Drámai meccsen egygólos Szeged-siker a Fradi ellen

2010.11.10. 20:38
Katzirz Dávidék nehéz meccsen nyertek a Ferencváros otthonában (Fotó: Gy. Balázs Béla, archív)
A férfi kézilabda NB I 13. fordulójából előrehozott mérkőzésen a Pick-Szeged egy végletekig kiélezett meccsen 25–24-re győzött a Ferencváros otthonában.

A Szeged a szombati Veszprém elleni egygólos vereséget követően ma újabb rangadót játszott, méghozzá a meccs előtt a tabellán 2. helyen álló Ferencváros otthonában.

A Szegeddel 2007-ben bajnokságot nyerő Vladan Matics  vezette zöld-fehérek ugyanazzal a céllal léptek pályára, mint a nap másik meccsén a Tatabánya a Veszprém ellen, vagyis szerettek volna meglepetést szerezni (Debre Viktor csapata azonban nem bírta a mérkőzés második felét, és végül 29–21-re győzött a Veszprém).

Ez a meccs elején sikerült is a hazaiaknak, ugyanis 8–6-ra, majd 9–7-re is vezettek, köszönhetően elsősorban Wieszt Zsolt és Marinko Kelecsevics góljainak. Ekkor időt is kért a vendégek szakvezetője, Skaliczki László, ami után Törő Szabolcs két góljával egyenlített is a Szeged. A szünetig ugyan még egyszer meglépett két góllal a Ferencváros, de 30 perc után 12–12-es döntetlent mutatott az eredményjelző. Az első félidőben mindkét csapatból a szélsők voltak a legeredményesebbek.

A második játékrész elején összeállt a szegedi védekezés, a hazaiak már nem tudták leindítani a vendégeket, akik szebbnél szebb átlövésgólokat szereztek.

Frantisek Sulc előbb talpról lőtt a bal felső sarokba, majd nem sokkal később ismét ő volt eredményes, Lékai Máté átlövése után pedig már 19–16-ra vezetett a Szeged, majd valamivel később egy újabb Lékai bomba után már 21–17-re is.

A mérkőzés azonban még koránt sem dőlt el, ugyanis a nyitott védekezést alkalmazó Ferencváros felzárkózott, és az 51. percben Wieszt negyedik góljával egyenlített.

Az eredményjelző a második félidőben többször megállt, nem, úgy a csapatok – a Fradi és a Szeged végletekig kiélezett meccset vívott, melyen a vendégek a hajrában Sulc hétméteresével és Lékai ötödik góljával 25–23-ra megléptek, de Wieszt egy cunderral szerzett góllal visszahozta a Ferencváros esélyeit.

Alig több mint tíz másodperccel a vége előtt 24–25-nél a hazaiak az egyenlítésért támadhattak, az egész meccsen jól játszó Kelecsevics lövése a kapuban landolt, de a játékvezetők közbesípoltak, időntúli szabaddobbással jöhetett  a Ferencváros, amit blokkoltak a szegediek, akik ezzel megnyerték a rangadót és feljöttek a tabellán a 2. helyre.

BUDAPEST BANK FÉRFI KÉZILABDALIGA
 13. FORDULÓ
FTC-SPOREK–PICK-SZEGED 24–25 (12–12)
Kőbányai út, 900 néző. V: Kékes Cs., Kékes P.
FTC: PAUL – Bendó 2, Kos 2, BUDAY 4, Mazák 3, KELECSEVICS 5Németh T. 1. Csere: Perger (kapus), Czina, Tóth J. 1, WIESZT ZS. 5, Bakos Gy. 1, Török, Wieszt K.
SZEGED: TATAI – Stranovsky 2, Zubai 2, Bajorhegyi, KATZIRZ 5, Sulc 6 (3), Vadkerti. Csere: MIKLER (kapus), LÉKAI 5, Törő 3 (1), Baláz, Butenko 2, Beocsanin
Az eredmény alakulása. 7. p.: 2–4. 17. p.: 9–7. 24. p.: 11–9. 31. p.: 12–13. 40. p.: 14–18. 51. p.: 22–22. 57. p.: 23–23.
Kiállítások: 10, ill. 12 perc
Hétméteresek: 0, ill. 4/4
VLADAN MATICS (az FTC edzője): – Az első félidőben négy-öt góllal kellett volna vezetnünk, ám hibáinkkal felhoztuk a Szegedet. A védekezésünk megfelelő volt, de 24 góllal nehéz nyerni.
SKALICZKI LÁSZLÓ (a Szeged edzője): – Hatalmas taktikai csatát nyertünk meg a jól védekező FTC ellen. Hiányzott csapatomból a Veszprém ellen látott frissesség, ötletesség. Buday Nagyszerűen vezérelte a Fradit, nálunk Tatai teljesítménye emelkedett ki.
 A nap másik mérkőzésén: Tatabánya Carbonex KC–MKB Veszprém KC 21–29