEKSZÁRD 31–32 (17–18)
Dunaújváros, 500 néző. V: Ács, Báder
DUNAÚJVÁROS: Víg – Hosszu 3, Jókai 6 (3), Gáspár 3, Takács D. 3, FERLING 11 (6), Erdősi 1. Cs: PISÁK (kapus), Gera, BERTA N. 4, Sári, Gerstmár R., Vadász. Edző: Gulyás István
SZEKSZÁRD: MÉSZÁROS M. – SZEKERCZÉS 8, Borbás 3, Gulya 2, JENŐFI 4, KOPECZ 3, Burai 5. Cs: Kurucz (kapus), Weigel 3, Vasas, Fauszt 4. Edző: Kovács Jenő
Az eredmény alakulása. 8. p.: 1–4. 15. p.: 5–8. 22. p.: 11–11. 26. p.: 12–16. 33. p.: 20–18. 41. p.: 22–23. 45. p.: 26–24. 58. p.: 30–32
Kiállítások: 12, ill. 12 perc
Hétméteresek: 10/9, ill. 2/–
Gulyás István: – Úgy játszottunk, mint a nyeretlen kétévesek: védekezésben puhányak, támadásban bizonytalanok voltunk, ennek csak vereség lehetett a következménye.
Kovács Jenő: – Nagy taktikai csata zajlott, csapatom küzdeni tudása eredményezte, hogy idegenben nagyon fontos két pontot szereztünk.

1. Győri Audi ETO KC 3 3 116–75 +41 6
2. Váci NKSE 2 2 39–25 +14 4
3. Siófok KC 2 1 1 62–59 +3 3
4. Alcoa Fehérvár KC 2 1 1 57–56 +1 3
5. ÉTV-Érdi VSE 2 1 1 41–30 +11 2
6. DVSC 2 1 1 60–54 +6 2
7. FTC 2 1 1 58–63 –5 2
8. UKSE Szekszárd 2 1 1 57–66 –9 2